İkili test sonucum kötü yarın bebeğinden parça alincak

Bilmiyorum inan doku alınacak sanırım. İşte yani çok birşey demedi doktor korktuğumu görünce kolay dedi 5dk sürmez dedi offfff oyle
Doku alınamaz bebekten olmaz öyle şey siz yanlış anladınız sanırım.ben nifty test yaptım bebeğim için o da benğm kanımı alıp bebeğin DNA sına baktılar çok şükür temizdi sonucum.sizden bebeği çevreleyen aminyon sıvısından alacak doktor o da dediği gibi 5-10 dakikalık bir işlem.siz bilmediğiniz için bu kadar yıpratmışsınız kendinizi.biraz araştırın rahatlarsınız

Saçmalamayın sakın izin vermeyin öyle birşey olmasına benim kuzenimin çocuğu içinde down sedromlu dediler çocuk 2 yaşında sapasağlam birşeyi yok bu testler yanılma payı çok yüksek çok örnek kişi var böyle yaptırmayın

Doku alınamaz bebekten olmaz öyle şey siz yanlış anladınız sanırım.ben nifty test yaptım bebeğim için o da benğm kanımı alıp bebeğin DNA sına baktılar çok şükür temizdi sonucum.sizden bebeği çevreleyen aminyon sıvısından alacak doktor o da dediği gibi 5-10 dakikalık bir işlem.siz bilmediğiniz için bu kadar yıpratmışsınız kendinizi.biraz araştırın rahatlarsınız
Yok sizin dediğiniz niftide söyledi doktor 2000gibi rakam dedi hatta yurtdışına gönderilecek dedi onun bile garantisi yok ama bu benim karnından uyuşturularak önce ince sonra kalın bir iğne ile bebeğin plesantasindan bir parça sanırım bu sıvı ama özelikle sordum aminosentezmi diye yok bu parça işlemi dedi doktor bana boyle açıkladı yani sonuçta herşey yarın netlescek

Z
Saçmalamayın sakın izin vermeyin öyle birşey olmasına benim kuzenimin çocuğu içinde down sedromlu dediler çocuk 2 yaşında sapasağlam birşeyi yok bu testler yanılma payı çok yüksek çok örnek kişi var böyle yaptırmayın
Zaten buradaki yorumlardan sonra daha netim ne olursa olsun kacgundur yoruldum çok

Z

Zaten buradaki yorumlardan sonra daha netim ne olursa olsun kacgundur yoruldum çok
Hiç üzme ve yorma kendini canım ben 2 li testi yaptırdım sadece 3lü ve 4lü testi yaptırmadım bile moralim bozulmasın diye sonuçta engellide doğsa benim evladım sağlamda doğsa benim evladım allah ne şekilde sınarsa imtihan dünyası kendi mutluluğumuz için engelli diye bebeği aldıracak değiliz ya allahın verdiği cana birtek allah kıyar iöini ferah tut canım allaha sığın

79 doğumlu musnz?Yaşla ilgili riskli çıkıyor olabilir.Allahın izniyle hiç bi problem yoktur.Arkadasımın da riskli cıkmıstı ve zor gunler gecirdi ama saglıklı bir bebegi var masallah. Bunun örnekler o çok.Allahım bir daha o duyguyu nasip ederse bana,Ben yaptırmayı düşünmüyorum hiç bir testi.

Yok sizin dediğiniz niftide söyledi doktor 2000gibi rakam dedi hatta yurtdışına gönderilecek dedi onun bile garantisi yok ama bu benim karnından uyuşturularak önce ince sonra kalın bir iğne ile bebeğin plesantasindan bir parça sanırım bu sıvı ama özelikle sordum aminosentezmi diye yok bu parça işlemi dedi doktor bana boyle açıkladı yani sonuçta herşey yarın netlescek
Ben ilk defa böyle bişey duydum doktorunuza güveniyorsanız sıkıntı Yok ama ben olsam bikaç doktora daha sorardım.malesef doktorlara da çok güvenmiyorum yavrumu emanet edecek kadar

Nifty test %99 dogruluk payi ile sonuc veriyor, ikili uclu testlerde bu oran %60-%70lerde oluyor. Ustelik yalnizca risk oranini veriyorlar. Nifty yada harmony testlerde kaninizda bebegin dnasina bakildigi icin sonuc direk geliyor. Ama %100 sonuc veren tek islem amniyosentez. Bu yuzden dna testi sonucu kotu gelirse bile emin olmak icin amniyosentez yine de yapılabiliyor. Bence de parca degildir o, sivi alinmasi yani amniyosentezdir. Muhtemelen stresten ve uzuntuden anlasmanizda bir sikinti oldu dr ile diye dusunmek istiyorum. Cok akliniza yatmiyorsa baska doktordan da fikir alabilirsiniz.

İns benim bebegimde sagklli doğar ben o anne kadar cesur değilim işte acizim yaptirmiyorum diyemedim eşim istemiyor bakamayiz diyor gözden çıkardı onu
Cnmm anladimda esine sadece sunu soyle. Ben bebegi istiyorum. Bebegimiz saglikli dogupta sonradan bi sorun ciksa sokagami birakicaz bebegimizi de. Cunku herkes dogustan degil sonradanda bazi hastaliklara sahip olabilir. Allah yardimciniz olsunn zor bi durun Allah'im hic kimseyi evladiyla sinamasin

Mb ben çok kötüyüm birilerine ihtiyacım var.ikili testinde kan degeri1\168cikti kombine risk bu.hemen doktorum bir perinotologa git dedi o gün akşama kadar ağladım internette alkan yıldırımı buldum gittiğim muayenesine.hoca baktı sonucu daha farklı gördü ense kalinligini 3mm gibi dedi.yikildim ağlıyorum hemen parça alcaz dedi yarın sabah Gökçek capa Hastanesi'ne cokkkkk ama çok korkuyorum gün bebek benim parçam eşim istemiyor sonuç kötü olursa.ben asla buna dayanamam içimde rabbimin emaneti var gördüm herşeyi canliyken içimde kıyamam çok kötüyüm sadece yazmak istedim evdeyim rapor aldım gidemem ise diye ne olur dua edin bana
Sakin ol canim. Testi kotu cikip amniyosentezi iyi olan cok kisi var. Insallah seninde oyle cikar. Hersey Allahtan.

Cnmm anladimda esine sadece sunu soyle. Ben bebegi istiyorum. Bebegimiz saglikli dogupta sonradan bi sorun ciksa sokagami birakicaz bebegimizi de. Cunku herkes dogustan degil sonradanda bazi hastaliklara sahip olabilir. Allah yardimciniz olsunn zor bi durun Allah'im hic kimseyi evladiyla sinamasin
çok zor bi süreç ama Allah'ın izniyle bir şey çıkmaz inşallah... ama bu olasılık seni üzdüğü kadar elbette eşini de üzmüştür, herkesin duygusunu yansıtması farklı belki onda öfkeye dönüşmüştür... bence oturup sakince konuşmaya çalışın hayatta herşeyin bir nedeni vardır, şimdi korkunda haklısın elbette ama daima iyi düşünmeye çalış unutma ki o da senin duygularını hissediyor... anneler her zaman daha metanetli olmak zorunda kalıyor, biliyorum şimdi ne desek içinde sıkıntı var ama ne olur iyi düşün... başka doktorların da fikrini al mutlaka... inşallah herşey senin ve bebeğin için iyi olur...

Hepinizden Allah razı olsun inşallah hiçbir şey cikmiycak sonuç aciklansin insan haber vercem biz iyiyiz deneyimle diycem

Bildiğim kadarıyla o testler kesin sonuç değil ihtimaller üzerinden konuşuluyor Amerika'ya kan testi gönderme olayı varmış biraz pahalıymış ama kesin sonucu veriyormuş

çok zor bi süreç ama Allah'ın izniyle bir şey çıkmaz inşallah... ama bu olasılık seni üzdüğü kadar elbette eşini de üzmüştür, herkesin duygusunu yansıtması farklı belki onda öfkeye dönüşmüştür... bence oturup sakince konuşmaya çalışın hayatta herşeyin bir nedeni vardır, şimdi korkunda haklısın elbette ama daima iyi düşünmeye çalış unutma ki o da senin duygularını hissediyor... anneler her zaman daha metanetli olmak zorunda kalıyor, biliyorum şimdi ne desek içinde sıkıntı var ama ne olur iyi düşün... başka doktorların da fikrini al mutlaka... inşallah herşey senin ve bebeğin için iyi olur...
Cnm ben ddgilim konu sahibi

Canim benim 1/13 risk vardi. Hic bir sey cikmadi. Bu risk sadece. Hem parca alacaklar deme ya cok kotu geliyo kulaga. Biraz sivi alacaklar bebegin kesesinden. :KK66:

Canim benim 1/13 risk vardi. Hic bir sey cikmadi. Bu risk sadece. Hem parca alacaklar deme ya cok kotu geliyo kulaga. Biraz sivi alacaklar bebegin kesesinden. :KK66:
O kadar mı çıktı canım riskin ? Doğum yaptın mı ? Merak ettim bebeğin nasıl?

Üzülmeyin allah yardımcınız olsun insallah bişey cikmaz bebeginizi de saglikla kucağınıza alırsınız bu testler olasılık verir yani kesin değil. Allah esirgesin tüm evlatlarimizi

X