Hpv

Tubaaa1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
23
2
34
Arkadaşlar merhaba bugün smear sonucum çıktı. Doktor öyle şeyler dedi ki çok üzüldüm. Hpv ile ilgili bilgisi olan var mı yardıma ihtiyacım var

Bu konuda bi bilgim yok Geçmiş olsun ne dedi doktor bende yaptırdım 1 hafta oldu daha çıkmadı sonucum bekarmısın bu arada

Arkadaşlar merhaba bugün smear sonucum çıktı. Doktor öyle şeyler dedi ki çok üzüldüm. Hpv ile ilgili bilgisi olan var mı yardıma ihtiyacım var
Öncelikle sakin ol. Hpv ile ilk karşılaşmansa paniklemen normal:) Sorun yok tedavisi var. Niye bu bana oldu demek yok. Cinsel aktif olan her kadının hayatları boyunca karşılaştığı bir virüs. Kana karışmaz, deri ve dokuya geçer. TEDAVİSİ VAR. öncelikle bunları bil ve kendini yiyip bitirme lütfen. Smear sonucuna göre hpv dna baktırmayı unutma. Doktorun zaten sonuca göre bilgilendirir seni.

Teşekkür ederim yazdıkların için. Hpv dna bakıldı sanırım o da pozitif

Böyle bir sonuç çıktı

Eklentiler

• IMG-20210419-WA0032.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 2.671
Böyle bir sonuç çıktı

Böyle bir sonuç çıktı
tip35,39 ve 68 pozitif. Özellikle 16 ve 18 tipleri rahim ağzı kanserine neden olurken, tip 6 ve 11 ise genital organarda siğile neden olur. Özellikle 16 ve 18 en yüksek ve yaygın olanlar. Evet sendekilerde yüksek ama merak etme. siğilin varsa onları tedavi ettir, bağışıklığını yüksek tut ve vücut onları zaten temizler. Tabi yaşantına uykuna dikkat et. Doktorun ne dedi bilmiyorum ama aşıyı da ol ki diğer 4 tipe karşı koruyuculuğu var aşının.

Burda önemli olan siğilin varsa onları tedavi et mutlaka. Virüs yükü en çok onlarda var çünkü.

merhabalar bendede hpv16 var hemde en risklisi. ilk duydugum an dunyam başıma yıkıldı 2 ay kafaları yedim. Gittiğim doktorda hpv kanser yapar demişti iyice kafayı yemiştim. Önerim öncelikle sakin olun bu konuda doktorlar takmıyorlar ve hemen bir korku salıyorlar. Bu konuda iyi bir doktor bulmakta bu süreci atlatmak için çok önemli. Hic bir sey olmasa bile vucut bu hastaligi 2 yıl içinde zaten kendisi atıyormuş. Hic uzulmeyin çok şükür ki tedavisi olan bi hastalık :) bağışıklığınızı çok yüksek tutarsanız 6ay da bile atabilirsiniz. Ben ahcc diye bir ilaç var onu kullaniyorum arada da imuneks tablet. Saglikli beslenmeye calisiyorum ozellikle sebze meyve. Esimle de iliskide korunuyoruz hatta kondom arti önü düğmeli boxer. Cünkü pinpon etkisi yaratiyor. Bu hastalik daha cok psikolojik olarak etkiliyor. Ama korku dolu sozlere sakın kulak asmayın. Birde hpvliyiz diye bir site var orda cok guzel bilgiler var bu konuyla ilgili tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…