İki seçim bıraktılar bana, ya canın ya kanın...

Çok zor bi durum sevdiğinden vazgeçme ama ailenden asla vazgeçme canım tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıymış bazı zamanlar gelir eşinle paylaşamayacağın şeyler olur tartışmalarınız olur sana destek olan yine ailen olur bi şekilde onları ikna etmelisin bu zamanla olur ondan başka biriyle olamayacağını kabul ettirmelisin hemen olmaz hemen sonuç bekleme herşeyi zamana bırak zamanla onlarda kabullenir.

Güzelim ailen neden sevdigini istemiyor?:uhm:

ilk tanistigimizda ßen sevdigimden ayrilmak istedim,ilk ciktigim o oldu,ailemden gizledigim icin kendimde pisman olmustum,ayrilma karari aldim,bunu ona derken agliodu.sonra abisi bunu ögrenirken gelip bana olumsuz sözler dedi,ne yapcagimi bilemedim,sonra sonra iste ayrilamadim ondan,ama abisiinin sözleride aklimdan silinmedi..ßeni tanimadan ßana öle sözler demesi zoruma gitmisti yaalan deil.bunu kendi kuzenime anlatmistim oda iyiligimi düsünerek gitip anneme bunlari anlatmis,ßen yolumu ailem bildiginde ayirticami sandi,ama buda olmadi.simdi görseniz abisi bana öz abim gibi davraniyo,tanidikca dahda sever oldum,ßana laf kundurmiyo,öz abim gibi sevdim onu ama ailem iste bunlari bilmiyo,ayrildim saniyo,sevdigim simdi askerde,gelince acilmami istedi aileme,cok korkiyorum,biliorum karsi cikicaklardir cok korkiyorum,onlarin üzülmesini istemiyom onlar benim canim...sevdigimde benim kanim,..mutlu olmak icin ikiside lazim ßana,biri olup biri olmasa yine bi yanim eksik kalicak..

Çok zor bi durum sevdiğinden vazgeçme ama ailenden asla vazgeçme canım tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıymış bazı zamanlar gelir eşinle paylaşamayacağın şeyler olur tartışmalarınız olur sana destek olan yine ailen olur bi şekilde onları ikna etmelisin bu zamanla olur ondan başka biriyle olamayacağını kabul ettirmelisin hemen olmaz hemen sonuç bekleme herşeyi zamana bırak zamanla onlarda kabullenir.

haklisin canim,ailenin rizasi olmasa zaten mutlu olamazsin,ben buna inaniorum,aileni birakip sevdiginle olsan,yinede mutsuz olucaksin,sevgi bi yere kadar saygi kaliyo evlilikte,kimse anna baba gibi yar olmiyor.onlarin rizasi olmadan bu ise karismam zaten,ama elimde geldigi kadarda savasmaya hazirim,sevdigimde önemli benim icin,ama onun icin ailemdende vazgecemem..

cnm çokda büyük bir sorun gibi gelmedi bana.fikirlerini değiştirmeleri içn önce onlara biraz zaman ver.insanları bazen yanlış tanıyoruz önyargılı davranıyoruz.herkes bir şansı hakediyor.sevginiz bu kadar güçlüyken bunuda aşarsınız.ama bu kadar karamsar olmayın.belkide tahmin ettiğiniz kadar büyük olmayacak tepkileri.tabiki ailenizdende vazgeçmeyin sevdiğinizdende.henüz kesin kararlar almak için erken bekleyin bakalım biraz.herşey gönlünüzce olsun.sevginiz hep var olsun.:nazar:

ilk tanistigimizda ßen sevdigimden ayrilmak istedim,ilk ciktigim o oldu,ailemden gizledigim icin kendimde pisman olmustum,ayrilma karari aldim,bunu ona derken agliodu.sonra abisi bunu ögrenirken gelip bana olumsuz sözler dedi,ne yapcagimi bilemedim,sonra sonra iste ayrilamadim ondan,ama abisiinin sözleride aklimdan silinmedi..ßeni tanimadan ßana öle sözler demesi zoruma gitmisti yaalan deil.bunu kendi kuzenime anlatmistim oda iyiligimi düsünerek gitip anneme bunlari anlatmis,ßen yolumu ailem bildiginde ayirticami sandi,ama buda olmadi.simdi görseniz abisi bana öz abim gibi davraniyo,tanidikca dahda sever oldum,ßana laf kundurmiyo,öz abim gibi sevdim onu ama ailem iste bunlari bilmiyo,ayrildim saniyo,sevdigim simdi askerde,gelince acilmami istedi aileme,cok korkiyorum,biliorum karsi cikicaklardir cok korkiyorum,onlarin üzülmesini istemiyom onlar benim canim...sevdigimde benim kanim,..mutlu olmak icin ikiside lazim ßana,biri olup biri olmasa yine bi yanim eksik kalicak..

Canim benim, ben daha buyuk bir sorun saniyordum. Cok sukur umutsuz bir durum deil. ben inaniyorum bize burdan mujde vericeksin yakinda... Hatta davetiyeler de gelcekhihoyyyt. bir supriz yapip dugune gelebilirim:teytey: saka bi yana tatlim sen simdi gelecekte yasanmasi muhtemel sorunlar icin kendini yipratma. Allah buyuk. kul sikismayinca Hizir yetismezmis. insallah hersey guzel olucak:1hug:

gülümm ben buraya yazmayi unutmusum ya okudum kaldi öyle :KK43:

gerci yazmama gerek yok hergün konusuyoruz seninle bunu ayni durumdayiz biliyosun

seni okadar iyi anliyorum ki ama kendini üzme schatz nolur Allahim herseyi senin o güzel kalbine göre verir insallah

herseyin en iyisini hak ediyosun sen melegim benim :1hug:

askin askerden bi dönsün sag salim sonra ailenizide ikna edersiniz insallah

böyle umutsuz yazma canim ok iyi düsüncez artik söz verdik ok yerimseniben

Canım benim zor bir durum ama asla çözülemeyecek bir durum değil.
Hangi anne ister kızına laf söylenmesini en başlarda olmuş bir sorun bunuda annen öğrenmiş ama zaman geçti diyorsun seni daha çok sevmeye başlamışlar. Annene alıştıra alıştıra anlat derim. Sen onun en değerli varlığısın kalbini kırma annenin eminim mutluluğun için o da daha iyi düşünür. Zaten gözlerine baktığı zaman anlar nasıl sevdiğini zamanla kabullenir o da.
En değerli varlıklarımız anne ve babalarımız onları kırmayalım bizi bu yaşımıza kadar getirdiler ufacık gözyaşımıza dayanamazlar ve üzülmenide istemezler.
Kolay değil hemen kabul ettirmek biraz çaba göstermen gerekicek gibi. Ama sevgin çok büyük bence altından güzelce kalkarsın ve inş. mutlu olursun canım benim... :1hug:

ben evimden beyaz gelınlıkle çıkmak istiyorum demişsin böyle düşünmen ne kadar da güzel ve olgunca.... sabır çek arkadaşım sabır çek ki sonu selamete ulaşsın ..........

Senin için hayırlısı neyse o olsun canım... belliki deli gibi aşıksın sen bu adama...ben eşimle evlenebilmek için tüm olumsuzlukları yendim.. ailem istemedi ama ben aşıktım çok seviyorum diyordum. İnanırmısın şair olmuştum nerdeyse aşkımdan... o kadar bir değerliydi önemliydi gözümde..evimden gelinliğimle çıktım ama ailem mecburen razı olmuştu.. gel görki içleri öyle değildi...nitekim bugünlere geldim burda kim ne derse desinmirmirmirmir Onlar eğer istemiyorsa inan ki bir bildikleri vardı. Lütfen onları ezip gecme her anne baba evlatlarının mutlu olmasını isterler.
Burdaki herkes gibi sabret yeniceksin seviyorsan asla bırakma diyemem.. canım yandı ya aşktan..işte ondansenağlama ben böyle arkdaşları görünce üzülüyorum. Bu kadar kendini salma aşk gözünü kör etmesin. Ne desem boş sana ama bende olay bu AŞK DİYE BİRŞEY YOK...

Canim...ask, sevgi, savasmaya deger...
savasmaktan asla vazgeçme eger ki sevginize inaniyorsan
aileni birakip gitme.
illa ki vazgeçmedigini gorunce yumsayacaklar
ben bir sene boyunca, her agladim, her gun, her sabah, her aksam. bir sene sonunda babam evet dedi
umutsuzdum artik ama oldu iste.
sende sakin savasmaktan bikma.
inan...yuce rabbimize dua et.
ama aileni de sakin birakip gitme
zamanla hersey duzelir...

X