HPV POZİTİF

aysnr38

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
192
-74
25
Arkadaşlar bundan 1 sene önce sevgilimle ilişkiye girdik 2 hafta önce vajinada siğilleri farkettim hemen doktora gittim siğil olduğunu söylediler smear testi yaptılar negatif geldi siğilleri yaktırmam gerektiğini söylediler geçen hafta yaktırdım tam 1 hafta oldu ama aklıma takılan bisey var bana hpv tipini ögrenmek icin test yapmadılar yüksek risk taşıyorum belkide neden yapmadılar yaşım 24 şuanda hayatımda başka birisi var ona bu durumu anlatamiyorum ailemle paylaşamıyorum gerçekten çok kötü durumdayım görüştüğüm kişiyle nişanlanma aşamasındayız ama onun hiç bişeyden haberi yok ve suan makat bölgemde 1 tane siğil olduğunu hissediyorum bu virüsü vücudumdan tamamen atabilecekmiyim görüştüğüm kişiye anlatamam evlenince onada bulaşır diye çok korkuyorum sürekli ağlıyorum yemek falan yiyemiyorum gerçekten psikolojim mahvoldu lütfen bilgisi olanlar yazsın şimdiden teşekkür ediyorum

HPV testi verin tipini öğrenmek için. bu süreçte jilet ağda yapmayın, ilişkide kondom kullanın, bağışıklık yükseltin, siğilleri yaktırın, düzenli smear testi vererek durumu takip edin. virüsün ortalama 1-2 sene içinde vücuttan atıldığını bütün doktorlar söylüyor.

HPV testi verin tipini öğrenmek için. bu süreçte jilet ağda yapmayın, ilişkide kondom kullanın, bağışıklık yükseltin, siğilleri yaktırın, düzenli smear testi vererek durumu takip edin. virüsün ortalama 1-2 sene içinde vücuttan atıldığını bütün doktorlar söylüyor.
Sizdemi bu virüsü kapmıstınız acaba ?

Çok geçmiş olsun gerçekten çok kötü bi süreç napacağımı bilmiyorum 2 haftadır yemek bile yiyemiyorum inşallah en kısa sürede atlatırız 😞
İyi anlıyorum çok zor bir süreç, düzenli takip ve bağışıklık ile bunu atlatacaksınız yaşınız da çok genç zaten. Kurallara uyun yeter

Ben bu virüsü eski sevgilimden kaptım suan hayatımda baskası var nişanlanma sürecindeyiz ona bu durumu anlatamam bu sorun olurmu sizce ?

Ben bu virüsü eski sevgilimden kaptım suan hayatımda baskası var nişanlanma sürecindeyiz ona bu durumu anlatamam bu sorun olurmu sizce ?

Nişanlınız siğil çıkarırsa, sizde siğil görürse ya da size bir işlem yapılması gerekirse nasıl açıklayacaksınız?

Yani eger hic kimseyle birlikte olmadiginizi sandigi icin anlatmiyorsaniz tamam ama eger ki bi birlikteliginiz varsa bunu ondan saklamaniz haksizlik olur. Prezervatifle de iliski yasasaniz hpvde farketmiyor deri yoluyla bulasiyor illaki birbirine degiyor. Bu yuzden bence saklamayin bu sizi daha da kotu etkileyebilir. Hastaliktir gecer… ama nisanliniz bunu sonrasinda kendine gectigi zaman ogrenirse cok daha uzucu olur sizin icin

Yani eger hic kimseyle birlikte olmadiginizi sandigi icin anlatmiyorsaniz tamam ama eger ki bi birlikteliginiz varsa bunu ondan saklamaniz haksizlik olur. Prezervatifle de iliski yasasaniz hpvde farketmiyor deri yoluyla bulasiyor illaki birbirine degiyor. Bu yuzden bence saklamayin bu sizi daha da kotu etkileyebilir. Hastaliktir gecer… ama nisanliniz bunu sonrasinda kendine gectigi zaman ogrenirse cok daha uzucu olur sizin icin
Evet kimseyle ilişki yasamadım diye biliyo ve hala nisanlanmadık o surecteyiz isteme falan olacak evlenene kadar ilişki yasamazsam vücuttan atarmıyım acaba o zamana kadar

X