İkili test sonucum kötü yarın bebeğinden parça alincak

hasbel79

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2011
255
19
Mb ben çok kötüyüm birilerine ihtiyacım var.ikili testinde kan degeri1\168cikti kombine risk bu.hemen doktorum bir perinotologa git dedi o gün akşama kadar ağladım internette alkan yıldırımı buldum gittiğim muayenesine.hoca baktı sonucu daha farklı gördü ense kalinligini 3mm gibi dedi.yikildim ağlıyorum hemen parça alcaz dedi yarın sabah Gökçek capa Hastanesi'ne cokkkkk ama çok korkuyorum gün bebek benim parçam eşim istemiyor sonuç kötü olursa.ben asla buna dayanamam içimde rabbimin emaneti var gördüm herşeyi canliyken içimde kıyamam çok kötüyüm sadece yazmak istedim evdeyim rapor aldım gidemem ise diye ne olur dua edin bana

lütfen sakin olun siz üzüldükçe bebeğiniz de üzülüyor. bu testler hiç bir zaman kesin sonuç vermez. sadece olasılık verirler. yani risk yüksek çıkanlarda bile bebek dogdugunda normal cıkabiliyor veya tam tersi. kesin net değerlendirmeyi görmeden hırpalamayın kendinizi. inşallah sonuç iyi çıkar

Kimse beni cvp verecek kadar önemsemiyor lütfen birilerine iyi olcak desin.
Canım bnm tam bi bilgim yok ama amcamın kızından da parça alınmasını istemişlerdi ama ne için onu bilmiyorum demişler karnından batırıp bebeğin kafasndan alıcz ama bunlar izin wermemisti allaha bıraktılar we sağlıklı bir kızı war şuan 3 yaslarinda

İki gündür bebeğim bu saçma testlerden çok hirpalandi zaten.duramiyorum hiçbir yere sigamiyorum korkuyorum bu karnından girip parça alçaklar ona birşey olurmu diye

Simdi Test yapılacak diye üzülmeyin bence. erken üzülürsünüz, dik durmanız lazım. 1/168 evet riski bir rakam ama 168'de 1 demek o risk. Belkide korktugunuz gibi değil o kalan 167 lik gruptasınızdır. Sonucları alınca mutluluktan aglayacaginiza inanıyorum ben. Bizide haberdar edin, gecmis olsun.

Cnm benim ya Allah yavrunu korusun insAllahh birseyi yoktur sapasaglamdir kuzunn minik meleginn. İnsAllahhh yaa insAllahhh. Ayrica bu parcanin alinma sebebini bmiyorum ama. Benim yengemin 2sinin bebeklerinede down sendromu dediler. Onlar aldirmadilar simdi iki tane sapasaglam paşamiz var masAllahh. İnsAllahh senin yavrunda sagliklidir.

Sağolun dua edin hepiniz evde ağlamaktan dua etmekten başka birşey yapamıyorum bebeğim için çok bekledim onu

Beni anne olan anlar içimde hissederken onu hergün dikkat ederken kendime bebeğimin katili olmamı istiyorlar doktorlar çok acımasız

Cnm benim ya Allah yavrunu korusun insAllahh birseyi yoktur sapasaglamdir kuzunn minik meleginn. İnsAllahhh yaa insAllahhh. Ayrica bu parcanin alinma sebebini bmiyorum ama. Benim yengemin 2sinin bebeklerinede down sendromu dediler. Onlar aldirmadilar simdi iki tane sapasaglam paşamiz var masAllahh. İnsAllahh senin yavrunda sagliklidir.
İns benim bebegimde sagklli doğar ben o anne kadar cesur değilim işte acizim yaptirmiyorum diyemedim eşim istemiyor bakamayiz diyor gözden çıkardı onu

Mb ben çok kötüyüm birilerine ihtiyacım var.ikili testinde kan degeri1\168cikti kombine risk bu.hemen doktorum bir perinotologa git dedi o gün akşama kadar ağladım internette alkan yıldırımı buldum gittiğim muayenesine.hoca baktı sonucu daha farklı gördü ense kalinligini 3mm gibi dedi.yikildim ağlıyorum hemen parça alcaz dedi yarın sabah Gökçek capa Hastanesi'ne cokkkkk ama çok korkuyorum gün bebek benim parçam eşim istemiyor sonuç kötü olursa.ben asla buna dayanamam içimde rabbimin emaneti var gördüm herşeyi canliyken içimde kıyamam çok kötüyüm sadece yazmak istedim evdeyim rapor aldım gidemem ise diye ne olur dua edin bana
Bi akrabamızın da sizin gibi riskli çıkmıştı değerleri.down sendromlu olma riski yüksek dendi.amniyosentez yaptırdı o da sizin gibi kötü olmuştu.fakat sonucu gayet iyi çıktı çok sağlıklı bir kızı var şu an.parça alınacak derken neyi kastediyorsunuz?

Bilmiyorum aminosentez değil dedi çünkü daha küçük seninki dedi aminosentezi beklemeye kim dedi doktor parça ne işte korkuyorum
bence sakin olun biraz telaşlı olduğunuz için karıştırıyor da olabilirsiniz.. bu testler sadece olasılık veriyor.. yanlış sonuç çıkma olasılığı da mevcut.. sıvı alınması sonucu kesinleştirmek için güzel bir olay sadece.. sonuca göre eşinizle karar verirsiniz hiçbir doktor bebeğinizin canına kastetmez.. korkmayın lütfen.. hem bunlar zorunlu operasyonlar da değil..

Sağolun dua edin hepiniz evde ağlamaktan dua etmekten başka birşey yapamıyorum bebeğim için çok bekledim onu
Canim benim.... sen hic üzülme.. görümcemin kizina da 100% engelli dediler ama sapa saglam hatta fazla akilli masallah :KK70: insallah seninde bebegin saglikli olacak.
Olurda gercekten özel bir bebek olarak dünyaya gelirsede üzülme. Allahtan.. senin - sizin imtihaniniz... dünyaya saglam gelsede daha sonra bi engeli olsa ucurumdan mi atacak esin.. ? Bide bu yönden baksin.. tabiiki büyük sorumluluk. Ama ANNE BABA olmak büyük sorumluluklari almak üstlenmek deyilmidir?

canim gebeligim boyumca ne ikili ne uclu ne amniyosentez hicbirink yaptirmadim.cunku cilan sonuc benjm icin fark etmeyecekdi doguracakdim bebegimi. hicbirsey yaptirmadim hatta ayrintili uıtrason bile.boyle testleri cok onemsiz gpruyorum 100de 100sonuc degil cunki.kafani katistirma boyle seylere insallah saglikla kavusursun bebegine.brnim bebis dogdu artik 18aylik oldu bile.darisi basina

Bi akrabamızın da sizin gibi riskli çıkmıştı değerleri.down sendromlu olma riski yüksek dendi.amniyosentez yaptırdı o da sizin gibi kötü olmuştu.fakat sonucu gayet iyi çıktı çok sağlıklı bir kızı var şu an.parça alınacak derken neyi kastediyorsunuz?
Bilmiyorum inan doku alınacak sanırım. İşte yani çok birşey demedi doktor korktuğumu görünce kolay dedi 5dk sürmez dedi offfff oyle

canim gebeligim boyumca ne ikili ne uclu ne amniyosentez hicbirink yaptirmadim.cunku cilan sonuc benjm icin fark etmeyecekdi doguracakdim bebegimi. hicbirsey yaptirmadim hatta ayrintili uıtrason bile.boyle testleri cok onemsiz gpruyorum 100de 100sonuc degil cunki.kafani katistirma boyle seylere insallah saglikla kavusursun bebegine.brnim bebis dogdu artik 18aylik oldu bile.darisi basina
İns benimde sağlıkla doğar neşe olur bana

Canim benim.... sen hic üzülme.. görümcemin kizina da 100% engelli dediler ama sapa saglam hatta fazla akilli masallah :KK70: insallah seninde bebegin saglikli olacak.
Olurda gercekten özel bir bebek olarak dünyaya gelirsede üzülme. Allahtan.. senin - sizin imtihaniniz... dünyaya saglam gelsede daha sonra bi engeli olsa ucurumdan mi atacak esin.. ? Bide bu yönden baksin.. tabiiki büyük sorumluluk. Ama ANNE BABA olmak büyük sorumluluklari almak üstlenmek deyilmidir?
Beni anlamıyor iki gündür hatta beni bile suçladı ben ne yapabilirim ben sukursuzmusum falan ondan olmuş Allah'ım ins herşey iyi olcak ne olur dua edin

X