Hpv negatif olan birisi kolposkopi sonucu kötü gelir mi?

Giddoist

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2015
389
103
32
Hpv testi yaptım negatif fakat smear sonucun ascus çıkıyor. Kolposkopi yapıldı. Daha önce iki kere yapılmıştı temiz çıkmıştı. Fakat doktorum anormal bir durum gördü rahim ağzında ve kolposkopi yapmak istedi ve arkasından cin1 cin2 çıkabilir dedi
Hpv negatif olup kolposkopi sonucu kötü gelen oldu mu?

ASCUS demek rahim ağzındaki normal hücrelerden farklı değişik hücre demektir. Rahim ağzının kötü huylu hastalıklarının hepsi HPV' ye bağlı değildir. HPV ve tipleri smear testlerinde artık rutin olarak bakılıyor. Sizde HPV çıkmamış ama kolposkopi ile rahim ağzından örnek alınıp patolojik incelemeye gönderilmelidir. İltihabi hastalıklar veya tümoral dönüşümün olabileceği hastalıklar hatta normal olarak bile sonuçlanabilir. Kolposkopi ve patolojiyi bekleyin. Geçmiş olsun.

evet olabilir. ben bu durumu yaşadım. virüsten arınmışsınızdır ama o sırada tahribat yapmış olabilir. ascustan kötü bişey geleceğini sanmıyorum kendi tecrübeme göre. benim patoloji sonucum temiz gelmişti. geçmiş olsun.

İnşallah benim de temiz gelir. Fakat geçmeyen vajinal akıntım mevcut ve bu durumun sebebini bir türlü bulamadım. Sonucuma göre ilerlememi buraya yazacağım

Benimde hpv negatif ama smear ascus cikti. Kolposkopi yapilcak pazartesi gunu. Fakat 2 haftadir surekli leke var. Bu durumda kolposkopi yapilirmi bilemiyorum? Neden leke geliyor onuda bilemiyorum? Nedir bu cektigimiz bunuda bilemiyorum

Benimde hpv negatif ama smear ascus cikti. Kolposkopi yapilcak pazartesi gunu. Fakat 2 haftadir surekli leke var. Bu durumda kolposkopi yapilirmi bilemiyorum? Neden leke geliyor onuda bilemiyorum? Nedir bu cektigimiz bunuda bilemiyorum
Selam, benim cin1 seviyesi çıktı. Deflagyn kullanıyorum şuan 6 ay sonra tekrar smear alınacak. Benim çok yoğun akıntım varken aldılar kolposkopiyi sanırım sorun olmuyor. Leke dediğin nedir? Akıntın mi var yani hangi renk. Bu arada akıntı smear sonucunda yanıltabiliyor muhtemelen temiz çıkacaksındır.

Dun kolposkopi yapildi. Cok şukur temiz cikti. Gecen ay surekli lekelenme vardi akintida koyu kahve renginde, lekelerde koyu kahve rengindeydi. Onuda sordum doktora onemli degil dedi. Bu ay lekede yok sukur. Kolposkopi sirasinda bi igne yapti doktor. Daha detayli gorebilmek icin. Adet sancisi gibi bi agri olacak korkma dedi ama adet sancisinin ustunde bi agriydi canim yandi baya ama temiz cikti sukur. Yinede parca aldi paralojiye verdim. 1 ay sonra sonucu cikacak insallah oda temiz cikar. Akinti, cinsel iliski, vajinayi yikamak gibi durumlardada smear ascus cikabilirmis.

Çok geçmiş olsun sonucu paylaşırsınız

Merhaba. Benim adetimin 4 cu gunu doktor benden smear aldi ve sonucum ascus çıktı kotu birsey mi acaba doktorum yarin bakacak ama cok merak edoyorum bilginiz var mi ? Adetli olmam sonucu etkilemis olabilir mi

Merhaba. Benim adetimin 4 cu gunu doktor benden smear aldi ve sonucum ascus çıktı kotu birsey mi acaba doktorum yarin bakacak ama cok merak edoyorum bilginiz var mi ? Adetli olmam sonucu etkilemis olabilir mi
Adet sonucu etkiler mi bilmiyorum ama eğer akıntınız var ise sonucu etkiliyor. Ascus genelde temiz çıkıyor. Kolposkopide belli olur ne olduğu

Adet sonucu etkiler mi bilmiyorum ama eğer akıntınız var ise sonucu etkiliyor. Ascus genelde temiz çıkıyor. Kolposkopide belli olur ne olduğu
İnsallah temiz çıkar canim çok endişelendim. Adetin 4 cu gunu ornek aldilar benden acaba dedim o mu etkiledi

Eğer etkileseydi almazlardi muhtemelen. Akıntı oluyor mu normalde
Bu gittigim doktordan herseyi beklerim artik. Benim yumurtaliklarim saglamken birseyim yokken ameliyata ve tup bebege yonlendiren insan bunuda yanlis yapmis olabilir diye dusunuyorum artik. İnternette okudum adetliyken alinmaz diye o yuzden sormak istedim sizlere. Akintim normal ara ara oluyor. Bayramda tatile gittik eşimle araba ile ordan dönüşte ufak acıma ve kasintim oldu kasintim hala devam ediyor ondan kaynakli olabilir mi ?

Eğer işinde iyi bir doktor değilse başka doktora git bence. Para için seni yanlış yönlendirmesin :/ özele gidiyorsun sanırım

Değiştirdim doktorumu canim. Baska yere gidiyorum simdi smear icin aradım konustuk ascus cikti sonucum benim yas grubumda genelde ciktigini soyledi endiselenecek birşey yokmuş. Hpv bakilacak sadece yarin zaten hsg icin randevum vardi bunuda halledicez bakalim insallah hersey yolunda gider

İstanbul da mısınız? Kaç yaşındasınız

Anladım canım,haber verirsin gelişmleri
selam canım yazamadım kusura bakmayın :) hsg sonucum temız çıktı çok şükürki hersey olağan ve sorunsuz. ama smear biliyorsun ascus çıkmıştı. onun için hpv bakılcak kolpokopi çekilcem. ama çok korkuyorum ve ücretlerde çok pahalı sizler ne kadar ücret ödediniz bu işlemler için @Ygmrks J joynss Z Zhayat pokahontas

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…