Hpv sonucu anlayan varmi resimli

tugbaoyku

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
302
37
27
Sigillerim vardı sonuç böyleydi. Smear da sadece enfeksiyon çıktı. Doktor düşük riskli dedi takip önerdi bazı kişilerde yüksek risk diyor bilgisi olan Allah rızası için cevap

Eklentiler

• Screenshot_20240511_021046_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240511_021046_WhatsApp.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 112
Canım,
Şöyle; 16-18-45 NEGATİFSİN ancak, yukarıda raporunda yazan diğer tiplerden ( örneğin 31-35 vb ) birinde pozitif görünüyorsun ama patoloğ hangisi olduğunu belirtmemiş.

Son düzenleme:
Maalesef onu belirtmemiş ama yukarıda yazan tiplerden birinde pozitifsin.

Bak burada yazıyor, sende 14 tip ARAŞTIRILMIŞ içlerinde yüksek ve orta risklilerde var.

Eklentiler

• d490f6e1-42cd-419f-8f2f-fce048de8e37.jpeg
    d490f6e1-42cd-419f-8f2f-fce048de8e37.jpeg
    70,8 KB · Görüntüleme: 88
Yeni gördüm kusura bakmayın ama doktor bana dedi seninkine leep vs gerek yok demişti

Yani düşük riskli mi oluyor benimki yoksa yüksek risk mi
14 tane yüksek riskli hpv suşu bakılmış, sonuç pozitif gelmiş. yani evet sizinki yüksek riskli demek oluyor bu. beraberinde düşük riskli tipler de pozitif olabilir ama ona bakılmamış.

yaşınız genç, bağışıklığınızı güçlü tutmaya çalışın. başka bir doktora daha danışabilirsiniz

Konizasyon leep olmaması için smear temiz olmalı, en garantisi ise kolposkopi olmalı, çünkü smearde yalancı negatiflik de olabiliyor.

Aaa yüksek mi düşük dedi bana doktor kafam karıştı
Mesela senin testinde 66-68 çalışılmış bu tipler orta risk grubundadır ve vücuttan da hızlı atılır, ama hangisi pozitif raporda yazılmamış.

Tip 35 yüksek tiptir o gruptan birinde de pozitif olabilirsin.

Smear temiz çıktı enfeksiyon var sadece ama benimki yüksek risk mi doktor bana niye düşük dedi
Doktoru yanlış anlamış olabilirsin, çünkü testinde orta risklilerde çalışıldığı görülüyor, doktorun sana muhtemelen dedi ki düşük riskli de pozitif olabilir demiş ( orta riskliler çalışılmış ya ) olabilir ya da uydurdu o an düşük tipli diye kimisi de başından öyle savıyor, ama rapor ortada yani hepimizin yazdığı şekilde, bihterini bihterini de gayet güzel açıklamış raporunu

2 kere sordum doktora bana hiç birseye gerek yok dedi ben leep falan dedim onlar ileriki aşama dedi ama düşü riskli kanser falan yok deei

Doktoru yanlış anlamış olabilirsin, çünkü testinde orta risklilerde çalışıldığı görülüyor, doktorun sana muhtemelen dedi ki düşük riskli de olabilir demiş olabilir ya da uydurdu ama rapor ortada yani.
Düşük de olabilir yüksek te öylemi ?

14 tane yüksek riskli hpv suşu bakılmış, sonuç pozitif gelmiş. yani evet sizinki yüksek riskli demek oluyor bu. beraberinde düşük riskli tipler de pozitif olabilir ama ona bakılmamış.

yaşınız genç, bağışıklığınızı güçlü tutmaya çalışın. başka bir doktora daha danışabilirsiniz
Vallla bana düşük dedi neden öyle bir riske girdi bende bilmiyorum tekrar gidicem

Bilemiyorum o an orda değildim ama ben ve diğer arkadaşlar raporun ne dediğini sana anlattık.
Yarın farklı arkadaşlarda aynı yorumlayacaktır.
Tekrar gideceğim bu hafta Allah razı olsun bende düşük riskli diye seviniyordum peki kendimi nasıl koruyabilirum bu illetten

Tekrar gideceğim bu hafta Allah razı olsun bende düşük riskli diye seviniyordum peki kendimi nasıl koruyabilirum bu illetten
Sen şimdi raporunu anladın mı önce bir?
Gönderdiğim tablo ile yan yana koyup kıyasladın mı? Kafanda oturdu mu?

Hemen AŞINI OL lütfen hemen.
Tüylerine jilet, ağda yapma.
İlişkide bulunursan kondom kullan yoksa senden partnerine partnerinden sana pinpon etkisi olur sürekli.

X