Jinekoloji Hpv ve kızlık zarı

Kizlik zari kontrolu icin doktora gitmeniz gerekir.

Sanirim vajinal sigil yaktirdiniz? Ya da ben mi aldirdiniz, kil donmesi mi yasadiniz? Hpv oldugunuza emin misiniz?

Bunlari hic anlamadim.

Yaktirma islemi yaptirdiysaniz kabuklu yaralar normaldir kanimca. Babam elindekileri yaktiriyor, gunlerce kabuklu kaliyor yaralari, vajina cok hassas bir bolge, yara da kabuk da olasi geldi bana.

Ama bunun disinda bekaretinizin doktor hatasiyla bozuldugunu dusunuyorsaniz, baska bir doktora gidin, sonucu ogrenin.

Ve bozulma yasadiysaniz, bozulmaya sebep olan doktora dava acin.
(Tabi tum bunlari iliski yasamadiginiza inanarak yaziyorum, yok iliski yasadiysaniz doktorun basini yakmayın)

Kizlik zari kontrolu icin doktora gitmeniz gerekir.

Sanirim vajinal sigil yaktirdiniz? Ya da ben mi aldirdiniz, kil donmesi mi yasadiniz? Hpv oldugunuza emin misiniz?

Bunlari hic anlamadim.

Yaktirma islemi yaptirdiysaniz kabuklu yaralar normaldir kanimca. Babam elindekileri yaktiriyor, gunlerce kabuklu kaliyor yaralari, vajina cok hassas bir bolge, yara da kabuk da olasi geldi bana.

Ama bunun disinda bekaretinizin doktor hatasiyla bozuldugunu dusunuyorsaniz, baska bir doktora gidin, sonucu ogrenin.

Ve bozulma yasadiysaniz, bozulmaya sebep olan doktora dava acin.
(Tabi tum bunlari iliski yasamadiginiza inanarak yaziyorum, yok iliski yasadiysaniz doktorun basini yakmayın)
Ne yaşamayacak.neler yaşamış burada bizi kekliyor aklınca.soracaksa adam gibi soramıyor.milyonda bir ortak eşyayla bulaşıyor diye sallamış gitsin 😂😂. Sanki biz de 15 yaşında ergen kızız inanacağız.anonim hesaptan onu ayıplayacağız sanki.

Bana doktorun kendisi dedi ortak tuvaletlerden bile bulaşabilir bu hastalıklar diye ferhans. Hpv için değil ama herpes için. İmkansız değil demek ki
Ortak tuvalet fobisi yüklendi şuan. Dışarıda restoranlarda avmlerde bazen gitmek zorunda kalıyoruz. Ne büyük risk

Ben şu yaşıma kadar zaman zaman çok hızlı dönemler de geçirdim.en fazla basit basit enfeksiyonlardan oldum yani.ben anlamıyorum bu kişileri.diğer üyelerde öyle.tutturuyorlar en ufak bir ilişkide hastalık da hastalık diye.benim mi bağışıklık sistemim fazla güçlü anlamadım ki.
Maşallah Allah korusun biraz da biz kadınların evhamlı halinden kaynaklı olabilir

X