idrarda gebelik

SaskinAnne

Zeynep'im... babasının süsü annesinin ömrü...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
7.754
8.268
41
idrarda gebelik testi illaki sabah mı yapılmalı

idrarda gebelik testi illaki sabah mı yapılmalı

Gebelik değerlerini gösteren unsurlar sabah saatlerindeki ilk idrar örneğinde en yoğun biçimde varolduğu için böylesi tercih ediliyor.Özellikle erken gebelik döneminde sonucun doğruluk payının yüksekmesi açısından önemli.Yalnız bazı erken gebelik bulguları kişinin bünyesel özelliklerinden kaynaklı olarak yanlış sonuçlar verebilir.Evde yapılan gebelik testlerinde sonuç yanıltıcı olabilir özellikle.Kandan gebelik tahlili en sağlıklı sonucu verir.

peki adet gününe 3 gün kala sonuç verirmi? sanarım ben yerleşme kanaması yaşadım 5 gün önce

peki adet gününe 3 gün kala sonuç verirmi? sanarım ben yerleşme kanaması yaşadım 5 gün önce

5 Gün önce yaşadığın kanama yoğun muydu?Yoksa kırılma kanaması,lekelenme tarzında mıydı?Eğer gebelik adet gününe yakın bir tarihte gerçekleşmişse hormonal değerler üst sınıra henüz ulaşmamış olabileceğinden evde idrarla yapılan gebelik testi negatif sonuç vererek yanıltabilir.Ancak adet dönemine uzak bir tarihte,muhtemelen son adet tarihinden sonraki ve yumurtlama dönemine denk gelen bir zamanda gebelik gerçekleştiyse,idrar testinin sonucunun doğru olması yüksek bir ihtimal.

kanamam 2 damla açık pembe renkteydi ve sadece tek gün oldu birdaha devam etmedi

kanamam 2 damla açık pembe renkteydi ve sadece tek gün oldu birdaha devam etmedi

Anladım canım.Peki kendinde başka belirtiler hissettin mi hiç?Gerçi erken gebelikse bu belirtiler de henüz ortaya çıkmamış olabilir.Kişiden kişiye de farklılık gösterir ayrıca.Baş dönmesi oluyor mu mesela?Ya da normalde bazı bayanlarda adet öncesi göğüslerde gerginlik,hassaslık hissi,karında şişlik,yüzde sivilcelenme görülür.Bunlar var mı?

karnımda şişkinlik ve kasıklarımda kramp oluyor. ayrıca sanki birisi vajina üstüne baskı yapıyor gibi bir his var

akıntım vardı o kanla kesildi. idrarda yanma yok canım

akıntım vardı o kanla kesildi. idrarda yanma yok canım

Anladım canım.Regline 3 gün var.Bu durumda iki şey yapabilirsin.Sabredebilirsen 15 gün kadar bekle,Bu dönemde kanama yaşamazsan evde yapılan gebelik testlerinden alabilirsin.Yok,o kadar bekleyemem diyorsan,kesin sonuş alabilmek için kanda gebeilk araştırması sana kesin sonucu verir.

peki sence hamile olma ihtimalim var gibi mi

peki sence hamile olma ihtimalim var gibi mi

Canım benim,bunu buradan sana yazmam hiç doğru,sağlıklı olmaz.En kesin sonucu laboratuarda yapılmış bir tahlil sonucu ya da çok erken gebelik değilse kadın doğum uzmanının yapacağı ultrason muayenesi verir.Kesin hamilelik denmesi için kandaki ya da idrardaki beta hcg değerlerinin uzamn tarafından görülmesi ya da muayenede kesenin görülmesi gerekir.

aslında benim tek merak ettiğim yaşadığım kanamanın yerleşme kanaması olup olmadığıydı ama kimse yardımcı olmadı bana((

ben reglime 1 gün kala akşam meraktan baktım

gayette net çıktı,ben emin olamadım...

biraz bekledim gene yaptım akşamdı gene çıktı :))

adetim salı günü yarın sabah yapsammı

aslında benim tek merak ettiğim yaşadığım kanamanın yerleşme kanaması olup olmadığıydı ama kimse yardımcı olmadı bana((

Ama canım benim,kesin yerleşme kanamasıdır denmesi doğru olmaz.Çünkü bu tür kanamaların çok çeşitli sebepleri olabiliyor.Stersten,aşırı kaygı durumundan kaynaklı bir kırılma kanaması da olabilir,kılcal damardan kaynaklı ve geçici bir kanama da olabilir.Buradan sadece verdiğin bilgileri baz alarak evet hamilesin ya da kesinlikle hamile değilsin yazmak çok büyük cahillik olur.Sen içini ferah tut.Bak şunu deneyelim istersen.Hiç bekleme ve yarın bir gebelik testi al.Sabah ilk idrarınla uygula.Ama negatif çıkarsa hemen yelkenleri suya indirme.Gebeliğin erken döneminde bazı bayanlarda test negatif çıkabiliyor çünkü.Bu konuda yapılan araştırmalara göre evde yapılan kaset gebelik testlerinde negatif sonuç çıkarsa yanılma payı yüksek,Ama pozitif çıkarsa yanılma payı pek olmuyor.

çantamda yarın kullanılmak üzere bir gebelik testi var zaten canım :)) umarım iyi olur benim için

çantamda yarın kullanılmak üzere bir gebelik testi var zaten canım :)) umarım iyi olur benim için

Tamam işte,süpersin.Biliyorum,bana şimdi buradan söylemesi kolay ama azıcaık daha sabret.Bence yatmadan önce bir dolu bardak suyu indir mideye.Gece rahat uyumak için şöyle güzel bir yeşil çay ya da melisa çayı iç.Sabah istediğin bir saate kur çalar saati.Kalkınca hayırlısı,ilk iş ilk idrarla yaparsın.Negatif çıkarsa üzülmek yok.Üç gün sonra yaptığında pozitif çıkabilir çünkü.

Arkadaslar mrb araniza yeni katildim ve bi sorum olucak bugun adetim 5 gun gecikti ve test negatif acaba negatif cikmasina ragmen olbilirmi gebelik ilerleyen gunlerde yeniden test yapsammi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…