Hpv - kendimi çok kötü hissediyorum

gkulata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
490
702
Düşük riskli hpv olduğunu öğrendim. Moralim inanılmaz bozuk. Zaten kansere yatkın bir vücudum var daha önce yumurtalıklarım alındı böyle bir yatkınlıktan.

Hpv olanlar var mı aramızda? Neler bekliyor beni?

Bende hpvliyim.. ayriyeten benimki tehlikeli tip.. gittiğim çoğu doktor kanser olduğumu söyledi ama hiçbiri smear testi istememişti suanki doktorum smear testi istedi patoloji de vermiştim siğillerin vardı..çok şükür patoloji kötü çıktı ama smear testim temiz..senede bir kere test vermeye devam edicem..ben sadece fitil kullandim doktorum temizletme dogum yapana kadar bekle dedi şimdi ise çocuk için tedavi oluyorum çok geçmiş olsun

Yani bu kadar bilinçsiz bi yorum olabilir patoloji kanser çıkıyor smear temiz çıktı diye 1 yıllık kontrole mi dönüyorsunuz eksik şeyler var bence sağlıklı bilgi alin

Yani bu kadar bilinçsiz bi yorum olabilir patoloji kanser çıkıyor smear temiz çıktı diye 1 yıllık kontrole mi dönüyorsunuz eksik şeyler var bence sağlıklı bilgi alin
İlk gittiğim doktor parca alıp patolojiye göndermişti ve kötü huylu çıkmıştı o süreçte o doktorum yoktu başkasına göstermiştim rahim ağzı kanseri olduğumu söylemişti ardından başka doktorlara gittim kimisi kanser kimiside değil diyordu 6 ay öncesi de suanki doktoruma başladım ve bu smear testi istedi smear testim temiz cikti patoloji sonucunda da kötü huylu çıktı..kontrol amaçlı senede 1 kere smear testi vermeye devam edicem hatta doktorum sigillerini temizletmene bile gerek yok dursunlar dedi siğillerim duruyor çok şükür o zamanki şikayetlerim yok

ya arkadaşım sen şuan kansersen sana 1 sene sonra gel demezler kanser değilsindir cin1 sindir.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun, bence kesinlikle moralini bozma düşük riskli hpvyi vücudundan çok kolay şekilde atıp negatif olabilirsin, ben de yüksek riskli hpv taşıyorum, doktorumun dediğine göre düşük riskli hpvnin kanser riski çok çok az sadece Smear Testlerini ihmal etmemelisin ama düşük riskli olduğun için hiç endişelenme çok rahat atarsın vucudundan bağışıklığını güçlendirmeye bak, sigara alkol 6 aylık süreçte uzak dur, bol bol meyve sebze tüket, yeşilçay iç, zencefil çayı iç, kan tahlili yaptır ki eksiklerini tamamla D vitamini önemli bu süreçlerde ayriyetten folik asit içeriği olan vitamin alabilirsin rahim için çok önemli bir vitamin, ahcc takviyelerine de bir göz at istersen bir süre kullanımla negatifliği sağlayan çok insan oluyor bu süreçte bende günlük kullanıyorum ayriyetten propoliste alıyorum. Bu arada aşını yaptırmanı tavsiye ederim ki diğer tiplerden korusun

Kanser olmadığımı doktorların yanlış söylediğini belirttim zaten smear testini yapmadan kansersin dediler
Bende HPV virüsü var . Smear düzenli yaptırdim temiz çıkıyordu . Son smear testimde ASCUS çıktı sonra hpv pozitif.. kolposkopi gözlem de cin 1 bile çıkmadı. HPV virüsü cinsellik ile bulaşan bir hastalık olduğu için tabi eşime demedigimi yapmadığımi bırakmadım orası ayrı :) ama doktor güzelce açıkladı.tabi... Smear her zaman doğru sonuç vermez dedi hpv için en önemlisi kolposkopi altında gözlem dir dedi kolposkopi altında gözlem de cin 2-3 çıkarsa biyopsi yapılıyor oda kötü çıkarsa rahmi almadan temizleme yapılıyor iyi araştırın en iyi doktorlara gidin bence hastalık ilerlemeden kurtulaniliniyor temizleme ile.. bnde çok düşünüyorum hamile kalmak istiyorum ama hpv ile risklimi bebeğe zararı olurmu diye de çok korkuyorum. Herkese çok geçmiş olsun .. hpv hakkında çok bilinçsizdim bende çok araştırdım ama hpv yle hamilelik hakkında hiç bilgim yok bilen varsa yazarsa sevinirim iyi geceler

Çocuk için gittiğim doktorum bana da kolposkopi önerdi siğiller için diğer doktoruma gidicem Allah'ın izni ile..bu arada doktorum bana hpv ve siğiller ile hamile kalabilirsin dedi ama aşı olmami önerdi.. aşı olursan ve kızın olursa o aşı hem kızını hemde seni koruyormus

Teşekkürler bende aşıyı araştırayım kolposkopi yaptırdığım yerde pahalıydı yaptırmamıştim ve 2 veya 3 dozdu sanırım .

Teşekkürler bende aşıyı araştırayım kolposkopi yaptırdığım yerde pahalıydı yaptırmamıştim ve 2 veya 3 dozdu sanırım .
Aynen öyle ben 3 doz diye biliyorum ama normalde de aşı çok pahalı devlet karşılamiyormus sanırım

Düşük riskliyse korkmayın bendede vardı. Eğer siğiller dış taraftaysa paylaştığım ilaç bir kaç gün içerisinde siğilleri kurutuyor ve geçiyor. Ama vajinanın iç tarafındaysa onların tedavisi biraz uzun sürüyor ve vajinanın iç kısmındakiler yediklerinize içtiklerinizi uzun bir süre dikkat etmediğiniz taktirde sürekli yeniden çıkıyor. Ve HPV geçene kadar ilişkiye girdiğiniz zaman partneriniz hep kondom kullansın. Ben o dönemde hatta hiç ilişkiye girmedim.

Eklentiler

• 933789B2-0BC4-4835-B9FA-9A2B699491E3.png
    297,6 KB · Görüntüleme: 37
Ve ek olarak genital bölgenizde tüyleri asla ve kesinlikle jiletle almayın yoksa çoğalır hemde çok hızlı bir şekilde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…