İhlas Suresi Zinciri- Arefede Besmele ile bin İhlas okuyan affolunup duası kabul olur

askitotomsu

Yiğit Aras_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.869
7.479
Selamlar Arkadaşlar,
Canımız Peygamberimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi vesellim Efendimizden şu hadis aktarılıyor:
"Arefe günü (Besmele ile) bin İhlas okuyanın günahları affolup duası kabul olur." (Ebuşşeyh)

Arkadaşlar, İhlas Suresi insana bağışlanma kapılarını açıyor ve hayırlı dualarının kabul olmasına vesile oluyorsa bugün Arefe olmasa da birlikte zincir oluşturarak temiz bir kalple İhlas Suresi okumaya başlayalım mı? Toplu ibadetlerin sevabını unutmayalım :) Hayırlara vesile olsun inşallah

İhlas: Kalbi saf, temiz ve arıtılmış hale getirmek, çıkar ve şöhret amacı güdülmeyen, içten, riyasız, samimi sevgi ve bağlılık. Yapılan İbadet ve işlerde gösterişe yer vermeme ve kalbin safasına keder veren şeyden, kalbi uzak tutmak. Sırf Allah rızasını düşünmek, ona göre hareket etmek ve sadece Allah için ibadet etmek. Kalp temizliğinin ve sağlamlığının bir delilidir. Ayrıca İhlâs, "kalbi garaz şüphesi ve zan eğriliğinden temiz tutmaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Kul hüvallâhü ehad.
Allâhüssamed.
Lem yelid ve lem yûled.
Ve lem yeküllehû küfüven ehad.

Sonsuz kerem ve rahmet eden Allah 'ın adıyla (okumaya başlıyorum.)

1. (Biz her çağın müslümanına şöyle diyoruz) De ki: Mutlak varlık olan Allah tektir.
2. Kendisine herşeyin muhtaç olduğu Allah, (hiçbir şeye ihtiyacı olmayan mutlak bir varlıktır).
3. O, ne doğurdu, ne de doğuruldu.
4. (Vasıflarına) hiçbir ortağı da yoktur.

sadakallahül azim

Son düzenleme:
kızlar Mevlit Kandiline kadar hatim yapalım diyorum
20 cüz okuduk
10 tane cüz kaldı
kandil 13 ocak bir ay kadar var
isterseniz bir cüz alın, kandilde Peygamberimizin sav ruhuna hediye ederiz
hem de hatim sevabı alırız
hem de dualarımızın daha makbul olmasını umarız inşallah
hatim topiğine bakabilirsiniz

"Her birinizin her bir eklemi için günde bir sadaka vermesi gerekir. İşte bu sebeple her tesbih bir sadaka, her hamd bir sadaka, her tehlîl (lâ ilâhe illallah demek) bir sadaka, her tekbîr bir sadaka, iyiliği tavsiye etmek sadaka, kötülükten sakındırmak sadakadır. Kuşluk vakti kılınan iki rek`at namaz bunların yerini tutar."

X