İki arada bir derede kaldım :(

Mini_mini

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2007
3.887
4.089
Kızlar merhaba,
Ben işin içinden çıkamadım bana bir akıl verin lütfen.
Eşim 29 Ocak'ta yuksek ateşten test verdi ve pozitif çıktı, hemen kendini karantinaya alsa da 31 Ocak-1 Şubat gibi 2.5 yaşındaki kızımda belirtiler başladı, burun tıkanıklığı, hapşurma, geniz akıntısı, ses kısıklığı. Derken 2 Şubat' ta da ben halsiz, boğaz ağrısı ve feci eklem ağrısıyla uyandım. Eşim dolayisiyla karantinada olduğumuz için test vermeye gidemedim. 4 Şubat'ta test verdim ve bende pozitifim. Son bir iki güne kadar boğaz ağrım vardı ama bugün tamamen geçti. Tekrar test veremedim versem yine pozitif çıksam da da malesef tekrar karantina raporu verilmiyormuş. Kızımın da belirtileri kayboldu.

Ben yarın ise baslayacagim, kızıma kalp hastası annem ve babam bakiyor. (62 yaşındalar) Şimdi ben kızımı sabah onlara bırakacağım ama inanın hiç gönlüm razı değil korkuyorum Allah korusun onlara birşey bulastiracagiz diye :KK43:
10 günden sonra virüs bulasiciligini yitiriyor mu bilginiz yada deneyimi olan var mı ?

İnternetten araştırdığımda yitiriyor yazıyor ama tanıdık bir dr sordugumda bulaş ihtimali yine de var diyor :KK43: Ben ne yapacagimi bilemedim. Çocuğumu başka bırakacak kimse de yok, izin de alamıyorum :KK43:

Akşam banyosunu yaptırdım, temiz kıyafetlerini çantasına koydum, oyuncaklarını önce sirkeli su ile silip sonra kolonya ile sildim ama ya Allah korusun bulasirsa onlara birşey olursa düşüncesi çıkmıyor aklımdan. Ya diyorum kızım yeni yeni pozitif olmuşsa ve bulastirirsa düşüncesi beni yiyip bitiriyor. Bu durumda siz olsanız ne yapardınız ? Kötü bir evlat gibi hissediyorum kendimi.

Kızımı pandemi zamanı kreşe yazdırmak istedim ona da razı olmadilar. Biz bakarız çok küçük daha dediler. Elim kolum bağlandı.

10. Günden sonra virüs bulas özelliği hakkında bilgi ve deneyimi olan varsa yazabilir mi ? Zira rüyalarıma giriyor artık :KK43:

Birde siz olsanız çocuğunuzu bundan sonrası için kreşe verir miydiniz ? Bu lanet virusun biteceği yok her an korku ile yaşıyorum. Bir yanimda kızım bir yanında ailem. Ailemi korumak için kızımı kreşe versem bu kez de kreşte kızım hastalanacak hiç kalabalık ortama girmedi çünkü. Ne yapacağımı sasirdim artık.

Son düzenleme:
Bence yitiriyor ki 7 güne düşürdüler, şu an Avrupa’da bir ülkedeyim burada karantina süresi 5 gün. Bence bulunduğum ülke 5 güne düşürdüyse kesinlikle vardır bir bildikleri diyorum.

Arkadaşım konu hakkında maalesef bilgi sahibi değilim.cokgecmis olsun. Allah şifa versin inşallah

Kızlar merhaba,
Ben işin içinden çıkamadım bana bir akıl verin lütfen.
Eşim 29 Şubat'ta yuksek ateşten test verdi ve pozitif çıktı, hemen kendini karantinaya alsa da 31 Ocak-1 Şubat gibi 2.5 yaşındaki kızımda belirtiler başladı, burun tıkanıklığı, hapşurma, geniz akıntısı, ses kısıklığı. Derken 2 Şubat' ta da ben halsiz, boğaz ağrısı ve feci eklem ağrısıyla uyandım. Eşim dolayisiyla karantinada olduğumuz için test vermeye gidemedim. 4 Şubat'ta test verdim ve bende pozitifim. Son bir iki güne kadar boğaz ağrım vardı ama bugün tamamen geçti. Tekrar test veremedim versem yine pozitif çıksam da da malesef tekrar karantina raporu verilmiyormuş. Kızımın da belirtileri kayboldu.

Ben yarın ise baslayacagim, kızıma kalp hastası annem ve babam bakiyor. (62 yaşındalar) Şimdi ben kızımı sabah onlara bırakacağım ama inanın hiç gönlüm razı değil korkuyorum Allah korusun onlara birşey bulastiracagiz diye :KK43:
10 günden sonra virüs bulasiciligini yitiriyor mu bilginiz yada deneyimi olan var mı ?

İnternetten araştırdığımda yitiriyor yazıyor ama tanıdık bir dr sordugumda bulaş ihtimali yine de var diyor :KK43: Ben ne yapacagimi bilemedim. Çocuğumu başka bırakacak kimse de yok, izin de alamıyorum :KK43:

Akşam banyosunu yaptırdım, temiz kıyafetlerini çantasına koydum, oyuncaklarını önce sirkeli su ile silip sonra kolonya ile sildim ama ya Allah korusun bulasirsa onlara birşey olursa düşüncesi çıkmıyor aklımdan. Ya diyorum kızım yeni yeni pozitif olmuşsa ve bulastirirsa düşüncesi beni yiyip bitiriyor. Bu durumda siz olsanız ne yapardınız ? Kötü bir evlat gibi hissediyorum kendimi.

Kızımı pandemi zamanı kreşe yazdırmak istedim ona da razı olmadilar. Biz bakarız çok küçük daha dediler. Elim kolum bağlandı.

10. Günden sonra virüs bulas özelliği hakkında bilgi ve deneyimi olan varsa yazabilir mi ? Zira rüyalarıma giriyor artık :KK43:
Bildiğim kadarıyla bulaşıcı özelliği yok kabul ediliyor. geçmiş olsun

Doktor ihtimal var demiş, bize doktordan çok guvenmiyorsunuzdur herhalde. 🙄
Yok desek ne önemi var olma ihtimali tutarsa olacaktir, kim kesin bir şey soyleyebilir ki.
Belki bu durumu yaşamış, deneyimlemis arkadaşlar da olabilir degil mi ? Yine de cevabiniz için tşkler.

Belki bu durumu yaşamış, deneyimlemis arkadaşlar da olabilir degil mi ? Yine de cevabiniz için tşkler.

İhtimal söz konusu olan bir durumda başkalarinin deneyimi de sizin için bir şey ifade etmez ki. Birine bulaş olur, ötekine olmaz. Oyle bir hastalik ki herkeste gosterdiği belirtiler bile başka. "Hayir bulaşmaz" cevaplari içinizi rahatlatir ama...

Covid belirtileri göstermiş olan biriyle ne zaman görüşebilirsiniz?​

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi CDC, Covid testi pozitif çıkanların beş gün karantinadan sonra başkalarıyla bir araya gelmelerinin mümkün olduğunu belitti, ancak bunun da koşulları var. CDC'ye göre pozitif çıkarsanız yapmanız gerekenler şöyle:
  • Covid-19 olduysanız ve belirtileri gösterdiyseniz, en az beş gün kimseyle görüşmeyin. 5 günlük karantina dönemini hesaplamak için hastalık belirtisi gösterdiğiniz ilk günü 0, ertesi günü birinci gün olarak kabul edin.
  • Beş gün sonra belirtiler ortadan kalktıysa veya hafiflediyse evden çıkabilirsiniz.
  • Başkalarıyla beraberken, beş gün daha maske takmaya devam edin.
  • Belirtilerin ilk günü üzerinden tam on gün geçene kadar yolculuk yapmaktan kaçının. 6. ve 10. günler arasında yola çıkmak kaçınılmaz olursa, yanınızda başkaları olacaksa yol boyunca sıkı bir maske takın.
  • Ateşiniz varsa, ateş düşene kadar evde karantinada kalmaya devam edin.
Kaynak: CDC

Benim kızımda virüse yakalandı.
Test verdiği güne kadar evdeydi sonra anneannesine gitti
Tam 7. Gün karantinası bitti ve eve döndü.
Tekrar teste gerek yok dediler yapmadılar.
Demekki etkisi geçmiş biz yakalanmadik kızım geldikten sonra.
Ama bunun garantisi de yok tabii.
Doktor ihtimal var dediyse doktoru dinlemek en iyisi ben riske atmazdim bu durumda.

İhtimal söz konusu olan bir durumda başkalarinin deneyimi de sizin için bir şey ifade etmez ki. Birine bulaş olur, ötekine olmaz. Oyle bir hastalik ki herkeste gosterdiği belirtiler bile başka. "Hayir bulaşmaz" cevaplari içinizi rahatlatir ama...

Aksine,
Ben pozitif oldum, ailemle yaşıyorum 10. Gunden sonra karantinam bitti o tarihten sonra da aile bireylerime yada arkadaşlarıma bulastirmadim/bulastirdim tarzinda samimi bir cvp içimi rahatlatirdi belki.

Sonuçta dediğiniz gibi herkeste aynı etki göstermiyor bu virüs, ben ateşim çıkar mı sizde çıktı mı tarzında bir soru sormadim.

Polemiğe girmek istemiyorum arkadaşım. Pandemi mevzusu zaten çok hassas bir konu. Ben samimi yaşanmış olumlu yada olumsuz bir cvp, iyi dilek yada kreş mevzusu hakkinda bu durumu yasamis annelerden küçük biröneri bekliyorum sadece.

Çaresiz olduğunuzu hissettim resmen. Anne babanıza maskesiz çocuğa yaklaşmamalarını ve doktor izin verirse bağışıklıklarına olumlu etki edecek vitamin kullanmalarını önerebilirsiniz gibi. Virüsün bulaşıcılığına güvenmiyorum açıkçası. O yüzden en azından 1 hafta anne baba korunsun diye düşünüyorum.

Eklemeyi unutmuşum, şu an pozitifim. Hastalığın 4.gününde olan birinden bulaş oldum.

Benim kızımda virüse yakalandı.
Test verdiği güne kadar evdeydi sonra anneannesine gitti
Tam 7. Gün karantinası bitti ve eve döndü.
Tekrar teste gerek yok dediler yapmadılar.
Demekki etkisi geçmiş biz yakalanmadik kızım geldikten sonra.
Ama bunun garantisi de yok tabii.
Doktor ihtimal var dediyse doktoru dinlemek en iyisi ben riske atmazdim bu durumda.
Geçmiş olsun.
Peki Anneannesine bulastirmis mi ?
Doktor kesin konuşmak istemedi bulastirmaz diyemem ama dünya genelinde bulasın olmadigi kabul görüldü dedi.
Çaresizlik çok kötü. Birakacak kimse de yok. İzin de alamıyorsun. İnsan ne yapacağını şaşırıyor. Tşk cvbiniz için

Geçmiş olsun.
Peki Anneannesine bulastirmis mi ?
Doktor kesin konuşmak istemedi bulastirmaz diyemem ama dünya genelinde bulasın olmadigi kabul görüldü dedi.
Çaresizlik çok kötü. Birakacak kimse de yok. İzin de alamıyorsun. İnsan ne yapacağını şaşırıyor. Tşk cvbiniz için
Annem de pozitif yeni atlatmisti.
Yani annemin karantinası bitti kızımın ki başladı.annemden de test istemediler belirtileri hâlâ var diye
Ama biz test yaptırdık bulaşmamış daha önceden.

Çaresiz olduğunuzu hissettim resmen. Anne babanıza maskesiz çocuğa yaklaşmamalarını ve doktor izin verirse bağışıklıklarına olumlu etki edecek vitamin kullanmalarını önerebilirsiniz gibi. Virüsün bulaşıcılığına güvenmiyorum açıkçası. O yüzden en azından 1 hafta anne baba korunsun diye düşünüyorum.

Eklemeyi unutmuşum, şu an pozitifim. Hastalığın 4.gününde olan birinden bulaş oldum.

Cevabınız icin çok tşkler.
Cok geçmiş olsun umarım sizde atlatır ve eski sağlığınıza kavuşursunuz.
Çok çaresiz kaldım inanın. Çocuğu alıp ise de götüremem. Sokağa da atamam ne yapacağımı şaşırdım. Çalışan anne olmak çok zormus.
Dediğiniz gibi maskesiz çocuğa yaklasmamalarini soyledim Rabbim onları korusun korktugumuza ugratmasin insallah

Canım bu kadar da korkma annemlerde korana sımdı annemın karantınası biterken babam oldu su an 4 asıları var cok agır gecırmıyorlar sukur annem de yuksek tansıyon babam da seker var rahat ol kotuyu çağırma

Cevabınız icin çok tşkler.
Cok geçmiş olsun umarım sizde atlatır ve eski sağlığınıza kavuşursunuz.
Çok çaresiz kaldım inanın. Çocuğu alıp ise de götüremem. Sokağa da atamam ne yapacağımı şaşırdım. Çalışan anne olmak çok zormus.
Dediğiniz gibi maskesiz çocuğa yaklasmamalarini soyledim Rabbim onları korusun korktugumuza ugratmasin insallah
Rica ederim ne demek. İnşallah.
Gerekli önlemler alınınca yeterli olur diye düşünüyorum çünkü hastalığı atlatmış kızınız. Ekstra önlem olarak maske ve çocuğun temas ettiği yerleri temizlemek yeterli olur gibi o da maksat garanti. Vitamin ve takviyeler ayakta tutuyor beni, doktorunuz aksini söylemezse öneririm.
Amin Allah korusun her türlüsünden.

X