İlk bebeğim ve Progestan

Gokben1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
668
0
34
Sizlere hayırlı günler diyerek cümlelerime başlamak istiyorum.İlk başta bu siteyi kuran ve burada bilgilerini paylaşarak bilgi edinmemizi sağlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Benim kafamı karıştıran bir sorunum var bunun hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.Ben 26 Ekimde evlendim(yani daha çok yeni).En son 7 Kasımda adet gördüm ve bi daha görmedim.İdrar testi yaptığım zamanda hamile olduğumu öğrendim.Devlette normal rutin bir muayene olmak için gittiğimde pek bi şikayetim yoktu.Sadecehıçkırık ve geğirme vardı.Bunlara ilaç verdi ve geçti.Ama 1 haftadan beri bulantım(bunu normal sayıyorum) ve mide ve karın bölgemde ağrılar oluştu.İlk ilişki sıralarında kanama oluyordu ama kan gelince bi süre yapmamaya karar verdik.Karın ağrılarım gece gündüz hiç durmadan devam etti.Beni ağlatacak seviyede oluyordu ve tekrar muayene için gittim ama bu sefer farklı bir doktor vardı.Ultrason ile baktı ama idrar sıkışık olmadığı için vanijal yoldan muayene etmek istedi.ağrılarım dayanılmaz olduğundan hemen kabul ettim.Doktor dış gebelik olmadığını ve kalbinin duyulduğunu söyledi.ve bebeğim 6 haftalıkmış. Bana Passiflora isminde sakinleştirici ,minoset diye ağrı kesici verdi.Ayrıca progestan diye bebek düşmesin diye ilaç verdi.Sadece önlem içinmiş.Hiçbir doktor bana şimdiye kadar ilaç vermeye yanaşmamışken şimd bu doktorumun verdiği ilaçlar normal mi sizce?Progestan verdiğine göre düşme tehlikem var diye düşünüyorum ama genede böyle bir ihtimal korkutuyor beni.Sizlerin arasında benim gibi karın ağrıları çeken oluyor muydu?bu konuda yaşadıklarınızı paylaşırsanız çok mutlu olacağım.

canım bende hamileyim ama benim kanamam olduğu için verdi düşük tehlikesi varmış inş bi sorunun olmazda hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına

Amin inşallah hayırlısıyla alırım kucağıma.Bu konuda bilgisi olan başka arkadaşlar var mı?

gökbencim bende hamileyim..hamileliğimin 8. haftasında kanamam olmuştu ve doktor banada progestan fitil verdi..15 adet hergece kulladım..ama dayanılmaz karın ağrılarım yoktu..arasıra kasık ağrılarım oluyodu..benimde vardı dşük tehlikem..ama çok şükür geçti..
minoset ağrı kesici ve hamilelikte zararı yok diye biliyorum..pasiflorada doğal bi sakiinleştirici..
ama en iyisini doktor bilir..eğer içine sinmediyse bir doktora daha danış..

merhaba,
progestan çok normal bir ilaç yeni hamilelr için..ilk dönemler ilişkinizi de kısıtlarsanız daha iyi olur..
minoset de normal ama passiflora nörolojik bir ilaç.bence içmeyin..
tebrik ederim bu arada.

Eltimde yeni doğum yaptı ve benim gittiğim doktora gidiyordu.Ona progestan ilacını vermemişti.Bana da bu ilaç için "düşme olmazda ben gene de vereyim" dedi.Progestan ilacı okuduğum kadarıyla hep düşük tehlikesi olanlara verilmiş.Acaba beni telaşlandırmamak için mi o şekilde dedi.Düşme tehlikesi yoksa boşu boşuna vermezdi değil mi?

Progestanı ben de kullanıyorum. Benim hamileliğim de sorunlu başladı. 7. haftada şiddetli kanamam olunca dozunu arttırdılar. Şimdi sorun yok ama 16. haftaya kadar tedbir amaçlı kullanmaya devam edeceğim. Bu ilacın bebeğe hiçbir zararı yok. Vücudun zaten bu progeston hormonunu salgılıyor. eğer yetersizse hap alarak hormon salgısına takviyede bulunuyorsun. Minoset'i günde 4 taneye kadar kullanabilirsin ama pasiflora konusunda bilgim yok. Hayırlı olsun

cnm benimde 8. ve 12. haftamda kanamam olunca progestanı dozajını yükselterek içtim 18. haftama kadar yeni bıraktım o ilaç içiliyo ama sakinleştiricineden verdi anlamadım zararı olabilir bi doktora daha danış o ilacı benimde çok karnım agrıyo ayaklarını üşütme birde çok hareket etme sakın kendini herşeyden geçmiş olsun

Önccelikle tebrik ederim.Ben de ilk 3 ayımda progestan kullandım.Ben de düşük riki vardı.Bol bol dinlendim.Minoseti de ağrım olduğunda ara ara içtim ,parasetamol içeren bir ağrı kesici olduğundan bu ilaç hamilelere zararsız.

Cevaplarınız içn çok teşekkür ederim.Ağrılarım biraz daha azaldı.Progestan ilacı içinde içim rahatladı.Herşeye rağmen içinde kendinden bi canlı taşımak çok güzel bir duygu.:smiley-cool:

bende kan testiyle yeni öğrendim hamile olduğumu.pazartesi doktor kontrolüm var.karın ağrısı bendede var.çok endişeliyim sanki heran adet olacakmışım gibi hissediyorum.doktor banada progestan al dedi.Passiflora için endişelenme tamemen bitkisel bir sakinleştirici ben adet dönemleri stresli olduğumda alıyordum kızken,minoset zaten hamilelikte kullanılabilen bir ağrı kesici.endişelenme bence.

gökbencim bence paniklenicek bi durum yok canım bende bi arkadaşımdan biliyorum onunda düşük gbi bi problemi olmadığı halde devlet hastanesi dr düşük önleyici ilaçlar vermiş arkadaşım sorduğunda ise herkese veriyoruz öle bi problem olmasın die demişler yani olmadan önlemeye çalışıyorlarmış bence bu ii bişey hiç takma kafana ii düşün iyi olsun... Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım:)))

gökbencıgım bende 5. haftamdan berı kanama baslamıstı8. haftamda cok sıddetlı kanama oldu hastanede yattım banada progestan basladılar halen kullanıyorum düşük engelleyıcı.karın bölgemde sancılarım vardı dr usg de bakınca bebegın kesesının yanında kanama alanı olustugunu eger buyurse bebege baskı yapıp düşürebılecegını söylemıstı.ama cok sükür bısey olmadı henuz.yalnız cok ıyı dınlenmen lazım.ben sürekli yatak ıstirehatındeyım.tehlıke gecene kadar işi gücü bosver ve süreklı dinlen canım.tekrar gecmıs olsun....

canım öncelikle gözün aydın anne oluyorsun die.bak bitanem benimde problemim oldu başta progestan kullandım onun bi zararı yok şimdi Allaha şükür 21. haftamdayım ağrılarına gelince bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su içmeye çalış inşllh düzelirsin dahada iyi olursun.......

cnm hiç panikleme benimde kızım 2 yaşında. dokor banada progestan vermişti. çok normal bir hap. bende çok korkmuştum kanamam ve karın agrım vardı. karın agrısının sebebi bebegin yerleşmeye çalışıyor yuvasına ondan cnm merak etme. doktorum bana böle sölemişti. progestan da bebeğinin daha iyi tutunması için. belki biraz aşagıda olabilir. ama sorun yok emin ol... rahat ol en önemlisi bu.

İlginiz için çok teşekkür ederim.Zaten ilk sıralar bi korktum ama şimdi içim daha rahat.Şimdi dinlenmeme bakıyorum hep.Herkesin herşey gönlünce olur inşallah.

Aynı durumdayız arkadaşım bende 5 gün önce öğrendim hamile olduğumu ilk öğrendiğim akşam benden kahverengi leke geldi doktor progestan ilacı verdi düşük tehlikesi var dedi kasık ağrısıda var bende ama hayırlısı sabırsızlıkla bekliyoruz inşallah bebişlerimize bişey olmaz sağ salim alırız kucağımıza pozitif düşünelim herşey iyi olsun:)

içim rahatladı arkadaşlar. şuan aynı şeyleri yaşıyorum. az önce ilk progestanımı içtim. 5haftalık hamileyim. bu 2. kanamam ilki adet olmam gereken gün olmuştu 2gün sürdü üzerine gördüm demiştim ama bugünkü beni çok korkuttu sabah kalktım işe gitmek için ve kahverengi leke gördüm. halada azar azar devam ediyor. evelsi gün ultrasonda keseyi gördük. doktorum banada progestan verdi ogün. ama içmemiştim. görümcem doktor ve beni bir doçent takip ediyor. sabah yinede korktum içmeye ama bunları okuyunca iyice rahatladım. sizin tecrübeleriniz rahatlattı beni. umarım bebeğim beni bırakıp gitmez

canım bende progestan kullandım 2 gün oluyor bırakalı.benim kanamam yok ama bebeğin plasentasının yanında kan varmıs.buda düşük tehlikesi diye adlandırılıyormus.benimde kullandığım zaman çok karın agrım bel agrım oluyordu.mide bulantılarını saymıyorum.baş ağrısı ve uyku halide hariç.doktoruma söyledim.doktorum ilacımı değiştirdi bana crionen ni ne yalan olmasın aklıma geleni yazıyorum bu progestanın jeli oluyor.genital yolla kullanılıoyor.bu ilacı kullandım şimdi cok memnunum.düşük tehlikem geçti ve bebğin yanındakiş kan artık kalmamıs diyebiiliriz.allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar..moralinizi yüksek tutunn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…