Hsg rahim filmi çektirenler yardımcı olur musunuz

minikjaponum

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2022
175
32
30
Merhaba . Çikolata kisti olduğu için tüplerime bakacaklar anestezili olacakmış . Eğer tüplerim tıkalıysa o an açarlar mı adetimin 7.günü çekilicek ilişki olsa sorun olur mu birde film sonrasında hamile kalanlar oldu mu

Tüpler tıkalıysa açıyorlar genelde evet .Rahim filmi sonrası hamile kalan oldukça fazla araştırdığıma göre 😊

İlişki yasak diye biliyorum. Siz yinede girmeyin. Hafif tıkalı ise o an açılıyo çok tıkalı ise baska operasyon gerekiyo. İlk 3ay gebelik şansı yüksek oluyo. Ama bende oluşmamıştı

İnşallah olmaz bu ay bebeğim olur çok teşekkür ederim

Filmden sonra tüplerden spermler daha rahat geçtiği için gebelik ihtimali daha yüksek oluyor o yüzden kanama yoksa korunmayı önermez doktorlar. Hayırlısıyla nasip etsin Rabbim inşallah 🤲
Bir de nerede yaşıyorsanız C kollu cihazı olan bir yerde çektirseydiniz keşke hem acısız oluyor hem de anestezi olmuyor.

Filmden sonra tüplerden spermler daha rahat geçtiği için gebelik ihtimali daha yüksek oluyor o yüzden kanama yoksa korunmayı önermez doktorlar. Hayırlısıyla nasip etsin Rabbim inşallah 🤲
Bir de nerede yaşıyorsanız C kollu cihazı olan bir yerde çektirseydiniz keşke hem acısız oluyor hem de anestezi olmuyor.
İlk defa böyle bişey duydum başıma geliyo o cihazı hiç bilmiyorum İzmir'de yaşıyorım . Peki yapışıklık ya da tıkanıklık varsa müdahale edilir mi o an acaba

Herkese merhaba kızlar. Daha önce üyeliğim yoktu sırf bu konu hakkında yazabilmek için üye oldum. Dün anestezili rahim filmi çektirdim. İzmir’de. Alsancak’taki bulunan B*R** Görüntüleme Merkezinde. Ben ki daha önce hiç ameliyat olmamış, anestezi almamış, jinekolojik muayene dahi olmamış biri olarak inanılmaz korkuyordum bu işlemden. Hatta korkumdan 2 ay erteledim. Dün gittim. Damar yolu bile açmıyorlar. Koldan, damardan bi iğne yaparak sizi bayıltıyorlar. Ordan sonrasında artık doktor işlemini yapıyor zaten hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Ben uyandığımda üstüm bile giyinmiş bir şekilde yatıyordum. Uyandığımda bile hiçbir şekilde ağrı hissetmedim. Kanamam olmuştu ped taktim. Saat 13.00da çekilmişti film. Geceye kadar kanamam geçti bile. Doktor bir antibiyotik bir de ağrı kesici yazmış. Tüm işlem 10 dk sürmüş zaten. Sol tüpten sıvı kolay geçmemiş, biraz fazla basınc vererek açtıklarını söylediler. İnanın korkulacak hiçbir şey yokmuş. Ben sırf bu filmi çektireceğim diye aylar öncesinden strese girdim ama hiç gerek yokmuş, yine olsa yine çektiririm rahatlıkla. Ama benim fikrime göre anestezisiz dayanılması çok zor. Yani o basıncı bana ayık bir şekilde verdiklerini düşünemiyorum. Gördüğüm kadarıyla tüpleri açık olanlar pek bir şey hissetmiyormuş ama hafif tıkalı olanlar da basınçla birlikte ağrı yapıyor anladığım kadarıyla. Tecrübelerimi aktarmak istedim.

X