İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'anasınıfı' yerine 'kuran kursu' seçeneği!

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
26.060
18.228
haber.sol.org.tr/toplum/ilce-milli-egitim-mudurlugunden-anasinifi-yerine-kuran-kursu-secenegi-146884
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden
'anasınıfı' yerine 'kuran kursu'
seçeneği!
Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim
Müdürlüğü tarafından okullara
gönderilen yazıda, “Bakanlığımızın
yeni çalışmalarından, ilkokul
öncesinden öğrencilerin anasınıfı
yerine Kur’an Kurslarına, gündüz
bakımevlerine ve kreşlere
göndermek isteyen veliler
öğrencilerini gönderebileceklerdir”
ifadeleri kullanıldı.
Çarşamba, 24 Şubat 2016 03:30

Müdürlüğü tarafından okullara
gönderilen bir yazıda, öğrencilerin
anasınıfı yerine Kur'an kurslarına
gönderilebileceği ifade edildi.
Müdürlüğü'nün “Duyuru Önemli”
başlıklı yazısında, “Bakanlığımızın
yeni çalışmalarından, ilkokul
öncesinden öğrencilerin anasınıfı
yerine Kur’an Kurslarına, gündüz
bakımevlerine ve kreşlere
göndermek isteyen veliler
öğrencilerini gönderebileceklerdir”
denildi.
Odatv'deki habere göre, Konuyla
ilgili bir basın açıklaması yapan
Eğitim İş İstanbul 1 Nolu Şube
Sekreteri Maksut Balmuk, "Bilim
dünyası, eğitim camiası okul öncesi
çağı çocuğunun eğitimine kafa
yorsun, okul öncesi eğitim zorunlu
eğitim kapsamına alınmalıdır diye
bağıra dursun MEB bilimden uzak
akıllara zarar kararlara imza atıyor"
dedi.
Yazıda "bakanlığımızın yeni
çalışması" ifadesinin bulunduğuna
dikkat çeken Balmuk, bu ifadenin,
uygulamanın sadece Zeytinburnu
ile sınırlı kalmayacağının göstergesi
olduğunun altını çizdi.
Öğrencilerin önce e-okul sistemine
kayıt olacağı, bakanlık tarafından
takip edileceği belirtilmekte ve
kayıt olacakları Kur’an Kursları ile
Kreşlerin listelendiğini de hatırlatan
Maksut Balmuk şöyle devam etti:
"Okul öncesi eğitimde okullaşmayı
yüzde 100 e çıkarmayı hedefleyen
bakanlık bu oranı yüzde 75 lere
kadar çıkarmışken bir gecede
çıkarılan 4+4+4 sistemi okul öncesi
çağındaki öğrenciler ilkokula
alınınca yarı yarıya kadar
düşmüştür. Şimdi de okul öncesine
yatırım yapmak, tüm çocukların
okul öncesi eğitim almalarını
sağlamak için çalışma yapmaları
gerekirken öğrenciyi okul dışına
çıkarıp Kur’an Kurslarına
yönlendirecektir. Bu öğrencilerin
kayıtlarını tutup Kur’an Kurslarına
gidenleri de okul öncesine gidenler
listesine alırlarsa yani kağıt
üzerinde istatistiği yüksek
tutarlarsa şaşmamak lazım

Kuran kursuyla anaokulu eğitimi aynı şey mide, seçenek gibi sunuluyor
benim oğlan gitti,kuran öğrenmesinde zorlama yoktu eski zamanalrdaki gibi değil,küçük kızların başı açıktı,her kuran kursu aynımıdır bilemiycem,bunları düşüneceklerine devletin anaokullarına bir düzenleme getirsinler,sınıflar bakımsız eski,bizimkinde vc de havalandırma yok ya rezillik diz boyu

valla canım sıkıntılara rağmen bence devlet anaokullarının özellerden iyi olduğunu düşünüyorum, yiğenimin okulda sık sık sular kesiliyor ama çocuk yerinde duramıyor öğlen olsa da okula gitsem diye, geçen sene özele gidiyordu ağlaya ağlaya...

benim oğlanda hasta bile olsa gitmek istiyor ama temizlik vs çok zayıf okulda

benim oğlanda hasta bile olsa gitmek istiyor ama temizlik vs çok zayıf okulda

benim çocukluğumda bizler yazları camiye giderdik,orada tüm yaz sureleri,kur_an,namaz kılmayı öğrenirdik,bu yeterli değil mi,yine aynısını yapsınlar...bıraksınlar çocuklar anaokuluna gitsin.
canım bizde giderdik,ama benim oğlanın gittiği subyan mektebi farklıydı kuran öğrenmeye yatkın olanlara öğretiyorladı bizimki öğrenemedi:)kız erkek çocuklar aynı sınıfta,230 tl aylık,ama temizlik devletinkiyle aynı ,çok temiz tertipli olsun diyorsan özele göndericeksin

şuan ki durum ne bilmiyorum crypticciğim ama yazları camiye gidip öğrenmek yeterli olur diye düşünüyorum ben yani subyan mektebine,okulda Kur_an kursuna eksta gerek yok bence,camide zaten yeterince öğretiyorlar,ben tüm sureleri,namaz kılmayı hep çocukken yaz tatillerinde öğrendim,ukalaca olacak belki ama ortaokulda din derslerinde hiç çalışmadan sınıfın en yüksek notunu ben alırdım.Eskisi gibi devam ediyorsa camide öğretilenler yeterli bence...

Subyan Mektebi anasınıfına benzer şekilde çalışıyor zaten. Çocuklar yine etkinlikler yapıyor oyun oynuyorlar. Ekstra olarak bir de kuran öğrenip sure ezberliyprlar.

Ingilizce öğretmeye yönelik ana sınıfları ile arasında bir fark görmüyorum ben. Aileler istedikleri gibi seçim yapabilmeliler bunlar arasında.

Zaten anaokulu zorunlu değil ki. 2 oğlum da sübyan okuluna gitti sonra okula başladılar. Okula başlamadan okuma yazmayı da öğrenmişlerdi. Şimdi de kızım gidiyor. Hem kuran öğreniyorlar hem etkinlik yapıyorlar. Bana kalırsa anaokulundan daha faydalı. Fazlası var eksiği yok

arkadaşım el yazısı değilmi nasıl öğrendiler yazmayı

Yok ben öğretmiştim okuma yazma yoktu sübyan okulunda. El yazısını da okula gidince öğrendiler.
bizede öğretmeyin dedilerde ondan sordum el yazısı bizim zamanımızdaki gibi değil zaten,hayırlısı olsun arkadaşım

Subyan mektepleri var zaten onlara gonderir isteyen. Ama cok merdiven alti yer var dikkat etmek lazim.

"Bilim dünyası, eğitim camiası okul öncesi çağı çocuğunun eğitimine kafa yorsun, okul öncesi eğitim zorunlu eğitim kapsamına alınmalıdır diye bağıra dursun, MEB bilimden uzak akıllara zarar kararlara imza atıyor"

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…