Idrar yollarında enfeksiyon

bebiscimkayra

bende bilmiyorum
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
317
1
Meraba
benim bebeğim iki buçuk aylık ve erkek.....idraryollarında enfeksiyon çıktı....doktor sünnet yapılması lazım dedi....sizde bu durumu yaşayan varmı bana bilgileriniizi aktarın on gün içinde karar vermem lazım....acil yardım...dualarınızı bekliyorum.....allah büyük dertler vermesin

canım öncelikle çok geçmiş olsun, çok üzüldüm, yazmadan geçmek istemedim, benimde iki aylık bi oğlum var.sana cevap yazmayı çok istiyodum ama malesef bilmiyorum ne yapılması gerektiğini.ama anneme sordum iki çeşit enfeksiyon olduğunu, karar vermeden önce idrar kültürü yaptırmanı tavsiye etti. bence de hemen karar verme, enfeksiyon bi sünnet sebebi olamaz gibi geliyo bana, hiç duymadım çünkü, bide başka bi doktor görsün istersen. tekrar geçmiş olsun.

Canım çok geçmiş olsun Neva da idrar yolları enfeksiyonu çıkmıştı 6 gün boyunca her gün antibiyotik iğne yedi ve çok şükür atlattı ama her kontrole gittiğimizde kontrol ediliyor tekrar.
Bana doktorunun dediği çok mantıklı geldi, çünkü sünnet olmayan bebelerde temizlik sorunu yaşanabiliyor sünnetli bölgenin temizliği sorun olabiliyor çünkü.
Içine sinmiyorsa bir doktora daha danışmanı tavsiye ederim ama bana mantıklı geldi. Kız çocuklarında da dudak aralarının temiz tutulmamasından kaynaklanan bir enfeksiyon riski oluyor (hoş, bizimki doğuştan vardı, benden geçmiş sanırsam, çünkü hamileliğim boyunca kendim çektim).
Antibiyotiğe başladınız mı? Umarım en kısa zamanda atlatırsınız.

Benim oğlumda 3 gün sonra üç aylık olacak ondada idrar yollarında enfeksiyon var.ilk antibiyotik şurup kullandık.İdrar kültürü yaptırdık o enfeksiyon geçmiş başka bir mikrop çıktı.Onun içinde 7 gün sabah akşam iğne vuruldu.Şimdi kültür sonucunu bekliyoruz.
Bizim doktorumuz enfeksiyon geçmeden sünnet yaptırmayın dedi.Çünkü enfeksiyon varken sünnet olursa daha çok mikrop kapar dedi.Biz enfeksiyonumuz geçer geçmez hemen sünnet yaptıracağız.

NACRUN sana da çok geçmiş olsun umarım senin oğlun da en yakın zamanda atlatır, çok zor ya gerçekten! Sizin bebekler de çok kusuyor muydu ve huysuzdu da benim kızım ordan anladık da.

Canım bizde aşırı kusma ve huysuzluk vardı arada da durduk yere hiçbişey yokken bi çığlık atıyordu (herhalde çişini yaparken yapıyordu bunu)
En önemli belirtisi kusmaymış ama en kusmaları arttığında hemen bir tahlil yaptırıyorum!

kızlar bende ciddi ciddi bizim oğlandan şüpheleniyor..çığlık var, kusma desen var ve bugün huysuzluk had safhada...test yaptırayım bari...

arkadaşlar çoçuklarda idrar yolu iltihabı çok önemli belirtileri kusma ateş çoçuk büyükse çişini yaparken bezini çekiştirme ağlama eğer iki kere tekrarlarsa mutlaka araştırılmalı sebebi mesanenin ve böbreğin incelenmesi gerekir

benim oğlumdada enfeksiyon vardı 3.5 aylık daha 2 doktorda sünnet dedi. ve yaptırdık çünkü ağlıyordu çişini yaparken.hiçbir sorun yaşamadık üzerimizden yük kalktı.dinimiz birşey emretmişse önce onda sağlık var.bebeğim acı çekeceğine yaptırdık bir kere çekti geçti gitti.allah şifa versin

Canım çok geçmiş olsun atlattığınıza çoksevindim. Umarım diğer bebekelr de atlatır en yakın zamanda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…