Hymenoplasti yaptıranların,yaptıracak olanların endişelerini paylaşıyoruz!

myduck

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2012
75
0
Arkadaşlar,kızlık zarını flep yöntemiyle diktirmiş olmamıza rağmen,diyelim ki evlendiğimiz gün kanama gerçekleşmedi.Eşimizin doktora götürdüğü ihtimalini düşünürsek.Doktorun yorumu ne olur? 1)-Kızlık zarının dikildiğini anlar mı? 2)-Flep yöntemiyle dikilen kızlık zarı,yırtıldığında kanama olmasa bile doktor tarafından anlaşılır mı?:KK28:

Flep olduğu kesinlikle anlaşılmaz bence. Konusunda uzman bir kadın doğumcu ya da adli tıp doktorları detaylı muayene ile anlayabilir bunu ancak. Ama anlasalar da gidip kimseye söyleyeceğini sanmıyorum, tabi adli bir durum olduğunda durum değişebilir.

Kızlar,spor yapmamızda bir sorun varmı peki?Tamam ameliyattan 1 ay sonraya kadar spor yapmak yasak ama ben sonrası için diyorum.Doktoruna soran var mı?:nazar:

Hymenoplasti konuları kimsenin fikrini almak amacı ile açılmamıştır. Yargılamalarınızı fikirlerinizi kendinize saklayınız. Eğer bu operasyonu yapmak istiyor iseniz veya yaotırmak istiyor iseniz buyurun sorularınızı deneyimerinizi paylaşın.

Kızlar,spor yapmamızda bir sorun varmı peki?Tamam ameliyattan 1 ay sonraya kadar spor yapmak yasak ama ben sonrası için diyorum.Doktoruna soran var mı?:nazar:
Benim gittiğim doktora yaptıran bir arkadaşımız var diğer topikte, o spor salonuna yazılacağım, problem olur mu diye sormuş. Problem olmaz spor yapabilirsin demiş. Tabi işlemi yaptıralı 40 günden fazla oldu onun, kontrole fln gitti, flep tutmuş.

mrb arkadaslar...bende kalıcı yaptırmak ıstıyorum ama korkuyorum tutmamasından ıkı yıllık ılış kım vardı bitti sevdıgım dedıgım ınsan baskasıyla nısanlandı cok kotu durumdayım zar zor ayakta durabılıyorum cok kez arastrdım bu işlemi biraz maddi yetersızlıkten bıraz da cesaretsızlıkten gidemiyorum ve ben ogrencıyım..yapıp rahatlamak ıstıyorum...yapan var mı yada benım gıbı madur olan varsa lutfen cevap yazın..

daha once bı doktora muayene oldum bana %60 lık bı sans verdi zarın tamamen yok oldugunu yani fazla yırtık oldugunu soyledı tutmama sansının oldugunu soyledı cok kotu oldum sonrada gıdemedım.ne evlilik ne nısan hıc bısey yok suan ben uni.ogrencısı 3.sınıfım sizlere soruyorum en uygun zaman sızce ne zamöan olur ne zaman yaptırabılırım..zaman zaman kendımı aglarken buluyorum cok sevdim onu ama olmadı.kardeslerim benim sizin dusuncelerınıze sizin yorumlarınıza ıhtıyacım var artık ıyı olmak ıstıyrum lutfen yazmanızı ıstıyrum

bnde ögrenciyim cnm ...
bnde ilk bu foruma geldgmde ne zmn yaptrsam falan diyordum ...
doktora gidip kontrl bile etirme cesrti bulamadım ki sen bulmuşsun o cesareti buna bişey..
neyse ögrenci oldgm için para sıkntı smdiden brktrmeye basladm kısmetse seneye subat mart civarnda olmayı düşünyrm..
anladgm kadryla evllk yok suan içn okudugn için.. o yüzden aslında en dgru zmn evlenmeden 6-7 ay öncesi fleb iiçn..
ama ben kaldıramyrm bunu dşyorsan bnm gbi .. paranı biriktrmeye baslayıp yaptr kurtul derim .. benn..

herseyden önce de pozitif ol... iyi düşün iyi olsun... insallah hepimiz içinn:KK55:

tesekkurler sesimi duyup yazdıgın ıcın en ufak birsey hemn ınsanı motive ediyor..evet ben kaldıramıyorum ya bu hazıran ayında yapacam ya da eylul ayında inşallah bır sıkıntı olmaz hiç birimiz ıcın bunu rabbımden dılıyorum..eger ben yaparsamda yıne dusuncelerımı ben gıbı madur olan kardeslerıme yazacam.bana ozelden yazabılırsın..en azından bu surec ıcınde bırbırımıze destek cıkalaım.

canım ben daha 20 yasındayım evlilik nişan bir sey yok evlenmeden 6-7 ay kım bılır nerde olacam nsıl olacam bılemedıgım ıcın para ne zaman denklestrrsem hemen yapacam ınsallah!ve ben sevgimin kurbanı oldum ailem hiçkimse bılmıyor bu durumu yoksa kan cıkar cunku turkıyenın neresınde olursa olsun bu durum cok hassas...bende para bırıktırıyorum ınsallah bu durumdan kurtuluruz ve bızde ıyı oluruz artık.

bn senden de mnkmişm cnm 19 ysndym bnde...
kısmet yasamamz gerekyrmus diyorum bazenn..
forum cok destek oluyr bilgileri paylaşıyrz tecrbleri falan güzel oluyr...:) yzarm tabi özelden de ama sen özelden yazma hakkn oldgnda dha iyi olursam:)
boş vaktnde 100 msjı doldurr :KK70::KK14:

oyleymiş canım bu durumu yasadıgımda 18 yasındaydım cok sevdım esim gibi gordum bı ılışkımız vardı ama olmadı o beni sevmedi sadece deger verdıgını soyluyor sureklı suan nısanlı o yolunu cızdı ve bende kendi yoluma bakacam artık derslerıme bakacam ınsallah bi yılım kaldı bıtmesıne..kazasız belasız bu durumu atlatalım..

Kızlar ölümden başka herşeyin çaresi var yeter ki tövbe edelim tabi yaptık bir hata ama bunu hayatımıza mal etmenin bi anlamı yok.Benim erkek arkdaşım verdi ameliyat paramı :KK52:Sonuçta ben tek başıma yemedim bu haltı.Sonra onu allaha havale ettim.Hiç korkma inan bu forumda herkes ilk başta tedirgin olmuştur ameliyattan önce ama işlem bittikten sonra bumuydu diyosunuz.Ve sil baştan herşeye başlıyosunuz.Başlamak zorundasınız.Yeter ki unutalım geçmişi ,o adamları:KK25:ben unutamıorum ayrı bi konu,inşallah unuturum 2 yıl oldu.:nazar:

Unutuluyor mu?kızlar.hymenoplasti yaptırıp,evlenen arkdaşlara soruyorum.Hep düşünüyorum.Evlendim diyelim ,ilişki esnasında ya aklıma o gelirse offffff offfff.

Bana da sana parayı verecem diyor ama bi türlü veremedi sürekli borcum var diyip duruyor ben vereceğine inanmıyorum daha önceleri randevu almıştım ama maddi manevi hazır değilim diyordu.ve yine ilişkiye giriyorduk bilmiyorum suan bitab bi haldeyim iyi olmaya çalışıyorum sınavlarimi atlatana kadar.bi yandan parayı ondan alsam sirf onun vicdanın rahat olacak diye düşünüyorum bi yandanda kendim biriktirip kendim halletmek istiyorum ve ona ameliyat olduğumu söylemeyeceğim vicdan azabından gebersin diye

Bana da sana parayı verecem diyor ama bi türlü veremedi sürekli borcum var diyip duruyor ben vereceğine inanmıyorum daha önceleri randevu almıştım ama maddi manevi hazır değilim diyordu.ve yine ilişkiye giriyorduk bilmiyorum suan bitab bi haldeyim iyi olmaya çalışıyorum sınavlarimi atlatana kadar.bi yandan parayı ondan alsam sirf onun vicdanın rahat olacak diye düşünüyorum bi yandanda kendim biriktirip kendim halletmek istiyorum ve ona ameliyat olduğumu söylemeyeceğim vicdan azabından gebersin diye

Vicdanı olsaydı zaten seni bu halde yarı yolda bırakmazdı.:KK19:

zaman zaman dusunuyorum aklıma geliyor.bir turlu cıkmıyor aklımdan surekli aglıyorum ve uzuluyorum...sonra bi bakıyorumm ki giden bende gidiyor hergun ölende kahrolanda benim ona birşey olmuyor...hep diyorum;benim yaşadiğim durumu o yasasaydı ne olurdu ne durumda olurdu acaba(ama şunu da biliyorum benim yıprandğım kadar o yıpranmaz ve sızlanmaz çunku o vicdansızınn önde gideni) ...randevu aldım bulundugum sehırde yapıp kendimi tam hissetmek için hemen yapmak ıstedım hep aramızda sorun oluyordu bu durum o da hep sonumuz yok diyor dururdu bende onu kocam gibi goruyordum onu sevdim sevdıgım ıcın bırakamıyordum nasıl olurda bırakırım ya da bırakır dıyordum ama olmadıı...her gece her ezan vakti kaderi kaderime yazılsın diye yaradana dua ediyordum olmadı hayırlısı degılmıs dıyorum kendime ve yine her ezan vakti her gece aglayarak yarabbi ben unutayım yasadıgım herseyı unutayım diyorummm...inşallahhh taaa unuturum..

Yaşadığın şehirde bu işi yapabilecek doktor var mı? Ankara'da Ebru Hanımı tavsiye ederim sana.

X