ikinci kez topuk kanı alındı mı?

E

estel

Ziyaretçi
arkadaşlar merak ediyorum bebeklerinizden ikinci kez taopuk kanı alındı mı yoksa sadece bizden mi istendi çok merak ettim
lütfen cevap yazar mısınız?

bikere hastanede 10 gün sonrada sağlık ocağında yapıldı canım endişelenme herkese aynı şey uygulanıyor devlet çok sıkı tutuyormuş buişio yüzdencanm

İlkini hastanede ikincisini dogumdan 10 gun sonra saglık ocagında aldırdık. daha sonra bır daha aradılar korktuk bızde 3. defa ıstıyolar dıye. meger bır karısıklık olmusda rahatladık.

Biz 1 kere aldırdık.
Ama ebe alırken bebeği zorladı biraz,iyi alalım yoksa geri döner dedi.
Aynı merkezde 2 kere verenler belki bu yüzden vermiş olabilir.
İyi alınmamışsa geri dönmüştür.Tekrar o yüzden almışlardır.

bizim de ilki doğumda ikincisi doğumdan 3 gün sonra iki kez alındı. hastanedeki bütün bebeklerden bu şekilde alınıyor muş

evet canım bizden de 2 kere alındı.doğduğu hastanede,10 gün sonra da sağlık ocağında.ikincisinin alınma nedeni anne sütüymüş.yani anne sütü almaya başladıktan sonra bebek bir kere daha izleniyormuş.bana yaptıkları açıklama bu.umarım aydınlatıcı olmuştur.

bizdende 2 kere aldılar. anne sütü aldıktan sonra topuk kanı alınması gerekiyormuş.

Bizden 1 defa hastaneden çıkarken, bebeğimiz doğduktan 24 saat sonra alınmıştı. bu işte önemli olan doğumdan 24 saat sonra kanın alınmasıymış. Pek çok hastanede bebek doğar doğmaz topuk kanı alındığı için tekrarlanması isteniyormuş...

biz doğumdan 5 gün sonra kontrole gittiğimizde alındı topuk kanı bu nedenle sağlık ocağında aldırtmadık

Yeğenim 9 aylık maaşallahı var onunda 2 kere alındı merak etme için rahat olsun...

benim kızımda 3 kere alındı.sarılıktan şüphelendikleri için.aslında;bir kere hastahanede bir kere de sağlık ocağında alınması gerekiyordu.

X