İkizler kuvözde kör oldu aile hastaneyi suçluyor

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Gaziantep’te prematüre doğunca bir ay kuvözde yoğun bakımda kalan ikizler, görme yetisini kaybetti. Anne ve baba, ‘ihmal’ iddiasıyla hastane yönetimi ve doktor hakkında suç duyurusunda bulundu

Gaziantep’te 8 aylık dünyaya gelen, bir ay yoğun bakımda kalan ikizleri görme yetisini kaybeden çift, özel hastanenin yetkilileri ve sorumlu doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Hasan ve Ayşe Öztürk çiftinin 26 Mayıs’ta özel hastanede prematüre doğan ikizleri, yaklaşık bir ay yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. İddiaya göre, ikizlere prematüre bebeklerde körlüğe neden olan prematüre retinopatisi (ROP) hastalığına karşı test uygulandı ama herhangi bir bulguya rastlanmadı. Bir aylık tedavinin ardından taburcu edilen bebekler, anne ve babaları tarafından aynı hastaneye kontrole götürüldü. Bir süre sonra çocuklarının hareketlere tepkisiz kaldığını fark eden Öztürk çiftine hastanenin doktoru, korkulacak bir durum olmadığını söyleyerek, aileyi GaziantepÜniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine yönlendirdi. Buradaki kontrollerde ikizlerden Batuhan Cem’in görme yetisini kaybettiği, Adnan Kaan’ın ise bir gözünün sadece ışığa tepki verebildiği belirlendi.

ikizler-kuvozde-kor-oldu-aile-hastaneyi-sucluyor-1808387.Jpeg

“Cezalarını çeksinler”

Batuhan Cem’in Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesindeki kontrolünde görme yetisini kaybettiği saptandı, ameliyat edilen Adnan Kaan’ın ise bir gözü görme yetisini kazandı, diğeri ise sadece ışığa tepki verecek düzeye getirildi.

Anne Öztürk, sorumluların cezasını çekmesi gerektiğini söyledi.Yaklaşık 5 aydır çok kötü durumda olduklarını belirten Öztürk, “Çocuğum bir daha annesini göremeyecek, artık hayattan hiçbir tat alamıyorum. Bizim canımız yandı, başka ailelerin canları yanmasın. Sorumluların cezasını çekmesini istiyorum. Türk adaletine güveniyorum” diye konuştu.

Merhabalar çok üzüldüm neden takip etmediler doktorlar Şuan bebeğimde 1. Evre rop var her hafta muaneye gidiyoruz :KK43: sizin kaçıncı evredeydide görme kaynı oldu çok geçmiş olsun :KK43:

X