hpv kaç yılda negatife döndü?

merhaba 4 aydir bende oldugujunu biliyorum omcesini bilmiyorum ilkk iliskim 5 yil omce ilk iliskiyle kapiloyormus hemen 5 yildir bende negatif olamamisim demekki🙄 2.5 yil once ayrildim aktif cinsel hyatimda yok yani baskasiyla bisi yasamadim. simdi atmak icin ugrasiyirum bazilari inatci oluyirmis malesef bende ozel caba sarfetmemistim bilmedigim icin.. 9 ayda 1 senede atanlari okudum forumda ama. sinirimi bozan ara vermis olmama ragmen benimle olmasi hala

merhaba 4 aydir bende oldugujunu biliyorum omcesini bilmiyorum ilkk iliskim 5 yil omce ilk iliskiyle kapiloyormus hemen 5 yildir bende negatif olamamisim demekki🙄 2.5 yil once ayrildim aktif cinsel hyatimda yok yani baskasiyla bisi yasamadim. simdi atmak icin ugrasiyirum bazilari inatci oluyirmis malesef bende ozel caba sarfetmemistim bilmedigim icin.. 9 ayda 1 senede atanlari okudum forumda ama. sinirimi bozan ara vermis olmama ragmen benimle olmasi hala
vucutta uyuyor yıllar sonra çıkıyor. o nedenle 5 yıldır pozitif değilsinizdir belki

vucutta uyuyor yıllar sonra çıkıyor. o nedenle 5 yıldır pozitif değilsinizdir belki
belki de uykudaydi sonradan aktfilesip cin yapmaya basladi bilemiyorum ki. bisandim o ara streslidim sanirim o zaman uyandi uykusundan ama bosandiktan snra cinsel hayatim olmadi neden atamadim bilmiyorum ahcc alacagim onunla atarim belki.

bir an once kurtulamk istiyirum. cin ilerlerse diye kotkuyorum. agiz ve anala taktim kafayi (anal iliskim hic olmadi ama icerden sicriyormus oyle diyorlar bilemiyorum) onun testini yaptircam ay basinda

agiz testini mavi lab yapiyor ist da.. anal olani da yapan yer buldum. oyle gidegim iste agiza yerlesiyormis. oral sexle anal olmadi ama yine de kirkuyorum

dün yabancı dilde araştırma yaptım. kısaca özetleyeyim. Hpv er ya da geç vücuttan atılıyor.
vücutta daha fazla kalanlar için 2 sonuç var. ilki, virüs zaten zamanla etkisini kaybediyor. ikincisi ise vücutta fazla kaldığı için hücresel değişiklik yapma ihtimali artıyor.

Bence bu kadar abartılıcak bi durum değil (aldatma dışında) ki ömür boyu taşıyıcılık konusunda yanlış biliyorsun.Yapılan çalışmalar virüsün bagısıklık sistemine ve tipine göre en erken 1-2 senede en geç 5-6 sene de vücuttan silindiğini gösteriyor ama silinebilmesi için vücutta siğil olmaması veya virüs hücresel değişiklik yaptıgında traşlanması lazım fakat daha da önemlisi bağışıklık sistemin bu süreyi belirliyor daha erken atman için bağısıklıgına dikkat etmen ve gerekli tedaviyi olman lazım yani ömür boyu kendine vebalıymıssın gibi davranmak çok paranoyakca kendini yıpratırsın bunu defalarca konuştuk ve bu sitede de defalarxa örneğini gördüğün üzeri herkesten eninde sonunda zayıflaya zayıflaya virüs siliniyor.Allah başka dert vermesin.Bu kadar facialık bişey yok benim bütün büyüklerimin başından gelmiş geçmiş hiçbiri hpvyi bilmiyo siğil diyo
işte bu :)

Evet arkadaşlar evli olan veya partnerinde de hpv bulunan kadınlar sürekli olarak tekrar bulaşır mı tekrar infekte olur muyum diye soruyordu.Bu çalışmada bunun cevabı verilmiş.Şöyle bir durum var Virüsünüzün bir yükü var bu yük azaldıkca temizleniyor .Karşı tarafta enfekteyse siğili varsa tedavi olmalı veya riskli tip taşıyorsa karşınızdaki partner sizin virüs yükünüzün artmaması için mutlaka Kondomla korunmalı ve ilişkiden hemen sonra sabunla sıcak duş almalısınız.Bu calısmada hpvli çiftleri kondomlu ve kondomsuz olarak ayırıp 2 yıl boyunca izliyorlar.Kondom kullananların temizlenme hızı daha yüksek.Kondomsuzlarda servikal değişiklikler başladıgında kondomsuz ilişkiye devam edilirse virüs yükü arttıgı için temizlenme hızı azalıyor .Virüs servikal değişikliği daha hızlı ilerletmiş oluyor.Yani partnerinizde de varsa tedavi olduktan sonra mutlaka kondomla korunup ilişkiden sonra sabunla duş alın.
were assessed in 64 women of the condom group and 61 women of the noncondom group. Women in the condom group showed a 2-year cumulative regression rate of 53% vs. 35% in the noncondom group (p= 0.03). The 2-year cumulative rates of HPV clearance were 23% vs. 4%, respectively (p = 0.02). Although lower regression rates were found if women were HPV-positive and had ≥CIN2 lesions at baseline, effects of condom use were found both in women with CIN1 and in women with ≥CIN2 lesions. Condom use promotes regression of CIN lesions and clearance of HPV. © 2003 Wiley-Liss, Inc.

Bu çalışmada da Yüksek Riskli Hpv Tipi taşıyıp bunu hücresel değişiklikler başladıgında tedavi ettiren kadınlarda tedaviden sonra virüsün silinme durumunu veriyot.Bi de rahim agzındaki değişiklikleri kriyoterapi yerine LEeple törpületenlerde temizlenme hızı daha yüksek bulunmuş.Tedaviden 2 yıl sonra bakıldıgında sadece %15inde hpv pozitif bulunmuş.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1365-2559.2007.02956.x/full

Arkadaşlar Profesör Dr.Handsfield var belki nette araştırma yaparken saptamışsınızdır dünyanın her yerinden cinsel hastalıklarla ilgili soru aldığı medhelp sitesi var 30 yıldan fazladır Cinsel hastalıklar ünitesinin başkanı ve hala hasta bakmaya devam ediyor aynı zamanda Washington üniversitesinde profesör hem kendi hem de klinik deneyimleri çok önemli burada hpvyle ilgili bütün soruları yanıtlamış translateden çevirerek lütfen okuyun hpv kuluçka zamanı tekrar bulasır mı farklı hpv türleri nadir olaylar alternatif yöntemlerle tedavi ileride partnerimize söylemeliy miyiz (Ki bunun cevabını hpv bircok insanda var veya kapmadıysa da kapıcak ve sonsuza kadar kalmıyor aylar içinde tedavi oldukca temizleniyor eğer tedavi olup aylardır nüks yasamıyorsanız partnerinize söylemek zorunda değilsiniz diye gerçekçi ve pratik deneyimlerine dayalı yorumlar yapıyor mutlaka okuyun)
https://www.dailystrength.org/group/hpv/discussion/hpv-q-and-a-from-hpv-support

http://eurogin.com/2016/images/doc/eurogin-2016-abstracts-part-1.pdf Bu 2016 Avrupa HPV Kongresi sanırım bu yıl yapılan bütün calısmalar Coriolus Mrl dahil olmak üzere geliştirilmesi planan aşılar ve bütün hpv türler temizlenme hızı hepsi 456 sayfada 456 farklı araştırmayla özetlenmiş merak edenler inceleyebilir

Yapılan bazı çalışmalar Gardasilin tedavi edici oldugunu göstermiş.Nasıl dicek olursanız ? 2-3 yıl sonra virüs ya temizleniyor tedavi olursanız ya da virüs yükü yok denicek kadar düşmeye başlıyor .Gardasil vurulduktan 2 yıl sonra gardasilin tedavi etmeye başladıgını ve nüksü tamamiyle bitirdigini söylüyorlar .Çünkü virüs 2 yıl sonra yok denicek kadar azaldıgı için aşı devreye giriyor.Riskli tip taşıyanlarda ise hpv 16 gibi bence nolursa olsun aşılanmalılar riskli tip taşıyosanız belki aşılanmak için virüs yükünüzün düşmesini bekleyebilirsiniz ama mutlaka ve mutlaka herkes Gardasil vurulmalı.
Interesting new information has recently become available with regard to the healing of genital warts in immunocompromised patients with a delay of about 2 years after HPV vaccination. It is thus possible that the vaccines might also have a therapeutic effect, particularly in these patient groups where the mechanism is totally unknown.

X