İki veya daha fazla düşük yaşayan arkadaşlar, tecrübelerimizi paylaşalım,destek olalım birbirimize..

fulys

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2014
398
308
43
12 hafta öncesinde 2 veya daha fazla düşük yaşayan arkadaşlar burda bu süreci beraber atlatmada birbirimize yardımcı olalım lütfen.
Ben Eylül 2014 ve Aralık 2014 içerisinde 2 defa düşük yaşadım(Her ikisi de yaklaşık 4-5 haftalıkken oldu,ne kese görülmüştü ne kalp atışı duyulmuştu.)
Eylül ayındaki düşük kanamayla başlamıştı hamile olduğumu öğrendikten sonra, doktorum progestan verdi ancak 1 gün içinde kesilmedi / azalmadı.Düşük olacağını söyledi doktorum...Yaklaşık 8-9 gün süren bir kanama oldu..

Ardından Kasım ayında yeni,den hamile kalmışım ve öğrendiğimde beta HCG değerim 15ti.2 testimi 12 saat sonra yaptırdım 22 çıktı, 2 gün sonra yeniden ölçtürdüğümde 15 çıktı yeniden Kanamam olmamasına ragmen doktorum beta hcg artışına göre sağlıksız gebelik düşük olacak dedi... Progestanı kesmemi ardından adet görme şeklinde düşük yapacağımı söyledi.

Bu ikinci kötü deneyim olduğundan reglimin bitişinin ardından testler /tahliller isteyecek..Benden de belki eşimden de daha detaylı konuşmadık.
Burda bir çoğumuz var bu süreçten geçen ya da bu süreçten gecmiş olup sağlıkla bebeklerini kucaklarına almış olanlar..
Bu süreci yaşayan /atlatmış arkadaşlar Ne gibi testler yaptırdınız , hangi doktorlara hastanelere gittiniz , hangi teşhisler konuldu nasıl tedaviler geçirdiniz yazabilirseniz herkes çok güzel bir paylaşım olur..
Benim ilk düşükte zaten hiç bir test yapılmadı normal diye..

Yardımcı olursanız benim gibi çok kişiye ışık tutmuş ,umut vermiş olursunuz....
Her türlü tecrübe , bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar merhaba,
Bunları yaşayan/yardımcı olabilecek/tecrübelerini paylaşacak olan yok mu hiç

Arkadaşlar merhaba,
Bunları yaşayan/yardımcı olabilecek/tecrübelerini paylaşacak olan yok mu hiç

mrb canım bende pco var 3 buçuk yıllık evliyim evlendiğim gündnen beri bbeek istiyorum
evliliğimn 3.yılında aşılama yoluyla hamile kaldım malesef daha kesesini görmeden düşükoldu ağustos ayında
kasım ayında norml yoldan hamile kaldım ama değerim çok düşüktü doktor kimyasaldır yada gebelik yeni başlamıştır dedi malesef kanmam oldu düşük yaptım 2.kez olunca korkmaya başladım tekrarlanacak budurum diye birde bende 2 hamileliğimdede kasık ağrım çok aşırı oldu sendede budurm olmuşmuydu
zor bulup çabuk kaybediyorum çok zor birdurum
genetiktest yaptırıp tedaviye öyle başlamayı düşünüyorum

Bende de oldu canim kasık agrisi birkac gun hafifse sonradan siddetlendi.4 yillik evliyim ben de,yaklask 6 -7 aydir istiyorduk,ikisi de kendiliginden hamilelil oldu ama ilkinde kendimi cok kaptirdigim icin cok cok alistirmistim.Inanmazsin ama 2.hamileligimi ayni sonucu alirim korkusuyla esime bile soylemedim Seninle durumumuz cok benziyor,simdi tahlillerin testlerini yaptirdin mi sonuc nedir canim

allah b,rdaha aynı acıları yaşatmaz inşallah canım
çokşükür kendiliğindne oluyormuş sennkisi benmkisi olmuyor kendiliğinden aşılamayla oldu 2.side soğankürü yapmıştım onunla oldu
ben ilkinde hastanede sinir krizi geçirdim doktor düşük deyince eşimde bende çok ağladık üzüldük 2.sindede çok üzüldüm ama hazırlıklıydım bukez
canım ben üni hastanesini arayıp durumu anlattım hemotoloji bölümüne yönlendrdiler beni bende çarşamba günü hemotoloji bölümüne gideceğim bakalım kanda pıhtılaşma vs varmı testler yaptıracağım korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan rahim filmi çektirdim ben problem yok şükür rahmim sola dönük çıktı doktor asla etken değil diyor sorun olmaz diyor bende kasık sancım olunca ondan diye düşünyodum ama onun etkisi yokmuş ama bana kanda pıhtılaşma var gibi geldi çünkü benm reglm kan gibi olmaz çamur gibi olur aspirin içince kana dönüşür oyzden şüphelenyrm
birde gebeliğimde progestoron hormonum az çıkmıştı belki ondanda olabilir inşallah ciddi bir problem değildir

Canım , benim de progestetonum düşük sayılırdı, bilmiyorum ne gibi tahliller isteyecek dr. Bu hafta reglim biter bitmez arayacağım. İnşallah hayırlısıyla Aralık-Ocak'ta sağlıklı bir şekilde mutlu hbrlerimizi alsak .
Soğan kürüne ben de başlamak istiyorum,nasıl yapılıyor ,bir de incir duymuştum o daha mı kolay ki acaba ??

Hiç canını sıkma sen de Allah hayırlısını bilir verir bize, içimizi ferah tutalım umudumuzu kaybetmeyelim.Çok şükür diyorum en azından hamile kalabiliyoruz,bu da bir adım en azından ..

merhabalar geçmiş olsun hepinize ben 7,5 haftalık ve 13 haftalık kalp atışı durması nedeniyle kayıp yaşadım arkadaşlar ilk kayıptan sonra pıhtılaşma testlerimi yaptırdım iki gende mutasyon çıktı yani yatkınlık varmış bu sefer iğne+coraspin kullandım ama yine kaybettik dr bebeğin genetiğinden şüpheleniyor sonuçları bekliyoruz eşimle biz genetik testlerimizi yaptırdık bizde sıkıntı yok hayırlısı Allahtan artık tekrar cesaretimi toparlamam lazım 3.için hiç kolay değil okuduğum bizden daha kötü öyküler var insan başına gelmez sanıyor ama herşey insanlar içinmiş inşallah sonu güzel olur bunlarda geçer.

evet canım şükür hamile kalabiliyoruz ama ya hep düşük olursa diye korkuyorum

bugün yumurtlama akıntım başladı gebe kalmak istedeğim halde korkuyorum yine kimyasal olacak yıkılacağız diye yumurtalama olduğuna sevinemiyorum bile tam anlamıyla yeni düşükoldu
rahim toplanmamışdır diye düşünüyorum ama yaşayıp görücez korunmayacağım

canım bende yumurtlama olmuyor kendiliğindne ama çok şükr soğankürü sayesinde yumurtlamam oldu 2 kez
soğankürünü ben saraçoğlunun tarifindne biraz farklı yaptım ama sen tarife göre uygula herkesn bünyesi farklı zira

incir kürünüde hiç yapmadım kist yapıyor vs gibi yazılar okudum ondna gözüm korktu biraz herkesin bünyesi farklı kimine incir kürü yarar kimine soğankürü
bende pco var incir kürü yumurta çoğaltıyor zaten bende yumurta fazla ama büyümüyorlar oyüzden incir kürü bana göre değil gibi geldi

ama soğankürünün yan etkisi rahim duvarını inceltmesi rahim duvarında incelik sorunu varsa kullanmanı tavsiyeetmem canım

bende yarın hastaneye gideceğim şu genetik testler için bakalım yaparlar inşallah

merhaba canım sanada çok geçmişolsun allah birdaha yaşatmasın çok zor şeyler insan 1 kaç kezyaşayınca hep aynı son olacak diye korkuyor cesareti kırılıyor
hamile kalmaya tedavi olmaya korkyorm aynı şeyleri yaşayacağım diye bende allah yüzümüze baksın inşallah

bende yeni üye oldum benım de 3 kürtajım var allah yardımcımız olsun benım başıma gelmeyen kalmadı tekrar deniyoruz hayırlısı inş banada sızede rabbım sağlıklı bebek nasıp etsin

bende yeni üye oldum benım de 3 kürtajım var allah yardımcımız olsun benım başıma gelmeyen kalmadı tekrar deniyoruz hayırlısı inş banada sızede rabbım sağlıklı bebek nasıp etsin

İnşallah ,hayırlısı olsun inşallah biz de miniklerimize kavuşalım sağlıkla..
Doktorlar nedenini araştırdılar mı peki ? Ben de iki düşükten sonra haftaya tahlillerimi yaptıracağım da..

1.gebelikte kese büyüdü içinde bebek yoktu, kalp atımı yoktu.8 haftaya kadar bekledim yok gelişmedi bebek yoktu, boşuna bekliyorsun alalım dedi dr. kürtaj oldum.
2.gebelik iyi gidiyordu öğrenir öğrenmez hemen doktora gittim düşük önleyici iğne yazdı, kan degerlerindeki hamielik artışına baktı, kalp atışlarının belli olacağı hafta gttim .Kese bozulmuştu, ama yine bekleyelim dr..Eve geldim kanamam başladı , yine kürtaj oldum.
Fakülteye sevk ettiler kanda pıtılaşma çıktı.3. gebelik oluşursa kan sulandırcı iğne olacakmısım günlük

Merhaba kızlar.Bende 2 düşük yaşadım,ilki kimyasaldı ikincisindede kalp atışı alınamadı kürtaj oldum.Gerçekten çok zor,Rabbim bi daha yaşatmasın kimseye ancak yaşayan bilir.Bende pıhtılaşma,enfeksiyon ve kromozom testlerini yaptırdım bi sorun çıkmadı,ardından rahim filmi çekildim ondada bişey çıkmadı çok şükür.Şimdi sperm faktörüde etkiliymiş düşüklerde onuda yaptırayım eşime diyorum,hiç olmazsa bi sebebi varsa tedavisini olup bi daha öyle hamile kalayım diyorum.Bi daha aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum,cesaretim yok hiç ama bi o kadarda bebeğimiz olsun istiyorum.Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar ve hamilelikler nasip etsin inşallah..

Bu arada bebek aspirini kullanıyorum hergün,acaba bendede mi pıhtılaşma oluyoda bebek aspirini kullandığım için testlerimde çıkmadı mıki?Oda saçma sonuçta genlerimizi inceliyorlar,bi ansanda pıhtılaşma geni varsa ne yaparsan yap kanımızda çıkar sonuçta değil mi?Sürekli şundan olmuş olabilir mi diye sorun arıyorum psikolojim bozuldu artık.Bazende diyorum pıhtılaşması olan kadınlarında tedavisiz bebekleri olabiliyor.Herşey Rabbime kalmış,O "Ol!" deyince oluyor o kadar..

İnşallah ,hayırlısı olsun inşallah biz de miniklerimize kavuşalım sağlıkla..
Doktorlar nedenini araştırdılar mı peki ? Ben de iki düşükten sonra haftaya tahlillerimi yaptıracağım da..
cnm nedeni için ünüversite hastanesine gidin dedıler istanbula gıttık batmanda kı doktorum hastaneden arkadaşını ayarladı gıttım konuştuk benimle once parayı konuştu baya yuklu para geri geldık başka ünüversıteye gıttık kan pıhtılaşma ve genetık bozukluk testı istedik genetık bozukluk testı benım bır cocugum olduğu için ssk ucretı karşılamıyor test fıyatı 5 bin tl bızde pıhtılaşma testı yaptık cok cıddı bır şey yok dedı doktorum pko var dedı diaformın ilaç alıyorum suan pco düşük yapabılıyor doktorum ben ilacı kes demiyınceye kadar sakın kesme dedı bakalım hayırlısı inş

Merhaba,
Cumartesi doktoruma gittim düşükten sonra ilk kez, sorun yok dedi.Pıhtılaşmadan şüphelendiğini söyledi, hiç genetik test falana istemedi.Nedenin bilmiyorum, pıhtılaşma testlerini devlet hastaneleri yapıyor mu ?Mutlaka özel laboratuvarda mı yaptırmalıyım yoksa? Bir de sonuçları ne zaman çıkyor arkadaşlar bilen var mı ????
Ayrıca kan sulandırmak için aspirin verdi ve progestana başlayacağım sürekli sanırım..

canım bunlar genetikle ilgili şeyler asprin kullansan da genetiğindeki mutasyon neyse ortaya çıkacaktır.

cnm bende araştırma hastanesinde yaptım sonuç 10 gun sonra cıktı benımkımde sorun çıkmadı en son kürtaj ımda aspirin kullandım bebek 2 aylık kalp atışları durdu eger cocugun hıc yoksa kan pıhtılaşma testını yaptıracağın zaman genetık bozukluk testıte iste nasılsa ssk karşılıyor para almazlar

ben kadın doğum doktorum hemetolojı bolumune yonlendırdı ordan istedim kanpıhtılaşma testını sen dırek hemetolojı bolumune randevu al gıt

ben kadın doğum doktorum hemetolojı bolumune yonlendırdı ordan istedim kanpıhtılaşma testını sen dırek hemetolojı bolumune randevu al gıt

Çok teşekkür ederim canım,hiç bir fikrim yoktu nereye gidip yaptıracağım konusunda ?
Peki pıhtılaşmada sorun çıkmazsa ne yapıyor doktor?Yeni testler mi istiyor bakalım merak içindeyim ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…