İlaçlı MR Hakkında

tavci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
26
7
29
Merhabalar ,

2 gün sonra devlet hastanesinde ilaçlı MR çektireceğim daha önce çektiren arkadaşlar yazabilirler mi ? nasıl oluyor ? 1,5 yıldır gebelik elde etmeye çalışıyorum , sonuç yok maalesef doktor MR istedi oda olmazsa HSG

Ne mrı çektirceksin? Benim prolaktin biraz yüksek çıktığı için beyin mrı çekilmişti ilaçlı, 15 dk kadar sürdü. Öncesinde damar yolu açtırıyosun mra başlanıyo bi 5 dk geçince damar yolundan ilacı enjekte ediyolar bi şey hissetmedim ben hiç, yan etkisi falan da olmadı

Anladım senin farklı belki süresi değişir ama ilaçlı olunca damar yolundan ilacı enjekte ediyolar sadece o kadar bi şey hissedilmiyo

Merhaba ben 1 ay önce MR çektirdim biraz mıydım bulandı okadar. çekimden sonra bol bol su iç vücuttan atılması için.

Merhabalar tekrar MR çekildi hatta sonuçda çıktı doktara gösteremedim daha ,

Incelemede :​
Mesane boyutlari, lumeni duvar kalinligi tabiidir.
- Uterus antevert-antefleksiyonedir.
Endometrium kalibrasyonu, intensitesi dogaldir. Myometrium intensitesi dogaldir.
  • Serviks lokalizasyoniunda 5 mm capinda nabothi kisti mevcuttur.
  • Sag overde fizyolojik folikuller mevcuttur.
  • Sol overde 34x13 mm ve 11 mm oaplarinda T1A sekansda hiper, T2A sekansta hipointens endometrioma mevcuttur.
  • Douglasta serbest sivi mevcuttur.

bu şekilde bir şey anlayan varmı ?​

Site de iki doktor vardır
Görür belki

sadece çikolata kistiniz olduğunu anladım. endometrioma = çikolata kisti demek. benim mr sonucumda da çıkmıştı

sıvı dediği şey hakkında bilginiz varmı birde bu çikolata kistinın tedavisi sadece doğum kontrol hapımı gebelik istiyorum çünkü teşekkür ederim cevabınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…