Ikili test yaptıranlar

melektayar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
16
0
46
Merhaba arkadaşar ben yeni üyelerinizden melek. Sizden bir konuda yardım rica ediyorum. Ben 8 haftalık hamileyim ve 11. haftamı doldurduğumda ikisi test yaptırmam gerekiyormuş. İstanbul Avrupa yakasında oturanlar ve ikili test yaptıranlar nerede ve ne kadara yaptırdıklarını bana yazabilirler mi lütfen?(ssklıyım) Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Melek,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun canım. :) Bende iki hafta sonra 2'li testi yaptıracağım ve Avrupa Yakasında oturuyorum. Sen hangi semtte oturuyorsun bilmiyorum ama bende bu testi yaptırmak için hastane arama konusunda bayağı stres yaşadım. Gittiğim hastanede bu test yapılmıyor ve beni anlaşmalı bir yere sevkettiler fakat önce araştırmak istedim. Fiyatlarda bayağı fark var.
1. Türkiye Hastanesi - 250 TL - bu hastanenin zaten çok pahali olduğunu duydum ve doktorlar konusunda pek iyi şeyler duymadım ama bilemem.
2. Hospitalium (Şişli) 90 TL - randevu almaya gerek yokmuş, gidip yaptırıyormuşsun ama bana biraz tuhaf geldi, çünkü hem kan tahlili hemde bebeğin ense ölçümü yapılması gerekiyor diye biliyorum. Doktor müsait olacak mı ölçüm için kafam karıştı.
3- Mecidiyeköy'de özel bir yer daha vardı (hastane değil ama kağıt yanımda yok) orası da 170 TL istedi.

Çabuk karar vermem lazım çünkü zaman azalıyor, sende araştır istersen? Bu arada, Hospitalium bana 2'li testi SSK tarafından karşılanmadığını söyledi ama emin değilim.

Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.
Kendine iyi bak :)

Merhaba paylaşımın için teşekkür ederim.
Çok haklısın bu tür durumlar için biraz çabuk karar vermek gerekiyor çünkü zamanı çok önemli. Ben Güneşlide otuyorum. Hastane için araştırma yapmaya başlamıştım ve işyerindeki müdürüm bana yenibosnadaki hayrünnisa hastanesini önerdi. Bende arayıp gün aldım 16 Mayıs ta kısmetse hem muayne hemde ikitest için randevu aldım. Hastanede yapılabiliyormuş hemde evime yakın olduğu için benim için iyi oldu. Eğer doktorumdan memnun kalırsam sürekli oraya gideceğim. Fiyatıda 2li test 88.00 tl muayne 35.00 tl. ınşallah hayırlısı olur

arkadaşlar neden özel hastanelerle uraşyorsunuz gidin samatya hastansine hem bedava hem güvenli

X