Hpv yi yendim leepin ucundan döndüm

İlk baştaki yazımı güncelledim okuyunuz:) balık ve organik et tükettim ama en azından 3 hafta sebze agırlıklıydım. Sonra yavaş yavaş et ve kurubaklagilleri az olmak kaydıyla kattım

Cin tespiti kolposkopide mi yapıldı

Hpv kapmış birisi aşı yaptırmasa da olur yani? Nasıl kendi üretiyormuş nasıl ne şekilde öğrendiniz bunu?
Hpv bende de var hatta cin 1 dim. Deflagyn kullandım ve geriledi çok şükür. Ama cin1 çıkan sonuçlarımda bile hemen hemen her doktor aşı tavsiye etti. Ve ilk dozumu oldum. Hpv nin bir sürü tipi var ve 9 tipi için koruma sağladığı söyleniyor. Kendimi psikolojik olarakta daha rahat hissetmeye başladım aşıdan sonra…

Hep iyi ol hep mutlu ol
Su an beni nasıl mutlu ettin anlatamam çok ama çok teşekkür ederim

Arkadaşlar, bir doktor olarak yazılanları görünce gerçekten inanamadım, çok yanlış bilgiler dönüyor ve bu işin uzmanı olarak burayı okuyup yanlış fikirlere kapılmamak için doğruları paylaşmak istedim. İlk olarak bahsedilen Instagram sayfasını inceledim ve güncel tıp bilgilerimizle, akademik çalışmalarla örtüştüğünü düşünmüyorum . Hpv nin kanser yapmadığından bahsedilmiş ki bu tamamen yanlış, doğada dışarıdan aldığımız ve hücrelerimizin doğal sürecini bozup kansere sebep olabilen çeşitli virüsler var ve en bilineni de Hpv. Hpv nin bir sürü çeşidi var ancak en agresif olan ve kansere yol açan tipleri 16-18. En sık gördüğümüz ve en kanserojen olan 9 adet tip gardasil dediğimiz aşıda bulunuyor. Uzun yıllardır Türkiye’de 4lü formu vardı ancak yakın zamanda 9lu aşı geldi ki bu da ekstra koruma demek oluyor. Bu aşıyı yaptırmak için ideal yaş 9-12 civarı ancak ilerleyen süreçte de yapılabiliyor sadece etkinliği düşüyor. Gelişmiş ülkelerde zorunlu aşı programı içerisinde ve bazı ülkelerde erkekler de aşılanarak Hpv bulaşı tam olarak yok edilmeye çalışılıyor. Eğer ki siz herhangi bir tip Hpv ye maruz kaldınız, neden aşı öneriyoruz? Hpv aşısı sizin mevcut hpv nizi tedavi etmiyor ancak siz bir türüne maruz kaldıysanız diğer türlerini de kapabilirsiniz ve diğer türlerden korunmak için aşı gibi basit bir yöntem varken neden korunmayasınız? Üstelik Hpv aşısı hem kanserlerden hem siğillerden hem de bazı tümörlerden koruyor.
Peki Hpv nasıl bulaşır? Hpv dayanıksız bir virüs, bu sebeple en sık temasla bulaşmakta ve size bulaşabilmesi için vücutta doku hasarı (epitel bütünlüğünün bozulması) olması gerekiyor. En basit tabirle parmağınızda bir kesik varsa Hpv ile temasta aşınız yoksa siğil çıkarma ihtimaliniz çok yüksek. Üstelik parmağınızda çıkan bir siğil, vücudunuzda başka bölgelere kolay bir şekilde yayılabiliyor.
Peki Hpv den kurtulmak mümkün mü? Hpv bir kez bulaşmışsa maalesef DNA mıza entegre oluyor yani cevabımız hayır. Ancak Lsil, Hsil, Cin1-2-3, siğiller, papillomlar kendiliğinden iyileşebilir mi? Evet iyileşebilir. Bağışıklık sistemimiz Hpvnin sebep olduğu lezyonları düzeltmek için uğraşır bazen de başarır. Bunda da sağlık durumunuz, stres, beslenme, sigara gibi faktörler çok önemli. Bağışıklığınız iyiyse bu lezyonlar geler ancak Hpv sizinle ömür boyu kalacağı için tekrar çıkabilirler. Bakılan testte Hpv saptanmaması tamamen kurtulduğunuz anlamına gelmez, virüsün sessiz hale geçtiği anlamına gelir.
Düzenli smear taraması çok önemli, mutlaka kadın doğumda rutin taramalarınızı yaptırmalısınız. Hpv nin toplumda çok yaygın olduğunu ve basit bir şekilde korunmanın da mümkün olduğunu unutmayalım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Keske yazmasaydiniz nediyimki sadece moral bozdunuz omur boyu kurtulamayacagimiz bi virus degil doktorsunuz ama bunu eksik ogrenmissiniz

Siz bu işin eğitimini almadan insanlara böyle yanlış bilgiler veremezsiniz, atılmadığı kesinleşmiş bir bilgi ben bunu merak edenlerle paylaşıyorum. Siz kendi toz pembe dünyanızda kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz, ama az biraz araştırma yapan ve okuyan biri atılabilen birleyen olmadığını öğrenir ve zaten siz de bunu yaşayarak zaten tecrübe edeceksiniz. Üslubumuza da dikkat edelim benim neyi eksik neyi tam öğrendiğime karar verecek mercinin siz olduğunu hiç sanmıyorum, illa karar mercisi olmak isterseniz de buyrun girin sınava yıllarca okuyun sonra da uzmanlık eğitimi alın, ondan sonra öğrendiğiniz çok değerli bilgileri buraya aktarırsınız.
Keske yazmasaydiniz nediyimki sadece moral bozdunuz omur boyu kurtulamayacagimiz bi virus degil doktorsunuz ama bunu eksik ogrenmissiniz

Merhaba bir şey sorabilir miyim ne yazık ki bununla ilgili tam bir bilgi bulamadım. 25 yaşındayım 5 ay önce doğum yaptım ve kendimi bildim bileli hep akut vajinitim var vücudumda da cilt mantarım var ve ne yaparsam geçmiyorlar. Ocak ayında smear verdim ascus cıktı doktor dkişlerim, yoğun enfeksiyon ve doğum yapmış olduğum için olabileceğini söyledi ama asistan doktor ısrarla hpv testi yaptı sonuç yüksek risk hpv16. Bir hacta önce kolposkopi oldum iki parça alındı dünyam başıma yıkılmış durumda çocuğuma odaklanamıyorum çok kötüyüm çünkü hamilelikten beri yaşadığım bir enfeksiyondu bu. Daha önce bu kadar ağır olmamıştı. Doğumdan dolayı sonuçlarımda yanılma olabilir mi? Çünkü aklım almıyor nasıl nerden alabileceğimi. Bu kadar yüksek riskse daha önceki muayenelerimde nasıl belli olmaz? Kist ameliyalı oldum orda da mı görülmedi?

Hay allah desenize bukadar insan hov omur boyu vucunda bu insanlarin hpv virusu var demekki hepimiz olucez arkadaslar doktor hanim oyle buyuruyor vucuttan atilmayan kanser hucresi oldurur malum

Benim doktorum soyledi gecenlerde katildigi konferansta ve toplantida bu konuyu ozsllikle
Ele almislar saglikli vucuttan atiliyormus sizin amaciniz ne bukadar insana asil
Siz yanlis bilgi veriyosunuz doktoraaniz gidin hastalariniza soyleyin bu yanlis bilgileri bukadar kisiyi olumsuz etkileyemezsiniz

Vücuttan atılmıyor hanımefendi. Örneğin ben yıllardır negatiftim, aynı hpv tipi yeniden pozitif oldu. Bağışıklığım düştüğü an çıktı yine. Doktor referanslı konuşuyorum ayrıca.

Arkadaşlar HPV’nin kalıcı-kronik olduğu eski bir bilgi. Şu an güncel yayınları takip eden ve hpv alanında uzmanlaşmış jinekolojik onkoloji profesörleri, kendi doktorum da dahil olmak üzere, HPV’nin vücuttan temizlendiğini bas bas bağırıyor, sadece hızlı değil biraz yavaş oluyor. HPV atılmaz diyenler bilimsel gelişmeleri takip etmiyor, süleyman engin akhan’ın youtube yayınlarını izleyebilirsiniz. Yıllar sonra tekrar pozitif olan kişiler vücuduna virüsü tekrar alan ya da virüsün sessiz kaldığı nadir bir kesim. Bu yüzden HPV geçirseniz de aşı tavsiye ediliyor.

Yayın paylaşabilir misiniz bilginiz varsa? Academic journal.

Öncelikle merhaba çok geçmiş olsun sizin adınıza sevindim bende hpv ile geçen sene tanıştım kolposkopi sonucum cin 1 ve cin 3 hpv 16 pozitif çıktı en tehlikeli olan ne zaman nerede kaptım bilmiyorum sürekli çıkan siğiller vardı yaktırıyordum ama başka yerde çıkıyordu sonu yoktu yani üniversite Hastanesi'nde doktor bana hemen konizasyon olmam gerektiğini söyledi bende bebek istediğim için buna dikkat edilmesini buna göre ameliyat edilmemi istedim karar verdim ameliyat için gün alacakken deprem oldu evim yıkıldı başka şehre gitmek zorunda kaldım daha sonra döndüğümde hastane beni aradı Nisan 26'sında ameliyat günü verildi ve ameliyat oldum çıkarılan parçadan patalojiye gönderildi ve sınırlar temiz geldi hemen aşı olmam gerektiğini söylediler bende gardasil 9 luk aşıdan belli aralıkla 3 doz oldum ama bu sırada eşimde bende korunduk 6 ay 3 ay hiç ilişki olmadı 3 ayda preztf le korunduk aradan 10 ay geçti ve ben tekrar sinir parça verdim ve sonucum negatif tertemiz çok şükür siğil yada başka hiçbir şey çıkmadı atlattım yani aşı kapsanız bile fayda sağlıyor ben hiç bir problem yaşamadım doktorunuzu dinleyin stres yapmayın ben oluruna bıraktım dua ettim Allah'ım kabul etti binlerce kez şükürler olsun ayrıca Türkiye'ye gelen her aşı incelemeden geçiyor insanları yanlış yönlendirmeyin bence bu durumu yaşayan bir çok arkadaş herşeyde panikliyor çare arıyor sizde bu durumu yaşamışsınız sağlıkla kalın.

Size katılıyorum bu durumu yaşamış biri olarak aşı olmak tekrarlanmaması için zaten pozitif olan birine hemen git ol denmiyor negatife dönünce hemen aşı ol vücut tamamen kendini korusun diye yok kitap medyum falan bu konuda tıpta yıllarca emek verip o medyum kitabından fazla okudukları tıp kitapları var Allah başımızdan eksik etmesin onlarada muhtaç etmesin ne hastalık gelsin nede dermansız dert herkese çok geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…