Aile Planlaması İğne ile korunan varmı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

xoxzlem_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2008
112
0
37
kızlar iğnenin hormonları bozduğu dogrumu acaba bundan sıkayetcı olan varmı aranızda?sızler ne yapıosunuz ben hala dr a gdemedım.spiral falan istemıorum ama sizler ne yapıosunuzfisfisfis

canım böyle bir konu açmıştı arkadaş yukarıdaki sayılara bak nasıl korunuyosunuzdu galiba başlıgı orda çok ayrıntılı bilgiler var şimdilik prezervatif çünkü emzirirken hap igne yasak.

evet canım ben aylık iğne mesygna kullandım ve hormonal dengem kayboldu ve yaklaşık bir yıl önce kullanmayı bırakmmama rağmen adetim hala düzensiz ve bazen hiç adet görmüyorum...

Bende 1 yıla yakındır aylık iğne ile korunuyorum.Fakat bu konuda kulüpte kullananların olumsuz yazılarını okudum.Çok rahat ve güvenilir ama bırakınca düzensizlikler oluyormuş,doktorumla konuşup bırakmayı düşünüyorum.

ben düzensizlik yüzünden bıraktım zaten ilk ay 23 gün geciktirdi daha sonra ki ay erken geldi onu takip eden ayda ise 7 gün arayla üç kez adet gördüm ve artık takatim kalmamıştı kansızlıktan ve doktor kontrolüyle başlayıp doktor kontrolünde bıraktım...

kızlar emzirme döneminde iğne ile korunabilirsiniz.doktorum ya spiral yada aylık iğne öneririm dedii.ama adet düzensizliği yaparmış..doktorum dedi türkiyedeki kadınlar adet olmayınca kendilerini psikolojik olarak rahatsız hissediyoo..ama yurtdışında çok tercih ediliyomuşş...doktor önerdi..düşünmüyo değilim bendeçspiralden korkuyorum.ve spirallede hamile kalan varr.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…