Hpv önce 45 sonra 31

everyone06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2024
6
0
39
Merhaba bir sorun olacak Aralık ayında HPV 45 pozitif çıktı. Daha sonra özel hastahanede Şubat teyit etmek amacıyla tekrar test yaptım hpv 45 tekrar pozitif geldi. Mayıs ayında geçen hafta testi özel laboratuvar da tekrarladım bu defa hpv 31 pozitif çıktı. Şubat ayından beri cinsel birliktelik olmadi. Böyle birşey mümkün müdür. Laboratuvar doktoruyla görüştüğümde aslında önceden hpv 31 in pasif halde sizde mevcut olduğu ve yeni aktive olduğunu söylemiştir. Hpv 45 ise vücuttan atılmıştır. Böyle birşey başına gelen var mi

Merhaba, doktorun dediği de mümkün tabii ama benim bir hafta arayla farklı yerlerde verdiğim iki testte tamamen farklı sonuçlar çıktı. Yani test kiti ve lab farklılığı yüzünden alakasız sonuçlar görebiliyoruz. Siz en iyisi buna takılmadan kolposkopi olun ben öyle yaptım.

Merhaba, doktorun dediği de mümkün tabii ama benim bir hafta arayla farklı yerlerde verdiğim iki testte tamamen farklı sonuçlar çıktı. Yani test kiti ve lab farklılığı yüzünden alakasız sonuçlar görebiliyoruz. Siz en iyisi buna takılmadan kolposkopi olun ben öyle yaptım.
Kolposkopi Ocak ayında yapıldı . Sonuç temiz çıktı . Hiçbirsey Yok. Offf kafam karmasik

Merhaba,

Kasım 2023’ de ilk olarak tip 53 geldi, Mart 2024’ de bir test tekrarı daha yaptım bu sefer tip 18 geldi.
Doktorumun yorumu şu oldu; her iki tipte zaten sende mevcuttur, tip 53 tek başına olamazdı ve ilk numunen ( kasım 2023 tarihli ) alınırken tip 18 test çubuğuna gelmemiştir diye yorumladı.

Ama burda eski konuları da okudukça görüyorum ki, böyle bizlerde olduğu gibi bir kaç ay da bir test yaptıran kişilerde sonuçlar hep farklı farklı gelmiş.

Son testinizde tip 45’ e çalışmış mı peki laboratuvar?

Merhaba,

Kasım 2023’ de ilk olarak tip 53 geldi, Mart 2024’ de bir test tekrarı daha yaptım bu sefer tip 18 geldi.
Doktorumun yorumu şu oldu; her iki tipte zaten sende mevcuttur, ama ilk numunen ( kasım 2023 tarihli ) alınırken tip 18 test çubuğuna gelmemiştir diye yorumladı.

Ama burda eski konuları da okudukça görüyorum ki, böyle bizlerde olduğu gibi bir kaç ay da bir test yaptıran kişilerde sonuçlar hep farklı farklı gelmiş.

Son testinizde tip 45’ e çalışmış mı peki laboratuvar?
Evet son testte çalışıldı tıp 45.ben de şöyle bir durum var kesinlikle cinsel birliktelik yasamadim. Sonuçları kabul etmiyorum deyince bugün tekrar çalışma yapicaklar ücretsiz olarak. İkinci sonucu bekliyorum

Evet son testte çalışıldı tıp 45.ben de şöyle bir durum var kesinlikle cinsel birliktelik yasamadim. Sonuçları kabul etmiyorum deyince bugün tekrar çalışma yapicaklar ücretsiz olarak. İkinci sonucu bekliyorum
Eğer tip45 negatife donmusse 31 de dönmeli benim fikrimce

Kolposkopi Ocak ayında yapıldı . Sonuç temiz çıktı . Hiçbirsey Yok. Offf kafam karmasik
Sonuç temizse tipin çok önemi kalmıyor takipte olduğunuz sürece endişe etmeyin, testler ve sonuçların yorumlanması böyle farklı olabiliyor. Benim ilk testimde dört tip çıktı, bir hafta sonraki testimde sadece bir tip çıktı ve o da ilk dördünden biri değil 😄 Cinsel ilişki falan da yok, bir haftada dört tipi de atamayacağıma göre test farklılığı işte.

Anladım canım bende 39 yaşında yakalandım hpv ye, şuan 40 yaşındayım, bende sigara yok. Sigarayı en azından yarım pakete düşürebilsen harika olur🙏🌸

X