İlk bakışta mi?yoksa alınan negatif sonuçlar sonrası mı?Doktorunuz size ne zaman pes ettirdi?

tunavy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
441
108
Herkese merhaba.En Büyük TÜRKİYE
Tüp bebek yaptıran arkadaşlarla azıcık kıymetli doktarlarımızı çekiştirelim diyorum.:halay:
Bence bir dr ile tutacaksa ilkinde tutuyor.Aynı dr ile 2 ve 3 demeler boşa kürek çekmek:duduk:.Bazı doktorların bu konuda gönül gözünün açıldığını bazılarının sadece gelecek parayı düşündüğünü bazı doktorların ise ne parayı ne hastayı ne kendini zorlamaya-geliştirmeye ihtiyaç duymadan bıkmış,hissisleşmiş ve monotonlaştığını düşünüyorum.Sizin aynı doktor ile kaç denemeniz var?kaçıncı tüp bebeğiniz tuttu?kaç doktor tecrübeniz oldu?
Eee hadi paylaşın,ben burada bekliyorum.Ne kadar fazla cevap veren olursa o kadar faydalı olacaktır.Az dr’larımızın kulakları çınlamasın mı :eek:

Benim iki arkadaşimida ilk tedavilerinde olumsuz oldu 2.tedavilerinde hamile kaldılar aynı doktorlarla devam ettiler

Ama Benimde ilk tedavim olumsuz oldu ikinci tedavi için
merkez degistiricem

Benim iki arkadaşimida ilk tedavilerinde olumsuz oldu 2.tedavilerinde hamile kaldılar aynı doktorlarla devam ettiler

Ama Benimde ilk tedavim olumsuz oldu ikinci tedavi için
merkez degistiricem
Siz niye değiştirme kararı aldınız?paylaşmak isterseniz tedavinizi nerede oldunuz?

İlk tedavimde olumlu sonuç aldım.ikinci tedavimde aynı merkez farklı doktor( kendi doktorum yurt dışındaydi o zaman) negatif.3. deneme ilk denemede ki doktorum yine olumlu.(2 evladım var).4. deneme farklı merkez farklı doktor negatif..5. denemeyi düşünüyorum yine ilk doktoruma gidicem.:halay:

İlk tedavimde olumlu sonuç aldım.ikinci tedavimde aynı merkez farklı doktor( kendi doktorum yurt dışındaydi o zaman) negatif.3. deneme ilk denemede ki doktorum yine olumlu.(2 evladım var).4. deneme farklı merkez farklı doktor negatif..5. denemeyi düşünüyorum yine ilk doktoruma gidicem.:halay:
4. Denemeyi neden farkli yerde yaptirdiniz?

Ya mmaaaaşşşalllllaaahh.3. Çocuk haaa..:halay:allah nazarlardan saklasın.Paylaşmak isterseniz merkezinizin adını ve doktorunuzu merak ediyorum.Doktorunuzla iletişiminiz nasıldı?nasıl bir tedavi uyguladı.sizin doktor sanırım bu konuda gönül gözü açık olanlardan.

Siz niye değiştirme kararı aldınız?paylaşmak isterseniz tedavinizi nerede oldunuz?
Doktorum ikinci tedavide de 1 emriyo transferi edicekmis ama ben kabul etmedim 2ve ya 3 transfer eden bi yere gitmek istiyoruz

Ben daha pes etmedim
2.yide orada dusunuyorum
Bakalim insallah olur
Ilkinde bebek oldu ama gelismedi
Kalbi atmadi
Dr.um biraz enterasan bi adam cok iyi ama bazen beni uzuyor. Ama beni sevdigini biliyorum hep ismimle hitap eder. Birde ilgonc olusu beni itecegi yerde daha da ona yonlendiriyor

Ben daha pes etmedim
2.yide orada dusunuyorum
Bakalim insallah olur
Ilkinde bebek oldu ama gelismedi
Kalbi atmadi
Dr.um biraz enterasan bi adam cok iyi ama bazen beni uzuyor. Ama beni sevdigini biliyorum hep ismimle hitap eder. Birde ilgonc olusu beni itecegi yerde daha da ona yonlendiriyor
Yaşınız kaç
Kaç emriyo transferi oldu
Sorun kimde

yasim 30
Benim sag tupum tikali esimin spermlerde sorun var. 2 embriyo trasnfer edildi.
Sizin
Yaşınız kaç
Sorun kimde
24 yaşımdayım
2 aşılamam oldu
İlk tüp bebek tedavimde 1 tane transfer edildi
Eşimde sayı ve morfoloji sorunu var
Bende bi sorun yok şimdilik
2.ye ocak reglisiyle başlıcaz
5tane Dondurulmuslarim var
İstanbuldayım
Siz nerde yasiysunuz

24 yaşımdayım
2 aşılamam oldu
İlk tüp bebek tedavimde 1 tane transfer edildi
Eşimde sayı ve morfoloji sorunu var
Bende bi sorun yok şimdilik
2.ye ocak reglisiyle başlıcaz
5tane Dondurulmuslarim var
İstanbuldayım
Siz nerde yasiysunuz
senin yasin gencmis canim insallah olur. Ank

4. Denemeyi neden farkli yerde yaptirdiniz?

Ya mmaaaaşşşalllllaaahh.3. Çocuk haaa..:halay:allah nazarlardan saklasın.Paylaşmak isterseniz merkezinizin adını ve doktorunuzu merak ediyorum.Doktorunuzla iletişiminiz nasıldı?nasıl bir tedavi uyguladı.sizin doktor sanırım bu konuda gönül gözü açık olanlardan.
1.tedavim Alman Hastanesi'nde yapıldı.tese ile sperm alınmıştı eşimden.fazla olanlar 2 tüpte donduruldu.2 tüp te dondurulmuş embriyo muz vardı.doktorum aytun aktan.bahceci kliniği 2006 yılında Alman Hastanesi'nde yapıyordu tüp bebek işlemini.2 deneme dondurulmuş embriyo yine Alman hastanesi.burcak hn.bahceci Alman Hastanesi'nden ayrılıp fulya ya taşındı bizim embriyosu oraya gitti.3 deneme yine fulya bahçeci de aytun hn..daha sonra Spermler Alman Hastanesi'nin tüp bebek kliniği kapanınca devlet tarafından fertijin kliniğine gönderilmiş.o yüzden 4. Denemeyi orda yaptım.2006 da alınan spermlerle.hersey iyi gidiyordu.fakat döllenmeden sorun oldu yavaş ilerledi.dr dondurulmuş spermden dolayı olabileceğini söyledi.simdi son kez en baştan taze tese ile alınan spermler ile son bir deneme yapmak istiyorum.bakalim basınımız de varsa bir evladım daha olur.cocuklari çok seviyorum.kalabalik aile özlemim var.bekarken hep hayalim 4 çocuktu. :anne:Allah'ım isteyen herkese nasip etsin.kimseyi evlatsiz birakmasin:dua:

1.tedavim Alman Hastanesi'nde yapıldı.tese ile sperm alınmıştı eşimden.fazla olanlar 2 tüpte donduruldu.2 tüp te dondurulmuş embriyo muz vardı.doktorum aytun aktan.bahceci kliniği 2006 yılında Alman Hastanesi'nde yapıyordu tüp bebek işlemini.2 deneme dondurulmuş embriyo yine Alman hastanesi.burcak hn.bahceci Alman Hastanesi'nden ayrılıp fulya ya taşındı bizim embriyosu oraya gitti.3 deneme yine fulya bahçeci de aytun hn..daha sonra Spermler Alman Hastanesi'nin tüp bebek kliniği kapanınca devlet tarafından fertijin kliniğine gönderilmiş.o yüzden 4. Denemeyi orda yaptım.2006 da alınan spermlerle.hersey iyi gidiyordu.fakat döllenmeden sorun oldu yavaş ilerledi.dr dondurulmuş spermden dolayı olabileceğini söyledi.simdi son kez en baştan taze tese ile alınan spermler ile son bir deneme yapmak istiyorum.bakalim basınımız de varsa bir evladım daha olur.cocuklari çok seviyorum.kalabalik aile özlemim var.bekarken hep hayalim 4 çocuktu. :anne:Allah'ım isteyen herkese nasip etsin.kimseyi evlatsiz birakmasin:dua:
Bizdeki sorunda sizin gibiydi benim bahçecide oldu oğlum sonra kalan embriyolarla olmadı yeniden yese oldu eşim Emre bakırcıda başka yere gitmişti onun olduğu yerde denedim embriyo olmadı spermleri memoriale taşıdım şimdi ikizlerim olucak inşallah bende çocuk çocuk diye deli oldum sanki hiç çocuğum yokmuş gibi iyiki uğraşmışım malzeme bu diyen dr a inat futbol takımı kadar embriyom var çok şükür

Bizdeki sorunda sizin gibiydi benim bahçecide oldu oğlum sonra kalan embriyolarla olmadı yeniden yese oldu eşim Emre bakırcıda başka yere gitmişti onun olduğu yerde denedim embriyo olmadı spermleri memoriale taşıdım şimdi ikizlerim olucak inşallah bende çocuk çocuk diye deli oldum sanki hiç çocuğum yokmuş gibi iyiki uğraşmışım malzeme bu diyen dr a inat futbol takımı kadar embriyom var çok şükür
İlk tedavinizde mi oglunuz oldu

İkizler de 2.denemeniz demi oldu

Yani iki denemedede direkt hamile mi kaldiniz

Bu arada gözünüz aydın sağlık li sıhhatli kucaginiza almayi nasip etsin allah

2. Tese yi emre bakırcı mı yaptı.o tedaviyi nerde yapıyı? Son tedaviyi Memorial de dondurulmuş spermle mı yaptınız? Memorial de fiyatlar nasıl?? Çok soru sordum ama.ikiz hamilelik duyunca heyecanlandim:halay:

Ben boyle dusunmuyorum. İlk tedavı sans. Cünkü ilk tedavide yasananlar arastırma yolunu acıyor ve ek mudahale konusunda ısık tutuyor. Belli bır rıtüel uygulanırken ilk tedavıde diğerlerinde kişiye özel tutum sergılenıyor.

X