İlçe milli eğitim müdürlüklerinden yılbaşı kutlamalarına yasak

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
1030170638.jpg

İlçe milli eğitim müdürlüklerinden yılbaşı kutlamalarına yasak
© AA/
TÜRKİYE
12:55 27.12.2017(Güncellendi 13:04 27.12.2017)URL'yi kısaltın
0 04

İstanbul Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçe müdürlükleri ile İzmir Gaziemir İlçe Eğitim Müdürlüğü, okullara yılbaşı kutlamalarıyla ilgili talimat yazısı gönderdi. Yılbaşının 'milli kültürümüz bakımından hiçbir mana ifade etmeyen gün' olarak nitelendiği yazıda, okullarda yapılacak tüm etkinlik ve kutlamaların yasakladığı duyuruldu.

1028095209.jpg

© REUTERS/ ALKİS KONSTANTİNİDİS

CNNTürk'ten Özgen Aydos'un haberine göre, İstanbul'un Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçeleri ile İzmir'in Gaziemir ilçesindeki okullara, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından okullarda yılbaşı kutlanmamasıyla ilgili talimat yazısı gönderildi.

Küçükçekmece'deki okullara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı: "Bazı okullarımızda yılbaşı çekilişi karnavalı vs adı altında öğrencilerimizin katılımı zorlanan etkinliklerin düzenlendiği velilerimizin şikayetlerinden anlaşılmaktadır. Hiçbir şekilde müfredatta kutlanacak günlerden olmayan ve milli kültürümüz bakımından bir mana ifade etmeyen bu tür etkinlikler vasıtası ile öğrencilerimizi meşgul etmeyelim."

Bahçelievler ve Gaziemir'deki okullara gönderilen yazıda ise "Çocuklara Noel'i anımsatacak herhangi bir etkinlik yapılmaması" söylendi.

EĞİTİM SEN'DEN TEPKİ

Okullara gönderilen yazıya tepki gösteren Eğitim Sen yetkilileri, "Bu tür yazılar bundan önceki yıllarda da gelmişti ama bu sene daha çok geldi. Bu talimatlar ülkenin dönüşümünün göstergesi. Kendi hegemonyalarını kanıtlamaya çalışıyorlar. Cumhuriyet'in ilanından itibaren kutlanan bu gün engellemeye çalışılıyor"ifadesini kullandılar.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/...-milli-egitim-mudurlukleri-yilbasi-kutlamasi/

senin için hiçbir mana ifade etmiyor olabilir ama belki o çocuklar ya da aileleri için bir mana ifade ediyor olabilir, bazı insanlar güzel mutlu bir yıl olsun diye yeni yıla girmek ve bunu sevdiği arkadaşlarıyla paylaşmak isteyebilir
okullardaki hediye çekilişlerini ben de hiç sevmiyorum, onaylamıyorum ama çocuğum isterse katılıyor istemezse katılmıyor, bu kadar basit...

hoh hooh hooooooo
Arkadaş Noel 24 aralıkda başladı 25-26 bitti. Milletin bir araya gelip çigdem çitleyip tv izleyip kutladığı bir yılbaşı var ona göz diktiniz yaa. Milletin yaşam sevinçini bitirdiniz bu ülkede:olamaz:

Ayrıca noele bayılıyorum. ışıl ışıl evler, şehirler,çam ağaçları, hediyeler, birlikte yenilen yemekler...

hoh hooh hooooooo
Arkadaş Noel 24 aralıkda başladı 25-26 bitti. Milletin bir araya gelip çigdem çitleyip tv izleyip kutladığı bir yılbaşı var ona göz diktiniz yaa. Milletin yaşam sevinçini bitirdiniz bu ülkede:olamaz:

Ayrıca noele bayılıyorum. ışıl ışıl evler, şehirler,çam ağaçları, hediyeler, birlikte yenilen yemekler...

Kimsenin eğlenmesini istemiyorlar ya herkes onlar gibi sıkıcı olsun of puf :p

Hediyelesmek guzeldir cocuklara bunu vermek guzel ama noeli islemek yanlis tabi dunyada 31 aralikta noelin kutlanmaya calisildigi tek ulkeyiz sanirim:işsiz: musluman yogunluk bir ulkede boyle bir sacmalik ayri bisey tabii

Hediyelesmek guzeldir cocuklara bunu vermek guzel ama noeli islemek yanlis tabi dunyada 31 aralikta noelin kutlanmaya calisildigi tek ulkeyiz sanirim:işsiz: musluman yogunluk bir ulkede boyle bir sacmalik ayri bisey tabii

Evla bizler noeli kutluyoruzda bizim mi haberimiz yok .
Noel kutlanması
Ne olur noelle yeni yılı karıştırmayın lütfen..

Noel 25 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşir. Noel, Hz İsa'nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Noel ayrıca Doğuş Bayramı ve Kutsal Doğuş olarak da bilinir.

Yılbaşında herkes yeni birşeyi kutluyor. Yeni umutlar, yeni hayeller yeni temenniler. Aynı doğum gününde bu yaş bana mutluluk geitrsin der gibi. Tek fark var o da aynı günde herkesin aynı şeyi hissetmesi.
41 yaşındayım noel muhabbeti son yıllarda dile dolanır oldu. Bu nereden çıktı diyesim var hatta bağırarak....Bu yaşıma kadar kimse noel kutlamadı tam aksine yeni başlangıç dedi . Şuan herkes o kadar mutsuz ki bırakın yeniyıl a eğlenerek umutlarla girsinler.

Noel kutlanması

Noel 25 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşir. Noel, Hz İsa'nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramı. Noel ayrıca Doğuş Bayramı ve Kutsal Doğuş olarak da bilinir.
Ne kadar anlatsan da boş. Buraya yazabiliyorlarsa google ellerin altında noel ne yılbaşı ne araştırabilirler ve eminim gayet iyi biliyorlar farkı. Sadece birşeylerden soğutma cabası ben bunu düşünüyorum sen de bunu yap baskısı. Yoksa eeennn cahil insan bile anlar ardaki farkı.

Ne kadar anlatsan da boş. Buraya yazabiliyorlarsa google ellerin altında noel ne yılbaşı ne araştırabilirler ve eminim gayet iyi biliyorlar farkı. Sadece birşeylerden soğutma cabası ben bunu düşünüyorum sen de bunu yap baskısı. Yoksa eeennn cahil insan bile anlar ardaki farkı.

Cidden üzülüyorum artık..

Noel kutlanması

Bende ayni seyi yazdim abla ama tam acik olmadi heralde:KK53:

senin için hiçbir mana ifade etmiyor olabilir ama belki o çocuklar ya da aileleri için bir mana ifade ediyor olabilir, bazı insanlar güzel mutlu bir yıl olsun diye yeni yıla girmek ve bunu sevdiği arkadaşlarıyla paylaşmak isteyebilir
okullardaki hediye çekilişlerini ben de hiç sevmiyorum, onaylamıyorum ama çocuğum isterse katılıyor istemezse katılmıyor, bu kadar basit...

Ben çocukken o yılbaşı çekilişlerini severdim, tüm arkadaşlar birbirine kitap alırdı, kitaplarımı hala saklıyorum, içinde arkadaşlarımın yazıları var, verildiği tarihler var, belki biraz yıprandılar ama saklamaya devam ediyorum, eğer birgün torun sahibi olursam torunuma vereceğim :))

Sayın büyüklerimiz milli kültürümüzden bahsetmişler doğru demişler, yılbaşı hiçbir ülkenin milli kültürü değildir, yılbaşı ne dini ne millidir, 365 gün 6 saat tamamlanınca 1 sene biter yeni bir yıl başlar, buna yeni yıl denir :) İnsanlar da oh oh tatil olacak 3-5 akrabayla ya da kankalarla takılırız heyoo deyip mutlu olurlar.

Milli kültürümüz 19 Mayıs'tır, 23 Nisan'dır, 29 Ekim'dir, 30 Ağustos'tur.
Bu bağlam da İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize "Milli kültürümüze" olan bağlılıklarından dolayı teşekkür ediyor, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi "Milli" değerlerimize sahip çıkacakları için şahsım adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum:KK9::KK9:

Ben çocukken o yılbaşı çekilişlerini severdim, tüm arkadaşlar birbirine kitap alırdı, kitaplarımı hala saklıyorum, içinde arkadaşlarımın yazıları var, verildiği tarihler var, belki biraz yıprandılar ama saklamaya devam ediyorum, eğer birgün torun sahibi olursam torunuma vereceğim :))

Sayın büyüklerimiz milli kültürümüzden bahsetmişler doğru demişler, yılbaşı hiçbir ülkenin milli kültürü değildir, yılbaşı ne dini ne millidir, 365 gün 6 saat tamamlanınca 1 sene biter yeni bir yıl başlar, buna yeni yıl denir :) İnsanlar da oh oh tatil olacak 3-5 akrabayla ya da kankalarla takılırız heyoo deyip mutlu olurlar.

Milli kültürümüz 19 Mayıs'tır, 23 Nisan'dır, 29 Ekim'dir, 30 Ağustos'tur.
Bu bağlam da İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize "Milli kültürümüze" olan bağlılıklarından dolayı teşekkür ediyor, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi "Milli" değerlerimize sahip çıkacakları için şahsım adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum:KK9::KK9:

canım benim karşı olmamın sebebi hediyeleşmeden ziyade bazı çocukların o hediyeleşmede üzülmesi, çünkü hediye kalitesi birbirinden çok farklı oluyor, bu tabii genelde ilkokulda oluyor, daha sonrasında hediye kültürü oturuyor genelde, lisede de kabalık yapanlar oluyor, ondan yani.. keşke herkes kitap alsa, ben hiç kitap alan görmediydim kendi çocukluğumda:KK48:

X