hsg filmi

blueege

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2008
492
14
iyi günler dr bey
Bir buçuk yıllık evliyim 2 hafta önce hsg filmi çektirdim .2 tüpün biri tam kapalı bir tanesinden verilen sıvı biraz geçiş yapmış .kasılmadan dolayı film yanlış olabiliyor diye duydum. tekrar çektirmemi önerirmisiniz. laporoskopi de önerdiler .ben risklerini duyduğum için biraz çekiniyorum .sizin tavsiyenize ihtiyacım var.ne yapmalıyım?
şimdiden teşekkürler

Merhaba bluege,

İşlemin tekrar edilmesini çok anlamlı bulmuyorum. Laparoskopi kararının verilmesinden önce de, eşinizin sperm sayı-hareket ve morfolojisinin bir tüp bebek merkezinin androloji laboratuarında Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlamanızı ve sonuçları da bizimle paylaşmanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Teşekkür ederim cevabınız için dr bey
dün üniversite hastanesine gittim hsg filminin düzgün yapılmadığını söylediler.ve diğer tahlillerimide tekrar verdiler.eşiminde tahlilllerini tekrar yaptıracağız eksik yapılmış hepsi. sonuçlarımı sizinle paylaşıp fiikirlerinize başvurmak isterim.
iyi günler

ikinci hsg mi dokuz eylülde çektirdim .ve tüplerimin tıkanıklığı açıldı.ilk hsg mi tepecik hastanesinde çektirmiştim 5 dakika sürmüştü çekilen cihaz eski sistemdi körlemesine bir işlem yapıldı,çekilen film kötüydü raporu bile yoktu. ikinci hsg yarım saat sürdü. görüntülü sistemde çok özenli biçimde çekildi. ve tüplerim açıldı .bilgi olsun diye yazıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…