İleri derecede güneş alerjisi

Birhamisss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2015
729
764
Hanımlar imdat 🆘
Her denize gittiğimde güneş kremini sürekli yenilesem de bacaklarım ikinci güne öyle bir yanıyor ki size anlatamam. Kabarcıklar oluşuyor. Kıpkırmızı oluyor. Kaşıntıdan ölecekmişim gibi oluyorum ve sanki böyle birisi etimi koparmaya çalışıyor. Öyle bir acı.çok alerjenik bir vücuda sahibim. Bir çok şeye alerjimde var. Öğle saatlerinde çıkmasam bile azıcık güneş görsem yanıyorum. Bunun çaresini bilen bulan benim gibi sürekli hastanelik olanlar ne yapıyor acaba ?

Doktorunuz ne diyor. Benim güneşe değil ama farklı şeylere allerjim var. Astımım da tatile çıkmadan mutlaka doktoruma görünür ilaçlarımı alır öyle giderim sıkıntı yaşamamak adına. Ömür boyu kullanacağım bir ilacım var mesela. İlla ki sizin de vardır. İlaçlarınızı aksatmadan almanız mümkün olduğunca kaçınmanız lazım. Allerjim olduğundan değil ama güneş yaktığından hep 5 ten sonra girerim denize. Yoksa allerji kabusa dönüşüyor.

Hanımlar imdat 🆘
Her denize gittiğimde güneş kremini sürekli yenilesem de bacaklarım ikinci güne öyle bir yanıyor ki size anlatamam. Kabarcıklar oluşuyor. Kıpkırmızı oluyor. Kaşıntıdan ölecekmişim gibi oluyorum ve sanki böyle birisi etimi koparmaya çalışıyor. Öyle bir acı.çok alerjenik bir vücuda sahibim. Bir çok şeye alerjimde var. Öğle saatlerinde çıkmasam bile azıcık güneş görsem yanıyorum. Bunun çaresini bilen bulan benim gibi sürekli hastanelik olanlar ne yapıyor acaba ?
Doktora gittinizmi acaba

Doktorunuz ne diyor. Benim güneşe değil ama farklı şeylere allerjim var. Astımım da tatile çıkmadan mutlaka doktoruma görünür ilaçlarımı alır öyle giderim sıkıntı yaşamamak adına. Ömür boyu kullanacağım bir ilacım var mesela. İlla ki sizin de vardır. İlaçlarınızı aksatmadan almanız mümkün olduğunca kaçınmanız lazım. Allerjim olduğundan değil ama güneş yaktığından hep 5 ten sonra girerim denize. Yoksa allerji kabusa dönüşüyor.
Çocuk olduğu İçin deniz saatlerini kendime göre ayarlayamıyorum onun uyku ve besin saatlerine göre gidiyoruz açıkçası. Öğlen saatlerinde hiç çıkmasam bile denize girip çıksam bile gölgede bacaklarım kabarmaya başlıyor. Bacaklarımda ki gözenekler çok geniş acaba o yüzden mi bu kadar etkinleniyorum

Evet her yandığımda sonu hastaneyle sonuçlanıyor. O derece bir alerji. Tek çözümleri öğlen saatlerinde güneşe çıkmamam ve bacaklarıma kollarıma uzun kıyafet giyinmem. Birde asla o acıları geçirmeyecek kremler
Acille falan değil alerji uzmanına gittinizmi ilaç kullanıyor musunuz standart olarak zaten söyledikleri saat 10 ve 16 saatleri arası disarıya çıkmayın güneşten korunun güneş koruyucu kullanın renkli olursa daha iyi geçmiş olsun

Uv korumalı mayolar giymelisiniz gerekirse dalgıç gibi gezebilirsiniz.

X