Hpv 16 pozitif! Bilgisi olanlar yardımcı olabilir misiniz?

lillypot

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2016
1.210
973
34
Sevgili hanımlar, adet düzensizligi ile ilgili doktora gittim. Adetimin son günüydü smear testi aldı ve sonuç hpv 16 pozitif. En yüksek riskli türmüş. Bu virüsün bir ilacı var mı? Neler yapabilirim? Adet dönemi olduğu için sonucum doğru mudur sizce? En yakın zamanda tekrar muayeneye gideceğim ama oldukça tedirgin oldum doğrusu...

Sevgili hanımlar, adet düzensizligi ile ilgili doktora gittim. Adetimin son günüydü smear testi aldı ve sonuç hpv 16 pozitif. En yüksek riskli türmüş. Bu virüsün bir ilacı var mı? Neler yapabilirim? Adet dönemi olduğu için sonucum doğru mudur sizce? En yakın zamanda tekrar muayeneye gideceğim ama oldukça tedirgin oldum doğrusu...
Öncelikle çok geçmiş olsun. Hiç korkma öyle gogleye falanda bakma sakın. İlacı varmı bilmiyorum
Ama propolis al ve bir çay bardağı suya on beş damla damlatıp her gün iç. İç camasirlarini pamuklu seç ve 90 derede yıka yumusatici kullan ma ve makina durduktan sonra yeniden dueulamayi çalıştır.sik i sık çamaşırını değiştir

Allah razı olsun. En yüksek risk gurubu filan yazıyor. Deneyeceğim söylediklerinizi. İnşallah atarım virüsü kısa sürede. Allah tüm hastaların şifacısı ve yardımcısı olsun inşallah.

Allah razı olsun. En yüksek risk gurubu filan yazıyor. Deneyeceğim söylediklerinizi. İnşallah atarım virüsü kısa sürede. Allah tüm hastaların şifacısı ve yardımcısı olsun inşallah.
Amin. Doktora yeniden gittiğinde ilacı var mı diye sor.bi tedavi yöntemi vardır elbet.

geçmiş olsun. korkup panik olmayın. ilacı yok. sadece aşısı var. ve düzenli takip..
bağışıklığı sağlam tutmak lazım ki vücut atsın. sigara kullanıyorsanız bırakın.

Hiç sigara kullanmadım. Evliyim bir çocuğum var. İkinciyi istiyorduk. Adet düzensizliği nedeniyle jinekoloğa gitmiştim. Tesadüfen hpv yi öğrendim. Ama adet döneminde smear aldı benden. İnşallah atılır vücuttan sorunsuz bir şekilde

Çok geçmiş olsun..Bendede 2019 dan beri var hpv16..Bende ilk baslarda çok korktum ama şuan hiç takmıyorum..Bağişıkligınızı yüksek tutarsanız hiç birşey olmaz.Sigara ve alkolden özellikle stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın..ve bağişıklığınızı yükseltmek için takviye ürünler kullanın.Mesela Propolis,beta gulikan ve çinko C vitamini içerikli tabletlerden edinin.Hergün aksatmadan kullanın.Bunun haricinde HpV 16 olduğu için muhakak kolposkopi yapılması gerekir..Smear testinde gerçek sonuç olmayabiliyor.Mesela benim smear Temizdi ama kolposkopide CIN1 boyutunda lezyon çıktı.Hatta Başka bir arkadaşın CIN3 çıkmistı.Leep işlemi ile temizlendim.Şimdi 6 ayda bir kontrolüm var sadece..Sormak istediğiniz başka birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalişırım yine..

Çok geçmiş olsun..Bendede 2019 dan beri var hpv16..Bende ilk baslarda çok korktum ama şuan hiç takmıyorum..Bağişıkligınızı yüksek tutarsanız hiç birşey olmaz.Sigara ve alkolden özellikle stresten mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın..ve bağişıklığınızı yükseltmek için takviye ürünler kullanın.Mesela Propolis,beta gulikan ve çinko C vitamini içerikli tabletlerden edinin.Hergün aksatmadan kullanın.Bunun haricinde HpV 16 olduğu için muhakak kolposkopi yapılması gerekir..Smear testinde gerçek sonuç olmayabiliyor.Mesela benim smear Temizdi ama kolposkopide CIN1 boyutunda lezyon çıktı.Hatta Başka bir arkadaşın CIN3 çıkmistı.Leep işlemi ile temizlendim.Şimdi 6 ayda bir kontrolüm var sadece..Sormak istediğiniz başka birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalişırım yine..
Merhaba ben de tüp bebek tedavisine başlarken smear ve hpv testi yaptırdım. Smear testim temiz ama maalesef hpv 56/59/66 pozitif geldi. Doktorum jinekoloji onkolojide bir doktora yönlendirdi. "Smear temiz gelmiş korkma çok acele etmene gerek yok" dedi ama korkuyorum henüz gidemedim tüp bebekte yaptırıyorum.

Merhaba ben de tüp bebek tedavisine başlarken smear ve hpv testi yaptırdım. Smear testim temiz ama maalesef hpv 56/59/66 pozitif geldi. Doktorum jinekoloji onkolojide bir doktora yönlendirdi. "Smear temiz gelmiş korkma çok acele etmene gerek yok" dedi ama korkuyorum henüz gidemedim tüp bebekte yaptırıyorum.
Merhaba..Yani çok yüksek riskli hpv türü yok sizde ama hamile kalirsanız bağışıklık bu dönemde biraz düşebiliyor.Ben sizin yerinizde olsaydım yinede her ihtimale karşı kolposkopi yaptirirdim.Koca 9 ay burnumdan gelirdi benim kendi fıtratım öyle malesefki..Bir şey yoksada zaten hamileliğinizde zevkle geçer.

Merhaba..Yani çok yüksek riskli hpv türü yok sizde ama hamile kalirsanız bağışıklık bu dönemde biraz düşebiliyor.Ben sizin yerinizde olsaydım yinede her ihtimale karşı kolposkopi yaptirirdim.Koca 9 ay burnumdan gelirdi benim kendi fıtratım öyle malesefki..Bir şey yoksada zaten hamileliğinizde zevkle geçer.
Haklısınız önümüzdeki hafta için randevu aldım. Benim tiplemem de maalesef yüksek riskli hpv grubuna giriyor. Her yıl düzenli smear testi yaptırıyorum. Eşim de siğil çıkmasaydı belki hpv testi yaptırmayacaktım.

Haklısınız önümüzdeki hafta için randevu aldım. Benim tiplemem de maalesef yüksek riskli hpv grubuna giriyor. Her yıl düzenli smear testi yaptırıyorum. Eşim de siğil çıkmasaydı belki 🤔En güzelini yaparsinız kesinlikle..👍Malesef ki smeare güvenmemek gerekiyormuş bende yaşayarak öğrendim.Kolposkopi yaptırıp detaylıca kontrolden geçerseniz inşallah hamile kalırsanız bitene kadar gönül rahatlığı ile hamilelik geçirirsiniz.

538 250 23 58 numaralı telden özelden yazar mısınız? Bu konuda konuşmaya çok ihtiyacım var:KK43:

Haklısınız önümüzdeki hafta için randevu aldım. Benim tiplemem de maalesef yüksek riskli hpv grubuna giriyor. Her yıl düzenli smear testi yaptırıyorum. Eşim de siğil çıkmasaydı belki hpv testi yaptırmayacaktım.
07/11/2022 günü hpv16 pozitif çıktı 27/11/2022 kolkoskopi yapıcaklar doktor hpv16 pozitij çıktı onkoloji jinekolojiye yönlendirdi.Ben onkolojiyi duyunca direk kanser aklıma geldi çok kötü oldum .O günden beri internette okuyorum size rasgeldim şuan sağlığınız nasıl bu süreç te ben neler yapmalıyım.Kolkoskobiyi araştırdım okudum sizden parça aldılar mı biraz anlatabilir misiniz. Ben neler yapmalıyım

0711/2022 günü hpv16 pozitif çıktı 27/11/2022 kolkoskopi yapıcaklar doktor hpv16 pozitij çıktı onkoloji jinekolojiye yönlendirdi.Ben onkolojiyi duyunca direk kanser aklıma geldi çok kötü oldum .O günden beri internette okuyorum size rasgeldim şuan sağlığınız nasıl bu süreç te ben neler yapmalıyım.Kolkoskobiyi araştırdım okudum sizden parça aldılar mı biraz anlatabilir misiniz. Ben neler yapmalıyım

X