İkili Tarama Veya Genetik Test

Gelin123

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
170
65
24
Merhaba kızlar ben 3 Aylık gebeyim. Doktor bize genetik test ve ikili tarama testi önerdi ikisinden biri siz naptınız öneriniz var mı yaptırmalı mıyız yoksa sadece ikili yaptırsak yeterli olur mu öncesinde 1 düşük olmuştu 4 haftalıktı ama onunla alakalı herhangi birşey söylemedi bundan dolayı öneriyorum demedi sadece genetik yaptırırsanız herhangi başka bir teste gerek kalmaz ikili üçlü dörtlü girmezsiniz bu hepsini kapsar dedi İkili olan sadece down bakar doğruluk oranı düşüktür ama genetik test birçok hastalığa bakar ve doğruluk payı yüksektir dedi biz hangisini yaptırmak konusunda kararsız kaldık yaptıranlar yardımcı olabilir mi lütfen

Dediği gibi ikili testin doğruluk payı fetal dna testine göre düşük, bazen ikili testi yüksek riskli çıkanlara da fetal dna yaptırması öneriliyo. Sadece fetal dna yaptırmak daha mantıklı o yüzden

Bizde acaba önce ikili yaptırsak riskli bir durum çıkarsa ona göre fetal yaptırsak daha mı doğru olur diye düşündük

Dediği gibi ikili testin doğruluk payı fetal dna testine göre düşük, bazen ikili testi yüksek riskli çıkanlara da fetal dna yaptırması öneriliyo. Sadece fetal dna yaptırmak daha mantıklı o yüzden
Yani maddi açıdan da tabi arasında uçurum fark var ama bizim önceliğimiz bundan ziyade kendimizi sterese sokmamak

Eğer yaşınız 35 üzeriyse ondan risk olabilicegni düşündüğü için yaptır demiştir 2 li yaptırdıgın zamanda risk cıkarsa fetal dna yani kromozomlara bakına test i yaptırman gerekiyor hic ugrasmadan fetalı yaptır demiş sana ama bu test te ücretli 11 bin yaklaşık

Evet biz fetal yaptırmaya karar verdik onu yaptırdık yaşım 25 aslında ama bilmiyoruz onu tercih ettik

Evet biz fetal yaptırmaya karar verdik onu yaptırdık yaşım 25 aslında ama bilmiyoruz onu tercih ettik
Merhaba, hangi firmada yaptırdınız acaba testi, maliyeti ne kadar oldu? Bizi de bugün doktor fetal için yönlendirdi isterseniz 2li tarama isterseniz fetal testi yaptırın dedi. Karsrsız kaldık

Merhaba, hangi firmada yaptırdınız acaba testi, maliyeti ne kadar oldu? Bizi de bugün doktor fetal için yönlendirdi isterseniz 2li tarama isterseniz fetal testi yaptırın dedi. Karsrsız kaldık
Yaptırıcaksanı yeditepe ünvstesini öneriyorum fiyat bi tek orda uygun digerleri şahıs firmalar

Yas 25 yas riski icin düşük ben olsam ikili yaptirir sonuna gore bakardim. Ben 33 yaşındayım o nedenle yaptirdim

Konu sahibi için geç kalınmış ama ben bir bilgi yazayım buraya, fetal DNA yaptıracaksanız da ikili taramanızı yaptırın çünkü denk gelen haftada ense kalınlığı bilgisi önemli ve ikilide buna da bakılıyor ya da doktor özel kendi bakıyorsa o haftada o da olur. İlerde fetal dna testiniz olmasına rağmen detaylı ultrasonda sorun çıkarsa ikili testi sorabiliyorlar. Ayrıca bazı firmalar mozaik bölümleri göremiyor testlerde o yüzden ikili test o haftalarda ense kalınlığı ölçülmesi açısından önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…