HPV GARDASİL 9 AŞIDAN 20 GÜN SONRA AŞI YERİNDE AĞRI VE KOLDA UYUŞUKLUK, KARINCALANMA

dusunenk

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
205
43
29
Merhabalar arkadaşlar,

ben 20 gün öncesi hpv aşısı oldum. aşı sonrası kol ağrım birkaç günde geçmişti lakin son birkaç gündür aşı yerimde ağrı ve aşı kolumda uyuşma, karıncalanma hisseydiyorum.

bunun gibi yan etkileriniz oldu mu? endişelenmeli miyim?

Merhabalar arkadaşlar,

ben 20 gün öncesi hpv aşısı oldum. aşı sonrası kol ağrım birkaç günde geçmişti lakin son birkaç gündür aşı yerimde ağrı ve aşı kolumda uyuşma, karıncalanma hisseydiyorum.

Oldu canım hiçbir şey olmaz

Siz aşı olalı kaç gün oldu
ben 23 ocakta oldum ilk aşımı - hpv 16-18 ve diğerleri olarak pozitifim bıyopsı sonucum CIN 1 cıktı doktor takıp dedı ama bır gorus daha almak ıstıyorum ıstanbuldayım

kol ağrım asıyı olduktan sonra hep vardı ama son bır haftadır agrı ve uyusma basladı sırtımda bır uyusma yok fakat kolumda cıddı agrı ve uyusma var

ben 23 ocakta oldum ilk aşımı - hpv 16-18 ve diğerleri olarak pozitifim bıyopsı sonucum CIN 1 cıktı doktor takıp dedı ama bır gorus daha almak ıstıyorum ıstanbuldayım

kol ağrım asıyı olduktan sonra hep vardı ama son bır haftadır agrı ve uyusma basladı sırtımda bır uyusma yok fakat kolumda cıddı agrı ve uyusma var

Hmm. Bende doktora sormadım ama bu uyuşukluğu da sormak gerek aslında.

Bu cın 1 durumu bir süre sonra normale de dönebiliyormuş. Doktorlar genellikle sağlıklı beslenme+ takip ile işlem gerektirmeden normale dönebileceğini belirtiyor diye biliyorum

Umarım şu uyuşukluk, karıncalanma geçici bir şeydir.

Yani bende sol kol ile başladı sırtımda da hafif hissediyorum. Aslında bu uyuşmalar için kardiyoloji ve hatta nörolojiye gitmek daha uygun sanırım. Lakin bunun için acele edip hemen mi gitmeliyim. Yoksa takip mi etmeliyim onu bilemedim.

Aşının geçici bir belirtisiyse ve aşı yaptıranlarda böyle olduysa dönüş yapabilir mi?

Bende de kolumda bi sert şişlik var 5 gün oldu aşı olalı sizde de şişlik var mı beze gibi

Merhabalar arkadaşlar,

aynısı bana da oldu. gardasil 9 ilk dozdan 20 küsür gün sonra aşı yerim ve kolum ağrıyor, parmak ucum uyuşuyor. aşı olduktan sonra hiçbir yerim ağrımamıştı. 20 gün sonra ağrı olunca şaşırdım.

aynısı bana da oldu. gardasil 9 ilk dozdan 20 küsür gün sonra aşı yerim ve kolum ağrıyor, parmak ucum uyuşuyor. aşı olduktan sonra hiçbir yerim ağrımamıştı. 20 gün sonra ağrı olunca şaşırdım.

evet benimde öyle oldu. kardiyoloji ve nörolojiiye de gittim. çok şükür bir şey çıkmadı. daha kötü olmamak adına fazla aklıma getirmiyorum.

hala ara ara uyuşukluk giriyor.

Merhaba benim de asidan 1 hafta sonra baslayan kol ağrım basladi. Simdi 3 hafta oldu sırtım kol altım vs sanki etim ezilmiş gibi ağrıyor. Aciyor. Omzumda biraz bazı hareketlerde agri var. İki gündür uyuşma basladi. Geçecek mi bu zamanla sizce

X