İkiz bebeklerinden birini kaybedip, diğerini doğuranlar

hediye287000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
56
2
Herkese merhaba, ben aşılamayla ikiz bebeklerime hamile kaldım. Her şey normaldi ama 19. Haftada birinin kalbi durmuş. Malesef 22. Haftada ayrıntılı ultrasona girdiğimde öğrendim. Diğer bebeğim şuan 23 haftalık. Çok şülür o saglıklı ama cok korkuyorum ona bişey olucak die. Doktorum yatmamı önerdi yatıyorum devamlı. Benim yaşadığımı yaşayan varsa lütfen bana msj yazın morale çok ihtiyacım var.

:18:
Herkese merhaba, ben aşılamayla ikiz bebeklerime hamile kaldım. Her şey normaldi ama 19. Haftada birinin kalbi durmuş. Malesef 22. Haftada ayrıntılı ultrasona girdiğimde öğrendim. Diğer bebeğim şuan 23 haftalık. Çok şülür o saglıklı ama cok korkuyorum ona bişey olucak die. Doktorum yatmamı önerdi yatıyorum devamlı. Benim yaşadığımı yaşayan varsa lütfen bana msj yazın morale çok ihtiyacım var.

çok çok geçmiş olsun. inan çok üzüldüm.allah sabır versin. bebişine sağlıklı uzun ömür versin.
ben böyle bişey yaşamadım ama burada aynı şeyi yaşayıp tek bebeğini sağlıkla doğuran birini okudum. allah yardımcın olsun.

Allah yardımcın olsun inş sağlıkla kucağına alırsın :nazar::nazar::nazar:

:18:

çok çok geçmiş olsun. inan çok üzüldüm.allah sabır versin. bebişine sağlıklı uzun ömür versin.
ben böyle bişey yaşamadım ama burada aynı şeyi yaşayıp tek bebeğini sağlıkla doğuran birini okudum. allah yardımcın olsun.

ben iki oglumu kaybettim haftalıkken erken dogum malesef şuanki endişeni korkunu çok iyi anlıyorum yat sadece yat ve sters asla yapma çok şükür biri senle keşke benmde olsaydı şuan kırkı çıkacaktı ama 4 ay önce koydular topraga kısmet sadece sabret dua et ve aklına kötü bişe getirme asla iyi düşün

Merhaba. Benim de tek yumurta ikiz gebeliğim vardı. 21.haftada aralarında gelişim farkları oldu.İkizden ikize kan transfizyonu sendromunu yaşadım. Bir tanesi gelişemedi ve 22.hafta da kalbi durdu. Daha sonrasında ise diğeri ile ilgili de çok belirsiz konuştu doktorlar.Bir çok olumsuz şey olabileceğini söylediler.Ve benim 23.haftadan sonra suyum çok ama çok azaldı.Hatta doktorlar her an doğum olabilir dediler. Ben bol bol dinlenerek ve bol bol su içerek 34.haftaya kadar geldim.
Diyeceğim şu ki; ben 34.haftamda sağlıklı bir bebek doğurdum. Allaha şükürler olsun ki hiç bir sağlık problemi yok. Şu anda 7 aylık olduk bile. Ve onun bir gülüşünde ben tüm yaşadıklarımı unutuyorum.
Sana da tavsiyem, hep olumlu düşün ve dua et. Ve mutlaka istirahat et.Doktor kontrollerini hiç aksatma. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın. Hiç korkma canım. Sormak istediğin birşey olursa burdayım.

Çok teşekkür ederim boncuk 2006 cvp yazdığın için. Beni nasıl mutlu ettin şu anda bilemezsin. Allah bebrğinle sağlıklı uzun ömür versin sana. Ben de hep yatıyrm wc banyo birde akşam yemklerinde kalkıyrm. Ama çok korkuyorum bebeğime bir şey olcak die günler geçmek bilmiyor. İnş bende senin gibi bebeğime kavuşurum. Duymak istediğim şeyi söylemişsin.şimdilik bi sorum yok tekrar teşkkur ederım cvbın için allah razı olsun.

Çok teşekkür ederim boncuk 2006 cvp yazdığın için. Beni nasıl mutlu ettin şu anda bilemezsin. Allah bebrğinle sağlıklı uzun ömür versin sana. Ben de hep yatıyrm wc banyo birde akşam yemklerinde kalkıyrm. Ama çok korkuyorum bebeğime bir şey olcak die günler geçmek bilmiyor. İnş bende senin gibi bebeğime kavuşurum. Duymak istediğim şeyi söylemişsin.şimdilik bi sorum yok tekrar teşkkur ederım cvbın için allah razı olsun.

Şuanda iyiysen,bir sağlık problemin yoksa korkma hiç. Ben bir sürü sağlık problemiyle de( tansiyon, su azlığı falan) uğraştım ama çok şükür ki sağlıklı bir doğum yaptım. Senin benim durumuma göre bile sağlıklı doğum yapma ihtimalin çok çok fazla. Kendini çok dinleme. Yatarken insanın canı çok sıkılıyor biliyorum. Onun için hem kendini geliştirmek açısından, hem de bebeğin doğduğu zaman onu daha iyi anlamak açısından bebek bakım ve gelişimi ile ilgili kitaplar okumanı öneririm. Ama arada kafanı dağıtmak açısından farklı kitaplar yada komedi filmleri de izleyebilirsin. Çünkü sürekli herşey de bebek ile ilgili olursa sıkılabilirsin de.
Endişelerini bir kenara bırak artık ve hamileliğin tadını çıkar. Sayılı günler geçiyor:)

Boncuk2006 senin msjını okuyana kadar çok daha umutsuzdum. Şimdi daha iyiyim. Şimdilik bi problemim yok. İnş daha fazla şey yaşamadan bebeğim gelir. Aslında bebek gelişim kitapları almıştım ama okuyamıyorum bebeğimi kaybetme korkusundan hatta yazın çekilen hamîle fotolarıma bıle bakamıyorum içim acıyo. Dr en az 28 29. Haftalara kadar dayanmalısın diyor. Diğer bebeğin kesesi aşada olduğu için erken doğum riskim var. Neyse çok uzattım sana nası teşekkür etsem azdır. Çok duyarlı birisin umarım sana mutlu haberımıde verebilirim haftalar sonra :)

Boncuk2006 senin msjını okuyana kadar çok daha umutsuzdum. Şimdi daha iyiyim. Şimdilik bi problemim yok. İnş daha fazla şey yaşamadan bebeğim gelir. Aslında bebek gelişim kitapları almıştım ama okuyamıyorum bebeğimi kaybetme korkusundan hatta yazın çekilen hamîle fotolarıma bıle bakamıyorum içim acıyo. Dr en az 28 29. Haftalara kadar dayanmalısın diyor. Diğer bebeğin kesesi aşada olduğu için erken doğum riskim var. Neyse çok uzattım sana nası teşekkür etsem azdır. Çok duyarlı birisin umarım sana mutlu haberımıde verebilirim haftalar sonra :)

merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.

Benim böyle bir sorunum olmadı ancak en yakın kız arkadaşımın başına geldi. Tüp bebek yolu ile ikiz bebeklerine hamile kaldı ancak hamileliğinin ortalarına doğru birini kaybetti. Aynı endişeleri o da yaşadı ama çok sağlıklı bir şekilde 40. haftasını doldurup oğlunu kucağına aldı. Darısı senin başına inşallah

Nursay22 msjın için çok teşekkür ederim. İnanın böyle msjları okuyunca umut oluyor bana. İnş bende oğluma sağ sağlim kavuşurum :)

Benimde çift yumurta ikizi bebeklerimden birini 16. haftasında oğlumun kalbi durmuş. kızım şu an 23. haftasında ama bende çok korkuyorum 3 güne bir kızımın kalp atışını duymaya doktora gidiyorum. bugün sabah bile kahverengi istifra ettim. şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. bana yardımcı olurmusunuz...

Boncuk 2006 ilgin için çok teşekkürler. 26hafta 2 gunluk oldum. Bir bebeği kaybetiğimz için biraz iltihap oldu vajinadan fitil kullandım.ayda 1 defada penisilin yapılıyor. Bir haftadır hafıf kanla karısık iltihap geliyordu. Çok şükür şimdi çok az geliyor. Fakat bugunde kaybettıgım Bebek altta olduğu için heralde wc ye giderken hafıf batıyor. Rahmin yanında olduğu için erken foğum riski var. Bakalım inş en azından 28 i tamamlarız çok dua ediyorum. İnş bu günleride sag saglim atlatırız senin gibi .sendede ara ara kasık agrısı oluyor muydu. Birde alttaki bebek yaşamadığı için su patlama riski olabilir dedi dr inş bişey olmadsn atlatırız. Siz akciger geliştirici iğneyi yaptırdınz mı kaçıncı haftada oldu birde bu soruma cevap yazarsan cok sevınırım.

E72 çok geçmiş olsun aynı kaderı paylaşıyoruz. Ben devamlı yatıyrum. Senin hangi bebrk altta eger kaybettıgın bebrk üstteyse çok daha rahat geçer. Günleri saya saya geçiyor bakalım inş ikimizde kavuduruz çocuklarımıza

E72 çok geçmiş olsun aynı kaderı paylaşıyoruz. Ben devamlı yatıyrum. Senin hangi bebrk altta eger kaybettıgın bebrk üstteyse çok daha rahat geçer. Günleri saya saya geçiyor bakalım inş ikimizde kavuduruz çocuklarımıza

Evet kaybettiğim bebek üstte, alttaki tehlikeli olan bebek yaşıyor. Fakat stres içindeyim bir hareketini farkedebilmek için kendimi çok dinliyorum. fark ettiğimde ise ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. inşallah sende bende ve bizim gibi bebeklerini bekleyenler sağsalim kucağımıza alırız.

Bende bırını kaybettıgımı 22. Haftada öğrendim o haftalarda hareketler as hıssedılıyo bende senın gıbıydı kalp atısını dınleme cıhazı aldırfım eşime ama sabret 1 2 haftaya cok daha dazla hıssetceksın hareketlerını hangı şehırdesın sen

Bende bırını kaybettıgımı 22. Haftada öğrendim o haftalarda hareketler as hıssedılıyo bende senın gıbıydı kalp atısını dınleme cıhazı aldırfım eşime ama sabret 1 2 haftaya cok daha dazla hıssetceksın hareketlerını hangı şehırdesın sen

ben istanbuldatım.sen nerdesin?istanbuldaysan hangi hastaneye gidiyosun.dinleme cihazından bende almayı düşünüyorum.çünkü çok sitres yapıyorum.

X