İkiz bebeklerinden birini kaybedip, diğerini doğuranlar

Ben izmirdeyim. Evet o stres yetiyo insana bende ondan aldım. İşe yarıyo inş 28 i doldururuz sag saglim canım .

inş.canım ya.okadar sık doktora gidiyorumki,dün akşam gittiğim doktor biraz kızdı sanırım.böyle devam ederseniz çok sıkıntı yaşarsınız dedi.ayrıca bebek içinde kötü bi durum olduğunu söyledi.malesef bizleri anlayamıyolar.neyse canım inş.herşey çok güzel olucak ikimiz içinde:)

Benimde çift yumurta ikizi bebeklerimden birini 16. haftasında oğlumun kalbi durmuş. kızım şu an 23. haftasında ama bende çok korkuyorum 3 güne bir kızımın kalp atışını duymaya doktora gidiyorum. bugün sabah bile kahverengi istifra ettim. şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. bana yardımcı olurmusunuz...

Lütfen istirahat et ve bol bol dua et. İnşallah herşey yoluna girer. Biliyorum çok ama çok stresli bir süreç ama dua ile rahatlat kendini.Rabbim hayırlısını verir inşallah.
Her zaman doktora gitmene gerek yok sadece kalp atışını duymak için. Sağlık ocağındaki seninle ilgilenen hemşireye de gidebilirsin. Allah korusun o bir sorun hissederse doktoruna gidebilirsin. Ben çapaya riskli gebelik bölümüne gidiyordum ve her hafta kontrole çağırıyorlardı. Sen nereye gidiyorsun?

Boncuk 2006 ilgin için çok teşekkürler. 26hafta 2 gunluk oldum. Bir bebeği kaybetiğimz için biraz iltihap oldu vajinadan fitil kullandım.ayda 1 defada penisilin yapılıyor. Bir haftadır hafıf kanla karısık iltihap geliyordu. Çok şükür şimdi çok az geliyor. Fakat bugunde kaybettıgım Bebek altta olduğu için heralde wc ye giderken hafıf batıyor. Rahmin yanında olduğu için erken foğum riski var. Bakalım inş en azından 28 i tamamlarız çok dua ediyorum. İnş bu günleride sag saglim atlatırız senin gibi .sendede ara ara kasık agrısı oluyor muydu. Birde alttaki bebek yaşamadığı için su patlama riski olabilir dedi dr inş bişey olmadsn atlatırız. Siz akciger geliştirici iğneyi yaptırdınz mı kaçıncı haftada oldu birde bu soruma cevap yazarsan cok sevınırım.

Merhaba canım, galiba bugün 27 haftalık oldun bile. İnşallah 30 ları da geçeceksin. Ben de aynı şeyleri yaşamıştım. Ciğer geliştirici iğneyi ilk önce 28. haftamda sonra da 33.hafta da oldum. Çünkü bu iğnenin etkisi 1 hafta 10gün falanmış. O nedenle doğum planlandığında tekrar iğne oldum ben.Ve doktorum bu iğnenin birkaç kez olmamın bir sakıncası olmadığını söylemişti.

Eevet boncuk2006 bügün 27 oldum çok şükür 10 gün daha geçse biraz daha rahatlıycam . Benim drum iğneyi bi seca yapma hakkımız var onudaacil durum başlayonca yapıcaz dedi. Çünkü beyin hücreletine zarar verebiliyor dedi. Bakalım inş bende 34lere gelirim , cevsbın için çok teşekkürler :KK66:

Eevet boncuk2006 bügün 27 oldum çok şükür 10 gün daha geçse biraz daha rahatlıycam . Benim drum iğneyi bi seca yapma hakkımız var onudaacil durum başlayonca yapıcaz dedi. Çünkü beyin hücreletine zarar verebiliyor dedi. Bakalım inş bende 34lere gelirim , cevsbın için çok teşekkürler :KK66:

Hediye bak 10 gün geçti bile. Nasılsın?

aynı şeyleri yaşamış biri olarak yazına kayıtsız kalamadım.
öncelikle geçmiş olsun.bende ilk gebeliğimde aşılama ile ikizlere hamile kaldım.tekini 10 haftalık karnımda kaybettim.diğerinide 30 haftalık doğurdum..sana tavsiyem şu olabilir benim ne sancım ne kanamam ne suyum gelmişti sadece doppler sonucuna göre aldılar bebeğimi.butür durumlarda tek doktorla sınırlı kalma.özellikle tecrübeli doktorlarında fikrini al.bolca dinlen.ben sürekli yattım ama doğcağı varsa ne yaparsan yap. inş 40 haftayı tamamlarsın ama bu tür tedavi bebekleri malesef o kadar beklemiyor.bol dua et.gönlünü ferah tut.inş en az 35 hafta seninle durur bebeğin sonrası inş iyi.yani benimde teki öldü ama teki şükür yaşıyor.moralini bozma.Allah diğerine sağlık versin.

Başlığı ben açmıştım ama malesef 28/1 de doğum oldu. Bebeğim 18 gündür küvezde. 27/5 de sancım geldi gece hastaneye gıttık 4 5 santim açılmam olmuş. Hrmen ciğer geliştirici iğne yaptılar. İlaçlarla 4 gün tutabildiler makesef ölen bebğin suyu geldi doğuma aldılar hemen. Benim gibî arkadaşlara tavsiyem göbeğiniz bir tarafta toplanıyorsa ge o anda dayanılmaz bir agrı sanıyelık gırıyorsa, kaç dk da bır olduguna bakın eger yarım saatte bır oluyorsa en fazla hemen hastaneye koşun geçer die beklemeyin ne kadar az açılma o kadar cok şans. Benım bebeğim ciğer geliştirici iğnenin etki etmedine zamn verdi hemen glmedi o yüzden şanslıyım. Herkese geçmiş olsun

Başlığı ben açmıştım ama malesef 28/1 de doğum oldu. Bebeğim 18 gündür küvezde. 27/5 de sancım geldi gece hastaneye gıttık 4 5 santim açılmam olmuş. Hrmen ciğer geliştirici iğne yaptılar. İlaçlarla 4 gün tutabildiler makesef ölen bebğin suyu geldi doğuma aldılar hemen. Benim gibî arkadaşlara tavsiyem göbeğiniz bir tarafta toplanıyorsa ge o anda dayanılmaz bir agrı sanıyelık gırıyorsa, kaç dk da bır olduguna bakın eger yarım saatte bır oluyorsa en fazla hemen hastaneye koşun geçer die beklemeyin ne kadar az açılma o kadar cok şans. Benım bebeğim ciğer geliştirici iğnenin etki etmedine zamn verdi hemen glmedi o yüzden şanslıyım. Herkese geçmiş olsun

Allah analı babalı büyütsün sağsalim kucağına almayı nasip etsin. Bende bugün 28+1 oldum bendede 3 cm açılma var. 15 gündür hastanede yatıyorum. perinatolojide. devamlı kanamam oluyor. serum bağlayıp nidilat veriyorlar.Ama sancım çıkmıyor nst de. İnşallah sağ salim doğururum.Dualar ediyorum ve çok korkuyorum. Herkesinde dualarını bekliyorum....

Son düzenleme:
Allah analı babalı büyütsün sağsalim kucağına almayı nasip etsin. Bende bugün 28+1 oldum bendede 3 cm açılma var. 15 gündür hastanede yatıyorum. perinatolojide. devamlı kanamam oluyor. serum bağlayıp nidilat veriyorlar.Ama sancım çıkmıyor nst de. İnşallah sağ salim doğururum.Dualar ediyorum ve çok korkuyorum. Herkesinde dualarını bekliyorum....

kilosu hakkında bilgi verebilirmisin ve nerede doğum yaptın hangi hastanede?

1050 gr dogdu ama750 lere dustu şimdi 850 gr ben ege unv doğum yaptım izmirde bebeğim tınaztepe hastanesınde. Ciğer geliştirici iğne yapmadılarsa mutlaka yaptır benim bebeğim o sayede yaşıyor şimdi. Sen elinden geleni yapıyosun sakın stres yapma hersey olcagına varıyo. Benim acılmanın üstüne 4 gün tutabildiler sonra yaşamayan bebeğin suyu geldi acil ameliyata aldılar. İnş sen bekleyebilirsin. Biliyorum şu an yatmak çok zor ama inan bebeğin küvezde olmadı cok daha zor dayan dayanabildiğin kadar hiç offf deme bir gün geçmesi kar bebeğin için kib

1050 gr dogdu ama750 lere dustu şimdi 850 gr ben ege unv doğum yaptım izmirde bebeğim tınaztepe hastanesınde. Ciğer geliştirici iğne yapmadılarsa mutlaka yaptır benim bebeğim o sayede yaşıyor şimdi. Sen elinden geleni yapıyosun sakın stres yapma hersey olcagına varıyo. Benim acılmanın üstüne 4 gün tutabildiler sonra yaşamayan bebeğin suyu geldi acil ameliyata aldılar. İnş sen bekleyebilirsin. Biliyorum şu an yatmak çok zor ama inan bebeğin küvezde olmadı cok daha zor dayan dayanabildiğin kadar hiç offf deme bir gün geçmesi kar bebeğin için kib

2 hafta önce 2 gün üst üste ciğer geliştirici yaptılar. benim açılmada değişiklik yok 3 cm kadar diyorlar. sadece kanamam oluyor bu yüzden yatırıyorlar. ölen bebeğe çok fazla bakmıyorlar. üst tarafta duruyor diyorlar sadece. suyum normal bebeğin gelişimide normal dendi. çok korkuyorum ve kendimi çok fazla dinliyorum. neyse allah sanada bebeğinede sağlık ve sıhhat versin. allaha emanet olun.

Merhaba arkadaşlar umarım evlatlarımız sağlıklı sıhhatli bir şekilde yanınızdadir. Aradan çok zaman geçmiş ama cevap verirseniz çok sevinirim.

X