hsg+histereskopi

Tuba20

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2024
198
34
26
1 yıldır çocuk deneme sonraları doktor kontrolüyle gebelik planlamaya başladım ilk ay klomen ikinci ay femerayla olumsuz sonuclar aldık yani gebelik tutmadı tedavinin 3.ayında doktor rahim filmi çekilmem gerektiğini söyledi çekildim tüpler tıkanık cikti,doktorum beni zorladı ama en sonunda açtık dedi sanırım tuplerim tıkalı diye gebelik hiç olusmadi. Fakat Rahmin küçük ve t şeklinde histereskopi olman gerekiyor dedi hamile kalırsın ama düşük yapar durursun dedi bu tarz problemlere yol açar dedi. En nihayetinde histereskopide oldum 2 ay korunma ve 2 ay boyunca yapışıklık oluşmaması adina estrofem verdi. Korunmamin son ayındayım hayırlısıyla artık regl olmayı bekliyorum daha sonra denemelere hormonlarda bir sıkıntı cikmazsa başlayacağız biraz korkuyorum elbette ya yine tutmazsa diye.. histereskopi sonrası gebe kalanlar var mı aramızda ne kadar süre korundunuz acaba veya kaç ayda gebelik oluştu. Birazcık psikolojik destek arıyorum açıkçası

Merhaba, ben varım üstelik çok yoğun yapışıklıklarım vardı 2 histeroskopi sonrası hala daha yapışıklık mevcut müdahale edilemeyen bir alan var. Ben kendimi strese sokmak istemedim tüp bebek denedim tuttu hala kalp atışı duyamadım ama olsun doktorum hamile kalabiliyorsun bu çok önemli dedi. O yüzden hiç canınızı sıkmayın yarım rahim ile bile hamile kalıp haberi olmayıp doğumda öğrenen hatta hiç öğrenmeyen var. Kafamıza ne kadar takarsak o kadar gecikiyor ben buna inanıyorum. Benim olduysa başkasının olduysa sizinde olacak vaktini bekliyor annesi

Yoğun kanamam yüzünden perşembe günü histereskopi yapılacak ve ben kanamaya devam ediyorum bu şekilde yapılırmı yaptıranlar bilgi verebilirmi şimdiden teşekkür ederim.

Yoğun kanamam yüzünden perşembe günü histereskopi yapılacak ve ben kanamaya devam ediyorum bu şekilde yapılırmı yaptıranlar bilgi verebilirmi şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba geçmiş olsun, oldunuz mu histereskopi

İnşallah kalp atışlarını duymuşsunuzdur bende umitliyim bu aydan femera+ovitrelle oldum bazen de çok umutlanma diyorum kendime ama ah işte :)

Merhaba geçmiş olsun, oldunuz mu histereskopi
Çok teşekkür ederim oldum fakat rahimim delindi rahim yapımdan dolayı oldugunu soylediler hemen laparoskopiye almışlar ben komplikasyon yaşadım malesef çok üzgünüm bu duruma ve bana yapılması çok riskliymis bunu öğrendim pişmanım yaptırmaya karar verdiğim için ama herkeste aynı olacak da değil tabi.

Rahim nasıl deliniyor ya çok şaşkınım şuan.. Rahim yapısı nasıl yani T şekli mi kalp şekli mi

Bende çok şaşırdım sezeryandan dolayı oluyormuş bagirsaga yapışmış ve çok inceymis rahim duvari bir sezaryanım var artı parça alınamıyor rahimim açılmıyor malesef 2 aydır yoğun kanama yaşadığım için bunu yapacaktı doktor gözümü açtığımda laporoskopi yapıldığını öğrendim çok nadir bir durummus o da beni buldu

Doktorunuza güveniyorsanız en iyi bildiğini yapmıştır fakat yinede bir kaç doktora daha görünmekte fayda var diye düşünüyorum çok geçmiş olsun. Suan doktorunuz süreç hakkındaki yorumu ne peki yani ne olacakmis

6. doktorum rahimin toparlanmasını bekleyip başka bir metodla parca alacak şuan ilac tedavisi başladı mirena takılacaktı o da riskli malesef hormon tedavisiyle devam ediyor bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…