Hpv siğillerimi nerede yaktırabilirim

Merhaba, ben 24 yaşındayım bakireyim ve 7aydır hpv siğillerim var. 7ay önce ilk siğilim çıktığında doktora gittim bana verrutol diye asitli bir ilaç verdi onu kullandım fakat siğillerim geçmedi arttı ve muscollum olduğunu düşündüğüm minik kahverengi içi dolu kabarcıklarda çıktı tekrar gittim doktor önemsemeyerek o ilaca devam etmemi söyledi, muscollumlar iyice çoğaldı ben o ilacı onlarada sürdüm ve sanırım sürmesem daha iyiydi iyice çoğalıp yapıları değişti, bir ay önce başka bir doktora gittim bana zalain diye bir mantar ilacı verdi bir ay bunu kullan gel dedi ama günden güne kötüye gidiyor. İstanbulda devlet hastanesinde bunun tedavisini yapan bir yer var mı? Özelde ne kadar tutuyor şuan çalışmıyorum ve aileme de konuyu açamıyorum çok ciddi miktarlara bütçem yok tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? Ve bakire olduğum için sap smear yapılamazsa nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır? Siğillerin olduğu dönem bir kere bir anal ilişkimde oldu orası da risk altında mı şuan geceleri uykularım kaçıyor artık, tecrübeli birileri yardımcı olursa bunu çözebilecek devlet hastanesi veya uygun fiyatlı özel hastaneye gitmek istiyorum
Aynı sorun bendede var 5doktora gittim ve hic bir şekilde üstünde durmadılar normal olduğunu söyledi 2si diğerlerinde mantar kremi ve akıntı icin ilaç verdiler fakat hic bir şekilde işe yaramadı ve çoğalıyor bende yaklaşık 3yıldır var ve ne yapacağımı bilmiyorum gercekten tekrardan cildiyeciden randevu aldım umarım bu sefer olur kadın doğumada bir görün istersen orda kan idrar ve ultrason çekiyorlar

Aynı sorun bendede var 5doktora gittim ve hic bir şekilde üstünde durmadılar normal olduğunu söyledi 2si diğerlerinde mantar kremi ve akıntı icin ilaç verdiler fakat hic bir şekilde işe yaramadı ve çoğalıyor bende yaklaşık 3yıldır var ve ne yapacağımı bilmiyorum gercekten tekrardan cildiyeciden randevu aldım umarım bu sefer olur kadın doğumada bir görün istersen orda kan idrar ve ultrason çekiyorlar
Tekrar bir kadın doğumdan randevu aldım kafamda soru işaretleri dolu inşallah bende bu sefer hallederim özelde yaptırmayınca devlettekiler sanırım kanser olduğumuzda müdahale edecek… vajina girişimin şekli bir tuhaf geliyor orda da siğil olduğundan şüpheliyim ve makat girişime de sıçradı verrutol süreyim derken deriyi tahriş ettim, üstelik acaba oral hpv de var mıdır kuşkuları her gün ve her gece beni yiyip bitiriyor, ağzımın görünen kısmında bir lezyon yok fakat temasım oldu kapmamış olma ihtimalim var mı bilmiyorum. Eğer bu devlet hastanesindeki gittiğim doktordan sonuç alırsam sana da yazarım inşallah artık siğil kısmı bitip bağışıklık yükseltip tamamen atma kısmına geçeriz ve kurtuluruz 😢🙏🏼

Tekrar bir kadın doğumdan randevu aldım kafamda soru işaretleri dolu inşallah bende bu sefer hallederim özelde yaptırmayınca devlettekiler sanırım kanser olduğumuzda müdahale edecek… vajina girişimin şekli bir tuhaf geliyor orda da siğil olduğundan şüpheliyim ve makat girişime de sıçradı verrutol süreyim derken deriyi tahriş ettim, üstelik acaba oral hpv de var mıdır kuşkuları her gün ve her gece beni yiyip bitiriyor, ağzımın görünen kısmında bir lezyon yok fakat temasım oldu kapmamış olma ihtimalim var mı bilmiyorum. Eğer bu devlet hastanesindeki gittiğim doktordan sonuç alırsam sana da yazarım inşallah artık siğil kısmı bitip bağışıklık yükseltip tamamen atma kısmına geçeriz ve kurtuluruz 😢🙏🏼
Bakire derken sadece tam birleşme mi olmadı anlamadım?

Evet, sadece temas sonucu bulaştı bana
Şanssızlık olmuş, evet hpv temas ile bulasır malesef, siğillerini yaktırmalısın mutlaka siğili düşük riskliler yapıyor ancak bu yüksek riskli taşımadığın anlamına da gelmiyor. O yuzden hpv testi yapılması gerekir. Şu an beş kadından biri hpv taşıyıcısı zaten toplumda cok var bilinçsiz herkes erkeklerden bulaşıyor. Bağışıklık sistemimiz iki yıl içinde atıyor ancak atamayanlar da var. O yuzden düzenli doktor kontrolü gerekiyor. Kadın doğuma değil de cildiyeye gidin hpv bir deri hastalığı cunku.

Çok teşekkür ederim🙏🏼 Hpv testi bakirelere de yapılıyor mu ve kadın doğum mu yapıyor onu? Devlet hastanesinde oluyor mu biliyor musunuz acaba

İnşallah ya gerçekten bende başlarda çok kafama takıyordum psikolojim bozulmuş durumdaydı
aileme anlatmaya çekiniyordum ama böyle şeylerde çekinmemek lazım sonuçta sağlığı etkileyecek bir şey eğer makat a sıcradıysa genel cerrahiye randevu almanı öneririm çünkü ben oraya da bir kere gittim ve doktor bana makata kadar sıcramış olanlara bakıyoruz falan diyip beni kadın doğum a yönlendirdi.

Çok teşekkür ederim🙏🏼 Hpv testi bakirelere de yapılıyor mu ve kadın doğum mu yapıyor onu? Devlet hastanesinde oluyor mu biliyor musunuz acaba
Bakirelerde nasıl oluyor bilmiyorum ama siğilden örnek alınıp incelenebilir. Kadın doğum değil de cildiye daha iyi ilgileniyor. siğil yapanları zararsız zaten asıl olay yapmayanlarda onlar tehlikeli oluyor evlendiğin zaman mutlaka kontrollerini yaptır hpv ve smear testi ver. Şu an bakire olduğun için bilemiyorum süreç nasıl ilerliyor

Ve bakiresiniz…
kınamak için bir şeyler yazmak çok kolay değil mi? Bu hastalık başınıza geldi mi bilmiyorum umarım da gelmez nasıl bir psikolojiye sürüklediğini başına gelen bilir, en ufak bir bilgi desteği bile o kadar mutlu ediyor ki… ve böyle süreç yaşayan bir insana bu yazılmaz. Tercihlerimin yaşadıklarımın hesabını kimseye verecek değilim kimse de bu konuda söz sahibi olamaz zaten, bir hastalıkla uğraşıyorum bu konuda yardım almak için bir konu açtım, doğru mu yanlış mı yapmışım diye sormadım bilgi paylaşırsınız ya da geçersiniz eleştirmek sizin haddinize düşen bir şey değil.

Merhaba, ben 24 yaşındayım bakireyim ve 7aydır hpv siğillerim var. 7ay önce ilk siğilim çıktığında doktora gittim bana verrutol diye asitli bir ilaç verdi onu kullandım fakat siğillerim geçmedi arttı ve muscollum olduğunu düşündüğüm minik kahverengi içi dolu kabarcıklarda çıktı tekrar gittim doktor önemsemeyerek o ilaca devam etmemi söyledi, muscollumlar iyice çoğaldı ben o ilacı onlarada sürdüm ve sanırım sürmesem daha iyiydi iyice çoğalıp yapıları değişti, bir ay önce başka bir doktora gittim bana zalain diye bir mantar ilacı verdi bir ay bunu kullan gel dedi ama günden güne kötüye gidiyor. İstanbulda devlet hastanesinde bunun tedavisini yapan bir yer var mı? Özelde ne kadar tutuyor şuan çalışmıyorum ve aileme de konuyu açamıyorum çok ciddi miktarlara bütçem yok tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? Ve bakire olduğum için sap smear yapılamazsa nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır? Siğillerin olduğu dönem bir kere bir anal ilişkimde oldu orası da risk altında mı şuan geceleri uykularım kaçıyor artık, tecrübeli birileri yardımcı olursa bunu çözebilecek devlet hastanesi veya uygun fiyatlı özel hastaneye gitmek istiyorum
Merhaba bakireyken hpv testini nasil
Yaptirdiniz acaba?ne doktorunuz gittiniz bir de?

Merhaba bende de anal bolgede sigil
Cikti ama
Bunun icin dermatologami gitmeliyim
Nereye gitmeliyim acaba?bakireyim smear yaptiramam

Eğitim ve araştırma hastaneleri jinekoloji bölümü teşhisi belirleyip yakma yapıyor.

Merhabalar bende bakireyim özele gittim doktor vajina girişinde siğile benzer şeyler gördü ama vajinanın kendi yapısı mı siğil mi ondan emin değilim dedi, bakire iken smear testi yapmıyorlar ama zara zarar vermeden cerrahi işlemle temizleyebiliyorlar siğilleri. Hpv 6 ve 11 siğil yapıyor düşük riskli

X