İkili Test ve Amniyosentez

Benimde bir kürtajım var mol gebelikten dolayı çok iyi anlıyorum seni ama inan ne denirhiç bilmiyorum ve psikoloji inan darmaduman oluyor şu an bile büyük geçmiş olsun sana da Allah sağlıklı hayırlı evlat versin . Bende ammiyosenyemizi yaptırdım bugün 24.gün daha sonuç çıkmadı çok şükür şu ana kadar hiç bir problemim olmadı öte yandan dörtlü testimi de yaptırdımhiç bir risk yok. Nasipse temiz bir sonuç elimize geçsin diye umuyoruz. Beklememekle çok iyi yapmışsın çünkü ben 5 aylık oldum sayılır bile. Biz biraz da ticari amaçta var diye düşünmüyor değiliz bazı lab ve hastaneler de . Bu konularda en en en iyi devlet hastaneleri bunu bir kez daha anladım. Rabbim evlatlarımızı sağ salim kucağınıza almayı bize güç vermeyi nasip etsin. Mutlu pozitif inanç herşeyin üstesinden geliyor. Çok teşekkür ederim bilgilendirdigin içinde 😊
Merhabalar nasıl çıktı sonucunuz acaba?

Hiç bir sıkıntı yok çok şükür sıvı alımı temiz , ayrıntılı ultrosonda bilakis temiz
Çok sevindim Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
Şimdi bende bi bekleyiş var , ikilim 1/50 kombine 1/101 çıktı yaşta 1/89
Dün nifty testi için kan verdim, inşallah bende sizler gibi güzel sonuçlar alacağım. Alamazsamda tevekkül etmek gerekiyor.

Çok sevindim Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin
Şimdi bende bi bekleyiş var , ikilim 1/50 kombine 1/101 çıktı yaşta 1/89
Dün nifty testi için kan verdim, inşallah bende sizler gibi güzel sonuçlar alacağım. Alamazsamda tevekkül etmek gerekiyor.

Cidden doğumdur ne olacak deniyor ama özellikle hamilelik sürecinde doktora güven çok önemli. Ben güvenmiyordum mesela güvenmediğim gibi de çıktı. İşinin ehli kaç doktor ile görüştüm maddi çıkarların da ön plana alındığını söyledi vs . Seçilmiş kişiydim bir de anlayacağın . İnşallahı seninde sonuçlar güzel gelir güzel düşün mutlu ol , mercimeğe selam :emir_bebek:

Cidden doğumdur ne olacak deniyor ama özellikle hamilelik sürecinde doktora güven çok önemli. Ben güvenmiyordum mesela güvenmediğim gibi de çıktı. İşinin ehli kaç doktor ile görüştüm maddi çıkarların da ön plana alındığını söyledi vs . Seçilmiş kişiydim bir de anlayacağın . İnşallahı seninde sonuçlar güzel gelir güzel düşün mutlu ol , mercimeğe selam :emir_bebek:
Olur mu bir insan geliyor dünyaya , hele ki annenin psikolojisi herşeyden daha önemli. Sizin de şanssızlığınız olmuş ama olsun bebek iyi ya herşeye değer. Güzel dileklerin için çok teşekkür ediyorum.

Merhabalar bende buraya sonucumu yazmak istiyorum, benle aynı durumda olup haftalarca kötü duygularla yaşamasınlar , ikili testim 1:50 kombine 1:101 yaş risk 1:89 çıkmıştı. Doktor usg de kötü bir görüntü görmüyorum ama nifty testi yaptırmamda fayda olduğunu söyledi . Bizde yaptırdık bugün sonuçlarım çıktı. Çok şükür genetik bir problem hastalık gözükmüyor. Allah benim gibi sonuç bekleyen her annenin sonuçlarını güzel eylesin.

Merhabalar bende buraya sonucumu yazmak istiyorum, benle aynı durumda olup haftalarca kötü duygularla yaşamasınlar , ikili testim 1:50 kombine 1:101 yaş risk 1:89 çıkmıştı. Doktor usg de kötü bir görüntü görmüyorum ama nifty testi yaptırmamda fayda olduğunu söyledi . Bizde yaptırdık bugün sonuçlarım çıktı. Çok şükür genetik bir problem hastalık gözükmüyor. Allah benim gibi sonuç bekleyen her annenin sonuçlarını güzel eylesin.
merhaba tekrar hayırlı olsun , benimde bir düşügüm oldu ve yeni şu an o yüzden artık daha çok hassaslaştım nedense bu konularda. Hamile kalmak ve sonrası daha da önemli imiş. Sormak istedğim nekadar zamanda çıktı sonuç.

merhaba tekrar hayırlı olsun , benimde bir düşügüm oldu ve yeni şu an o yüzden artık daha çok hassaslaştım nedense bu konularda. Hamile kalmak ve sonrası daha da önemli imiş. Sormak istedğim nekadar zamanda çıktı sonuç.
Tam 1 haftada çıktı ama öncesinden 2 hafta ikili test sonucunu değerlendirmemiz vs oldu . Yani benim korkulu bekleyişim 3 hafta sürdü.

Kızlar merhaba öncelikle geçirdiğim bu zor süreçte sizlerinde fikirlerini almak istedim.1 Hazirandan beri yaşadığımız yoruculuğundan ziyade o kadar üzücü ki detaylarını yazamayacağımı düşünüyorum.Fakat bu hafta ikili testte çıkan sendrom riskine göre amniyosentez sıvısı alınacak bunu özel hastaneden ziyade araştırma hastanesinde yaptırmaya karar verdim.Kimsenin acısını tekrar alevlendirmek istemem ya da o yaşadığı süreci yaşadığımdan biliyorum ama ikili test sonucunun yanlış çıktığını çoğu insandan duyuyorum.Ama kararımdan da vazgeçmek istemiyorum.Bu işlemle alakalı kötü şeyler de duyuyorum iyi şeylerde.Sizler ikili test sonucunuzdan sonra sıvı aldırmaya karar verdiniz mi ya da aldırdınız mı süreç nasıl işledi sadece sizlerden bunu öğrenmek istiyorum.Eksik ya da hatalı cümlede kullanmış olabilirim bunlar için afola ama insanın evladı için yapamayacağı şey yok kendimi kitap okuyarak rahatlatmaya çalışırken asla böyle birşey olmadığını düşünüyorum ama aklıma gelmeden de olmuyor ya varsa ya doğruysa bilinçaltı denen o iyi ve kötü bataklıktan çıkamıyorum açıkçası o yüzden sizlerle paylaşmak istedim.Mutlu günleriniz olsun :KK200:
Merhaba bebeğiniz sağlıklı doğdu mu acaba

X