Hsg öncesinde ve sonrasında ne yapılmalı?

Chyjinx

Quizás este mundo sea el infierno de otro planeta.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
742
799
Merhaba. Pazartesi gününe randevu aldım ancak önce muayene olmak gerekiyormuş. Umuyorum ki doktorum aynı güne hsg çektirir. Çalıştığım için sürekli doktora gidemiyorum ne yazık ki. Hsg öncesi ve sonrası ne yapılmalı? Çorlu Vega hastanesinde hsg çektiren oldu mu? Nasıldı?

..?

Merhaba hgs oncesi doktorunuz sonrasi icin ilacini zaten yazar bende hgs cekildim fakat anestezi uygulanmadi bu biraz cihazla alakali sanirim adet sonrasi en uygun zaman.agri sizi kanama hic bir sey yasamadm sonrasinda
Az önce doktorumun asistanını aradım. Önce doktor muayene edip sonrasında bilgi verip ona göre randevu oluşturuyormuş. Anestezisiz olmuyormuş. Sadece anestezi ile yapıyorlarmış. Korkmuyorum desem yalan olur

hsg adetin 10. Gününde anesteziliyse aç karna çekilir
Pazartesi günü gideceğim muayene olmaya. Adet bitiminin 3. günü oluyor kaç güne kadar randevu verirler bilginiz var mı? Yumurtlamadan önce yapılması gerekiyormuş çünkü. Doktor ona göre bir tarih verecektir değil mi?

Evet adetin bitişinden değil başlangıcından itibaren saymaya başlayacaksınız mesela 10 ocakta adet gördüyseniz 20 ocakta hsg çekilmeniz gerekir

Az önce doktorumun asistanını aradım. Önce doktor muayene edip sonrasında bilgi verip ona göre randevu oluşturuyormuş. Anestezisiz olmuyormuş. Sadece anestezi ile yapıyorlarmış. Korkmuyorum desem yalan olur
Bana doktor devlet hastanesinde çekilme (devlete gitmiştim) özel hastanede anestezili çekil, çikolata kistin var boşu boşuna acı çekme dedi bende dediği gibi yaptım işlem beş dakika sürdü uyudum uyandım hiç birşey anlamadım korkulacak hiç birşey yok tekrar olsa tekrar anestezili çekilirim..

Tek başıma gideceğim eşimin vardiyası uymadığı için sonrasında bir sıkıntı olmuyor değil mi tek gitsem? Anestezili yapıyorlarmış çünkü sadece

Tek başıma gideceğim eşimin vardiyası uymadığı için sonrasında bir sıkıntı olmuyor değil mi tek gitsem? Anestezili yapıyorlarmış çünkü sadece
Bence anestezil daha iyi.. Tek başınıza gitmeyin yanınızda muhakkak güvenebileceğiniz biri olmalı çünkü ayılma çıkış işlemleri 30 dakikayı buluyor.. Vicut anesteziyi bi anda atamıyor haliyle sersemlik oluyor yanlız kalmayın.. Duruma göre ufak tefek kanamalarda gazlı bez vs yerleştiriyorlar biri olsun

Bazıları da tek gidebilirsiniz demiş en iyisi doktordan bilgi almak o zaman. Pazartesi bunu da sorayım ben

Dogrusu anestezili yapilmasina sasirdim tek kollu cihazlar var su an bunu hem agrisiz hem acisiz yapan dilerseniz bunu bir arastirin bu kadar basit bir islem icin ben olsam gereksiz yere anestezi yapilsin istemezdm bn tek basima gitmistm ama tabi anestezisz yapildi

Bence anestezili senin için iyi olur benim doktorum Düzce'de denedi çekmeyi rahim agzim aşırı darmis aletler geçmedi çekim olmadı ve aşırı acı çektim sanki normal doğum yaptım o derece acıdı biraz da zorladı çekmek için ben biraktirdim İzmit'te Konrad görüntüleme merkezi ne sevk etti orda kıl kadar aletler varmış orada salı günü anestezili cektirecem yanında da birisi mutlaka olsun derim hsg öncesinde de hamile olmaman yeterli diye biliyorum bana İzmit'te hamilelik testi yapıp gelebilirsiniz demişti emin olmak isterseniz adet sonrası gelin dedi hsg sonrasınida bende bilmiyorum ilac veriyormuş galiba üç günde ilişki yasakmış ilk hsg çekiminden sonra benm kanamam oldu bı kaç gün zorlamadan galiba oda

Yanımda gelebilecek tek kişi kayınbabam şuan. O da dışarıda bekler yeterli olur mu bilmiyorum..

Yanımda gelebilecek tek kişi kayınbabam şuan. O da dışarıda bekler yeterli olur mu bilmiyorum..
Olur bence benim arkadaşta kayinbabasiyla gitmiş benim tansiyonum falan çok düştü yanında sen bide yedek ped faln al herkeste olmuyormus ama kanama vs durumuna karşılık belki ağrın hiç olmayacak bilemezsin bende olmaz ağrıya dayanırim demiştim aci eşiğim yüksek diye ama aşırı ağrı çektim yalvardım doktora bitirin istemiyorum diye benden önce giren bayan da da hiç ağrı olmamış mesela

Zaten yanına kimse girmiyo ki dışarda bekliyo
Onu biliyorum o anlamda söylemedim. İlk önce odaya falan alıyorlar sanırım anestezili olduğu için odaya alıyorlar mı manasında sordum aslında

Kızlar merhaba,bugün hsg çektirdim.İnternetten baktığımda hsg çekilen ayda hamile kalmanın zararlı olabileceğini söylüyor 1 ay korunun gebelik olmasın diyor.Bazı yerlerde de herhangi bir sorun olmayacağını söylüyor,doktorum hiçbir şey demedi bu konuyla ilgili benim de sormak aklıma gelmedi eve gelince araştırdım.Acaba korunmak mı gerek bir süre yoksa gerek yok mu bilgisi olan var mı ?

Ben de bugün çektirdim aksine o ay hamile kalkmak daha da kolay oluyor. Verdikleri ilacın hiçbir zararı yokmuş zaten yumurtlama olmadan çekiyorlar yumurtlama olana kadar vücut atıyor o ilacı. Doktorum sadece bugün ilişki yasak onun haricinde yapabilirsiniz dedi. Hiçbir sorun olmaz merak etme :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…