Gebeliğe Hazırlık HSG (İlaçlı Rahim Filmi) Çektirenler Burada mı Acaba?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kbra2214

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2018
158
121
Selamlar benim dün anestezi yardımıyla hsg çekildi. Sonuç olarak da sağ tüpüm tılalıymış 2. Defa da açılmış.. Böyle bir durum ile karşılaşan var mı aramızda

Geçen ay bende çekildim anestezi olmadan çektiler ben ikinci defa çektirdim ilkinde cekemedik rahim ağzı darlığı var dendi ikinciyi fakülte hastanesnde çekildim ondan çok uğraştılar ilaç geri geliyor deyip yarıda bırakıp yeniden denediler sol acıkmış sağ kapalı çıktı dendi ama bir tedavi denmedi şimdi çatlatma iğnesi oldum sonuç bekliyorum

Geçen ay bende çekildim anestezi olmadan çektiler ben ikinci defa çektirdim ilkinde cekemedik rahim ağzı darlığı var dendi ikinciyi fakülte hastanesnde çekildim ondan çok uğraştılar ilaç geri geliyor deyip yarıda bırakıp yeniden denediler sol acıkmış sağ kapalı çıktı dendi ama bir tedavi denmedi şimdi çatlatma iğnesi oldum sonuç bekliyorum
Benim de 1 ay sonra kontrolüm var.. Daha önce hormonlarıma da bakılmıştı fsh değerim Eylül ayında 10,07 çıkmıştı bu defa 6,38 gelmiş mutlu oldum o noktada.. Senin için de hayırlısı olsun benim için

Amin canım amin Allah'ım isteyen herkese evlat sevgisini tattırsin çok zor oluyor bir evladım var ama işte yıllar geçti ikinciyi nasip eder inşallah Rabbim

Tüpü tıkanık olup hsg de açılanların 3 4 ay içerinde hamile kalma oranı biraz daha yükseliyor arkadaşım da böyle olmuştu sol tüpü tıkanık hsg den 4 ay sonra hamile kaldı inşallah sizinde öyle olur.

Benimde sol tüpüm kapalıydı seneler önce, onu açtılar. İki kızım var şimdi, seninde olur Allah'ın izniyle. Anestezisiz açıldı birde özel bir poliklinikte. İki kere enjekte ettiler o sıvıyı. Şükür oldu. Seninde olur🙏🙃

Selamlar benim dün anestezi yardımıyla hsg çekildi. Sonuç olarak da sağ tüpüm tılalıymış 2. Defa da açılmış.. Böyle bir durum ile karşılaşan var mı aramızda
Bende dun anestezisiz yaptirdim benimde iki tupum akinti yada enfeksiyonabagli tikaiydi benimkini 3 sise ilacla actilar yada dr sezeryanla dogum yaptigin icin kapanmis olabilir dedi ama sanmiyorum cunku tekrar hsmile kaldim ama dustu

Merhaba arkadaşlar. Bende hsg çektirdim ama doktor tüplerimi göremediğini söyledi. İlaca tepki olarak olabilir gibi birşey dedi. Böyle şekilde olanların tüpleri yüzde 60oranında açık oluyor dedi. Bana laparoskopi yapalım dedi. Eşim şuan tedavi aşamasında onunki bittikten sonra bir iki ay bekleyin olmazsa gelin çekelim dedi. Şuan tam söyleyemesemde farklı terimlerle anlattı kadın nereye kadar gördüğünü :) çizerek gösterdi hatta :halay:

Tüpü tıkanık olup hsg de açılanların 3 4 ay içerinde hamile kalma oranı biraz daha yükseliyor arkadaşım da böyle olmuştu sol tüpü tıkanık hsg den 4 ay sonra hamile kaldı inşallah sizinde öyle olur.
İnşallah dediğin gibi olur :) birde Eylül ayında 10,07 çıkan tsh değerim bu ay 6,38 çıkmış bu da bi umut sanırım

Umarım güzel haberler yazmak da nasip olur buraya isteyen herkesle beraber.. Ama hsg sonrası şansın arttığı bi gerçek okuduğum kadarıyla..

Yaklaşık 6 aydir korkudan cesaret edemiyordum en sonunda Diyarbakirda Memorial hastanesinde rahim filmi cektirdim. Kesinlikle korkulacak hiç bir sey yok boşuna vakit kaybetmişim hiç ağrim olmadi sadece anestezi den sonra ne alaka ise Zahide Yetis icerde mi diye uyanmisim😂kendime gelince cok güldüm. Doktorum Doc.Dr.Ali Emre Tahaoğlu ve ekibine de ayrica teşekkür ederim beni çok rahat ettirdiler.

merhaba,
HSG çekilmenizi doktorunuz mu istedi? yoksa siz mi istediniz? bana doktor çekilmem gerekiyor diye birşey söylemedi bende pko var önce kg ver dedi. ama kg verene kadar da başka bir rahatsızlığım olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Yaklaşık 6 aydir korkudan cesaret edemiyordum en sonunda Diyarbakirda Memorial hastanesinde rahim filmi cektirdim. Kesinlikle korkulacak hiç bir sey yok boşuna vakit kaybetmişim hiç ağrim olmadi sadece anestezi den sonra ne alaka ise Zahide Yetis icerde mi diye uyanmisim😂kendime gelince cok güldüm. Doktorum Doc.Dr.Ali Emre Tahaoğlu ve ekibine de ayrica teşekkür ederim beni çok rahat ettirdiler.
Memorialda ne kadara çektirdiniz

merhaba,
HSG çekilmenizi doktorunuz mu istedi? yoksa siz mi istediniz? bana doktor çekilmem gerekiyor diye birşey söylemedi bende pko var önce kg ver dedi. ama kg verene kadar da başka bir rahatsızlığım olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
başka rahatsizliginizin olup olmadigini doktorunuz muayene sonucu söyleyecektir

Merhabalar bende bısey sormak ıstıyorum ama siz asılama yaptırdınız mı catlama ıgbesınyazmıssınız ondan sordum. Merak ettıgım su bnde ay basında rahim filmi cektirdim anestezili. Dr ıyıkı anestezili olmus darlık vardı sıkıntı olurdu sızın ıcın dedı bı yerde de ıste rahim de darlık varsa asılama cok can yakıcı oluyor yazmıslar bununla ilgili sormak istedim asılama oldunuz mu ws DİE rahim darlıgı yazmıs siniz. Bnm hgs de bısey de cıkmadı ayrıca neye gore ney der anlayamadım anestezi kafasıyla da detaylı soramadım 🤔😑

Benimde rahim agzi darligindan cekilemedi siz ikinciyi hangi fakulte hastanesinde cektirdiniz cevap yazarsaniz sevinirim

4 hsg denenmesine rağmen çekilemedi sonra histeroskopi yapıldı sonra yine denendi sıvı gitmiyor denildi ne yapacağımızı bilmiyoruz varsa böyle sağlık sorunu yaşayan varsa yorum yazabilir mi lütfen yardımcı olun ne yapmamız gerekiyor yaşım 32 yorumlarınızı bekliyorum.

X