Hsg sonrası histeroskopi ve Laparoskopi

lost3434

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
48
16
Arkadaşlar merhaba
Ben geçen sene Hsg yaptırmıştım. Tüplerden biri kapalı ve o esnada açtık demişlerdi. Rahim içi yapışıklık çıktı. Histeroskopi yaptırmam gerektiğini öğrendim. Geçen hafta doktorumla görüşüp Histeroskopi olmak için randevu aldım ve hastaneye gittim. Histeroskopi’nin çok zor bir işlem olmadığını araştırmıştım ve maksimum 30 dakika civarını süreceğini biliyordum. Ameliyattan çıktım göbeğimde büyük bir ağrı vardı ve kendime geldiğimde saati sordum 2 saat geçtiğini öğrendim. Doktora neden bu kadar uzun sürdüğünü sordum. Histeroskopi’yle düzelecek gibi değildi o yüzden Laparoskopi ye çevirdim dedi. Pazartesi randevum var bakalım doktor ne diyecek. İyiki Laparoskopi olacağımı bilerek ameliyata girmedim, korkup vazgeçebilirdim. Bu işlemleri yaptıran arkadaşlar sonradan neler yaşadınız, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz.

Selam herkese
Dün itibari ile laparoskopi ve histeroskopi ameliyatlarımı olmuş bulunmaktayım her iki tüpümde bağlanmış ve rahim içimdeki yapışıklık da temizlenmiş
Bugün öğlen gibi eve çıktık
Ağrıdan ziyade göbek deliğimin yanındaki ve kasığımdaki açılan toplamda 2 delik hareket edince acıyor ama normal hareket halinde değilken ağrım yok
Özellikle yatıp kalkarken ve oturup kalkarken canım acıyor zorlanıyorum
Sizin de böyle olmuş muydu

Selamlar
Evet benimde aynı şekilde oturup kalkarken çok ağrılarım oluyordu. Ama 1 hafta geçtikten sonra normale dönmeye başladım. Şuan her türlü işimi yapıyorum. Benim doktorum birliktelik için beklemene gerek yok dedi, sizin doktorunuz bu konuda ne dedi acaba?

X