içim çok acıyo lütfen yardım edin kızlar...

environmentaleng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2015
2.022
1.077
41
kızlar bende internetten tanıdım bu minik kuzuyu.. allahım özenerek yaratmış yavrumu ama sınavı ağır olmuş.. az cok elimizden geldiğince yardım edelim istiyorum çevremdeki herkesi bu konuda aydınlatıyorum.. bu sitede de cok büyük yürekli kişiler var.. hikayesini aşağıda yazıyorum....Dualarınız ve yardımlarınızla İnşaallah Ömer'imin de hayalleri gerçek olacak.O da yaşıtları gibi koşup oynayacak.Ömer'imizin sevenleri çok fazla.Lütfen 5-10 tl gönderirsem az mı acaba diye düşünmeyin.Hepimizin gücü belli.İnşaallah Ömer Bu küçük ama çok kıymetli 5-10 liralarla hayallerine kavuşacak.Lütfen meblağ küçük diye sıkılmayın.Yardımın küçüğü büyüğü yoktur.Allah rızası için bütçenizi sarsmadan ayda 5-10 lira ile bu uzun yokuşta bizlere destek olun.

ÖMER BARAN YEL KİMDİR?
Oğlum Ömer Baran YEL 4 mayıs 2015 te nefes borusuna fıstık parçası kaçması sonucu beyni oksijensiz kaldı ve Serabral palsi( beyin felci) oldu.Şu an bilinci ve algılaması kapalı.Yürüme,hareket,öksürme gibi tüm fonksiyonlarını kaybetti.sadece gözlerini açıyor ve sürekli kasıldığı için ağlıyor. Ankara'lara kadar götürdük.Bu vakalarda zaman, şans ve mucizenin çok önemli olduğunu söylediler.Kontrolleri Ankara Gazi' de devam ediyor.Şu an evde.Sizlerden dua istiyoruz.Bu bir imtihan ve biz Rabbimizden gelen her şeye razıyız.Ancak Yüce Allah umutsuzluğa düşmeden Ben'den isteyin diyor.Biz de Allah'tan istiyoruz...Allah rızası için dualarınızda bize de yer verin. Acımızın dinmesi için bize ve yavrumuza dua edin..Sayfayı beğenin paylaşın ve arkadaşlarınıza gönderin.Belki bir yerlerde bir mazlum,bir dertli , bir Allah dostu vardır.Belki de Onun duası imdadımıza yetişecek.BİR FISTIK PARÇASI OĞLUMUN TÜM HAYALLERİNİN YOK OLMASINA SEBEP OLDU.BİZ İNANIYORUZ Kİ YİNE RABBİMİZDEN GELECEK HAYIRLI BİR SEBEPLE ÖMER BARAN DA YAŞITLARI GİBİ KOŞUP OYNAYABİLECEK.SİZLERİN DE DUA VE YARDIMLARIYLA ÖMER BARAN HAYATA TUTUNACAKTIR.
Allah hepinizden razı olsun. KARDEŞLERİM TWİTTER VE INSTAGRAM'DA DA SESİMİZİMİ DAHA GÜR DUYURMAK İSTİYORUZ....
www.omerbaranyel.com
www.heneedsyourhelp.com
11885278_1678850355680073_8607976503951937773_n.jpg
11885278_1678850355680073_8607976503951937773_n.jpg

BU HABERİ İZLEDİM
yürğeim burkuldu herkes gibi
sende hassasiyet göstermişsin ve ilgili yardım çığlığını yaymak için konu açmışsın
ne varki bu durumlar bolca suistimale açık durumlardır
sevgili baran ın tedavisi olup olmadığı bu araştırmaların yapılıp yapılmadığı belli değil
toplanan bu paralar için aktarılcak bir yön belirtilmemiş
yani kontrolleri devam eden bir hastalık
para niçin toplanıyor ??????
yurtdışına mı gidecek ameliyat şansı varmı
başarı oranı nedir
bu tedavinin masrafı nedir ???
tüm bunların belişrsizliği
beni suistimal olduğu konusunda etkiledi

yardım yapmak adına
dolandırıcılara da kanmayalım
İKİNCİ BİR HUSUS
verilen banka hesap numaraları ve iban numaralarında
hesap sahiplerinin isimleri dahi yazmıyor

bakalım bunlar gerçekten baranın ailesinin hesap numarası mı :KK66:

canım devlet bir seneliğine yardım hesabı actı hesap bilgilerini ve gerekli belgeleri gönderiyorum inanman için sen de haklısın ama bu fake bir durum yada yalan bir hesap değil..
110.jpg
111.jpg

babasının adı behzat yel zaten evraklarda da görünüyor inceleyebilirsin siteye girip canım http://www.omerbaranyel.com/omerbaranhesapbilgileri.htm

Banka Adı:HALKBANK
Hesap Adı:BEHZAT YEL
TL Hesap No:0685-01025094
TL IBAN:TR96 0001 2009 6850 0001 0250 94
USD Hesap No:0685-23000758
USD IBAN:TR57 0001 2009 6850 0023 0007 58
Euro Hesap No:0685-35000784
Euro IBAN:TR16 0001 2009 6850 0035 0007 84
GBP Hesap No:0685-37000009
GBP IBAN:TR83 0001 2009 6850 0037 0000 09
SWIFT Kodu:TRHBTR2AXXX

BU HABERİ İZLEDİM
yürğeim burkuldu herkes gibi
sende hassasiyet göstermişsin ve ilgili yardım çığlığını yaymak için konu açmışsın
ne varki bu durumlar bolca suistimale açık durumlardır
sevgili baran ın tedavisi olup olmadığı bu araştırmaların yapılıp yapılmadığı belli değil
toplanan bu paralar için aktarılcak bir yön belirtilmemiş
yani kontrolleri devam eden bir hastalık
para niçin toplanıyor ??????
yurtdışına mı gidecek ameliyat şansı varmı
başarı oranı nedir
bu tedavinin masrafı nedir ???
tüm bunların belişrsizliği
beni suistimal olduğu konusunda etkiledi

yardım yapmak adına
dolandırıcılara da kanmayalım
İKİNCİ BİR HUSUS
verilen banka hesap numaraları ve iban numaralarında
hesap sahiplerinin isimleri dahi yazmıyor

bakalım bunlar gerçekten baranın ailesinin hesap numarası mı :KK66:

yurtdısı ile ilgili ve tedavisi ile ilgili soruna canım babasının yazısını koyuyorum

Kardeşlerim Ömer'i Hacettepeden Fizik tedavi prof.Mintaze Hanım'a gösterdik.Sevgili hocam çok ilgilendi sağolsun.Yolumuzun çok uzun olduğunu ve yolun başında olduğumuzu belirtti.Ömer'in yoğun fizik tevavi ve rehabilitasyon alması gerektiğini belirtti.Yurt dışına götürmeyi düşündüğümüzü söylediğimizde ise bunun isabetli bir karar olacağını ancak önce gatadaki kalış süresi ne kadar fazla olursa o kadar faydalı olacağını söyledi.Şimdilik ilk amacımız siz sevenlerinin de desteğiyle gatadaki yatış süresini uzun tutmak olacaktır.Yarın özelde çocuk nöroloğu profesörüne gösterdikten sonra Çarşamba günü Gata'ya fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine yatışını yapacağız.
Hocanın da belirttiği üzere bu tedavi süreci sadece hastaneyle ilgili değil.
Hesabında 27 bin tl birikmiştir.Rabbim hepinizden razı olsun.Önümüzde uzun bir süre var.Lütfen sabrınızı da göstererek DUAYA devam edelim.
Cuma gününe kadar Koray Kunduracı Bey'le irtibata geçerek Boston çocuk hastanesine ilk başvurumuzu yapacağız.
Ancak şimdiki ilk ve yakın hedefimiz tüm imkanları da kullanarak Ömer'in Gatadaki yatış süresini uzatmak olacaktır.BU ANLAMDA HATİCE PEKESEN ABLAMIZIN OLAĞANÜSTÜ BİR GAYRETİ VARDIR.KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYOR VE BU ANLAMDA DESTEĞİNİ SÜRDÜRECEĞİNE OLAN İNANCIMIZIN TAM OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM...
SİZ SEVENLERİNE TEK TEK CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
RABBİM EKSİKLİĞİNİZİ VERMESİN.

açıkcası hipoksik beyin hasarından sonra tekrar normal fonksiyonlarını kazanacağını pek sanmıyorum.
belki hayat kalitesi bir nebze düzeltilebilir fakat hiçbir zaman eskisi gibi olamaz maalesef, şu andaki tıbbi imkanlar böyle.
çok geçmiş olsun, en azından daha az acı çeker umarım.

canım devlet bir seneliğine yardım hesabı actı hesap bilgilerini ve gerekli belgeleri gönderiyorum inanman için sen de haklısın ama bu fake bir durum yada yalan bir hesap değil..Eki Görüntüle 1605045 Eki Görüntüle 1605046

babasının adı behzat yel zaten evraklarda da görünüyor inceleyebilirsin siteye girip canım http://www.omerbaranyel.com/omerbaranhesapbilgileri.htm

Banka Adı:HALKBANK
Hesap Adı:BEHZAT YEL
TL Hesap No:0685-01025094
TL IBAN:TR96 0001 2009 6850 0001 0250 94
USD Hesap No:0685-23000758
USD IBAN:TR57 0001 2009 6850 0023 0007 58
Euro Hesap No:0685-35000784
Euro IBAN:TR16 0001 2009 6850 0035 0007 84
GBP Hesap No:0685-37000009
GBP IBAN:TR83 0001 2009 6850 0037 0000 09
SWIFT Kodu:TRHBTR2AXXX

yanlış anlama beni
bit yeniği aramak gibi gelmesin
ama valilik yazısı olarak gönderdiğin yazı imzasız ve kaşesiz
böyle bir yazıyı world kullanan herkes yazar
aslında imza da uydurulabilirdi ama
sahtecilikten cezası olur düşüncesi taşınmış olabilir
baranın hastalığının tedavisi varsa
pe tabii valilik bunu kendi kaynaklarından da karşıar
hiçbir devlet kurumu
kişi adına yardım hesabı açarak buraya bağış toplamaz
kendi mesleğim olduğu için açık açık söyleyebilirim bunu
valilik kendi adına yardım hesabı açar
ama yardıma ihtiyacı olanlar için para toplanmasını teşvik etmez

yanlış anlama beni
bit yeniği aramak gibi gelmesin
ama valilik yazısı olarak gönderdiğin yazı imzasız ve kaşesiz
böyle bir yazıyı world kullanan herkes yazar
aslında imza da uydurulabilirdi ama
sahtecilikten cezası olur düşüncesi taşınmış olabilir
baranın hastalığının tedavisi varsa
pe tabii valilik bunu kendi kaynaklarından da karşıar
hiçbir devlet kurumu
kişi adına yardım hesabı açarak buraya bağış toplamaz
kendi mesleğim olduğu için açık açık söyleyebilirim bunu
valilik kendi adına yardım hesabı açar
ama yardıma ihtiyacı olanlar için para toplanmasını teşvik etmez
anladım canım herkesin düşüncesine saygım var güvenmemek en doğal hakkın ben inandım şöyle söylim ankaraya gittiklerinde bir akrabam da yanlarına ziyaret etti yani gözleriyle de gördü.. benim amacım acıyı paylaşmak dua istemek ve gönlünden kopan varsa yardım toplanması için aracı olmak...

anladım canım herkesin düşüncesine saygım var güvenmemek en doğal hakkın ben inandım şöyle söylim ankaraya gittiklerinde bir akrabam da yanlarına ziyaret etti yani gözleriyle de gördü.. benim amacım acıyı paylaşmak dua istemek ve gönlünden kopan varsa yardım toplanması için aracı olmak...

ALLAH SADAKANI KABUL ETSİN
önemli olan niyettir

Resmi hesap müşterek hesap oluyor.Denetçi kontrolör ve yardım faaliyetinde bulunanlar 7 kişilik bir ekip.Valiliğin belirlediği bu kişiler her zaman hesabı kontrol ediyorlar.Çocuğun ulaşım,konaklama,genel ihtiyaç ( bez,hasta yatağı,beyin için gerekli yağ ve vitaminler) tedavi masrafları,özel fizik tedavi seansları,kolu-bacağı-boynu için gerekli medikal malzemeler dışında tek bir kuruş harcama yapılamaz.Ve bu harcamalar kuruşu kuruşuna faturanlandırılıp ilgili denetçilerce denetlenir.

Muş İl Dernekler Müdürlüğü
436 212 68 19
arayıp bu yazının aslını sormak en mantıklısı
ben şimdi aradım böyle bir yazı türkiye genelinde acılmıs bir yıllık hesap varmıs yani dogru bayanlar zaten faceden hesabını incelerseniz videoları da var inanırsınız ama tabiki herkesin kendi vicdanına kalmıs ben duyurdum okadar

ben şimdi aradım böyle bir yazı türkiye genelinde acılmıs bir yıllık hesap varmıs yani dogru bayanlar zaten faceden hesabını incelerseniz videoları da var inanırsınız ama tabiki herkesin kendi vicdanına kalmıs ben duyurdum okadar

Mesele vicdan meselesi değil..
Kötü niyetli insanlar bunu kullanabiliyor.. Bende web master olarak çalıştım.. Aileyi mağdur etmek, bu işten menfaat sağlayacak çok insan var..
'Böyle bir olay doğru mu? ' demekten ziyade, ' hesap numaraları aileye mi ait ? ' diye sormak doğru olan..

Mesele vicdan meselesi değil..
Kötü niyetli insanlar bunu kullanabiliyor.. Bende web master olarak çalıştım.. Aileyi mağdur etmek, bu işten menfaat sağlayacak çok insan var..
'Böyle bir olay doğru mu? ' demekten ziyade, ' hesap numaraları aileye mi ait ? ' diye sormak doğru olan..
canım burdan onların avukatı gibi hissettim kendimi ama babasının telefon numarası var zaten isteyen arar sorar ben kendisiyle görüştüm gecen hafta ve dogruluguna inandıgım için burdan yardım istedim iban numarasıyla gönderim yaptım behzat yel yani babasına ait hesap

canım burdan onların avukatı gibi hissettim kendimi ama babasının telefon numarası var zaten isteyen arar sorar ben kendisiyle görüştüm gecen hafta ve dogruluguna inandıgım için burdan yardım istedim iban numarasıyla gönderim yaptım behzat yel yani babasına ait hesap

bende mualefet olup sizi suçlamıyorum. fikirlerimi söyledim.
ALLAH kabul etsin herkesin bağışını..

X