Hostes, Katip, Polis, Düz Memur. Bu mesleklerden olanlar bakabilir mi lütfenn

universite mezunuysan askerlige basvur tegmen falan alimi oluyot zamaninda uzman cavus arkadasim cok dedi gir garanti meslek diyr bir arastr

Hosteslik asla kolay bi iş değil psikoljik ve fiziksel olarak çok yorucu . Uzun bi olma aşaması var dil tabiki şart 3.dil iyi olur
Boy kilo psikolojik mülakat grup mülakatları bunların hepsinin geçilmesi gerekiyor en ufak bi rahatsızlık bile kabil edilmiyor gözde vücudda vs.
ya hosteslikte çok torpil dönüyo.kuzenlerimin ikisi hostes biri kabin amiri.hostes olanların birinin psikolojik sorunları var, ciddi depresyon geçmişi vs var ve bi böbreği alındı, ingilizcesi de orta seviyede ve kabul edilip başladı :işsiz: :110:

En rahat meslek memurluk bence nesi zor?saat doldu mu tık bırakıyorsun.Maaslar gayet iyi.H.sonun var.Hafta ici zaten gec cikmiyorsun.Rahat calisiyorsun ohh.Ben memurlugu dusunurdum senin yerinde olsam.Tabiki puanlar artmis.bunuda goz önünde bulundurman lazim.Ayrica klavyeyi de azmedersen elini hizlandirirsin yetisirsin yani.Ama dgerleri bu saatten sonra imkansiz gibi hosteslik mesela.Ama bir arkadas gardiyanlk demis onda da alım oluyor

En mantıklısı polislik gibi görünüyor.

Memur için ciddi kpss çalışmanız lazım, az zaman var yeterli olmaz. Zaten maaşı da az.
Hosteslik için dil demişsiniz, dilinizi o seviyeye getirmek çook zor, hemen olacak şey değil.

Polislik mantıklı. Eğitim süresi 3 ay sanırım çok az. Direk işe başlıyorsunuz, maaşı gayet iyi. Evet zor bir görev, bir süre sürekli tayin durumları var. Göze alıyorsanız mantıklı. Kadınlar için daha kolay erkeklere göre.

En rahatı memurluk oh mis ne mesaiye kalıyorsun ne de maaşı düşük falan denilmiş de mesleğin içinde olmayanlar bence konu sahibini yanıltmasın.
Memurun çalıştığı kurumdan kuruma göre değişir o iş.
Mesela ben sadece adı memurluk olan bir memurum.
Bu kadar iş yükünün, bu kadar maddi ve hukuki sorumluluğun olduğu, bağlı olunan bakanlığın personelinin arkasında bu kadar durmadığı başka bir memur kadrosu daha yoktur herhalde.
Mesai konusuna gelince de haftada en az bir kere kalıyoruz çünkü işler yetişmiyor. Sahada isek zaten ne olacağı belli değil, daha dün bir mesai arkadaşımız evine giriş yaptığında saat 22.30 idi. Çıkış saatimiz 17 30 bizim.
Maaşlar da öyle medyada şişirildiği gibi değil düz memuriyette. Mesela ocak zam döneminden sonra en düşük memur maaşı şu kadar oldu diye haber yapılmıştı bir kanalda. O rakama göre biz memur değiliz o zaman.

Katiplik içindi yorumum.
Ekmek aslanın ağzında, siz de haklısınız.
İlla Adalet Bakanlığı adına bir tercih yapacak iseniz ilk olarak cezaevi katipliğini sonrasında zabıt katipliğini önerebilirim. Zabıtta idari işler veya daha sakin birime düşer iseniz mahkemelerden daha iyi olur.
İcra? Derseniz. Gelmeyin derim. Karar sizin.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Katipleri bence direk ele arkadaşlarım var çok mutsuzlar ama özel sektörden tabi daha iyi. Düz memurluk olmazsa katillik deneyebilirsin. Yüksek puan al düz memurluk dene atanamazsan katillik sınavına o puanla girersin zaten. Ben memurum çok şükür iyiyim. Özel sektörde de çalışmış biri olarak

En mantıklısı polislik gibi görünüyor.

Memur için ciddi kpss çalışmanız lazım, az zaman var yeterli olmaz. Zaten maaşı da az.
Hosteslik için dil demişsiniz, dilinizi o seviyeye getirmek çook zor, hemen olacak şey değil.

Polislik mantıklı. Eğitim süresi 3 ay sanırım çok az. Direk işe başlıyorsunuz, maaşı gayet iyi. Evet zor bir görev, bir süre sürekli tayin durumları var. Göze alıyorsanız mantıklı. Kadınlar için daha kolay erkeklere göre.

Memurluğun maaşı mı az 😒😒 daha neler

Bencede nasıl az olabilir ki memurlarin maaşı,cok yogun sartlarda calisanlar var elbette ama cok rahat olanda var.Ne versinler yani 6 bin 7 bin mi ?

Diğer meslekleri bilmiyorum ama çok yakın arkadaşım ve birkac tanidigim hosteslik yaptı ve yakin arkadasim bir sene çalışıp bıraktı. Çok zor bir meslek. Saatin falan yok sürekli ek uçuş koyuyorlardı v.s. Neredeuse hep hastaydi sağlam bir bünye gerekiyor. Sürekli serum falan alıyordu.
Herneyse aşırı torpil dönüyor derdi. 1.55 boyunda kızlardan tut basit günlük konuşma ingilizcesini bilmeyenler bile var diyordu. Benim arkadaşımin ingilizcesi çok iyiydi ama diğer bir tanıdığım gayet herkes kadar biliyordu. Çok sinirli bir yapısı vardı ayrıca sakin konuşmuyordu bile. O torpille gitmişti.
Normal elemelerle girenleri zorlayabilirler ama tanıdık falan bulabilirseniz gayet kolay girersiniz bence. Birde arkadaşım 28 yaşında hostes oldu. Digeride 25 yaşında olmuş 2 sene yapıp bırakmıştı. Ilk giriş için illa çok küçük olmaya gerek yok alanları alıyorlar yani.
Bence hosteslikte umutsuz olmayın sansinizi deneyin derim.

ya hosteslikte çok torpil dönüyo.kuzenlerimin ikisi hostes biri kabin amiri.hostes olanların birinin psikolojik sorunları var, ciddi depresyon geçmişi vs var ve bi böbreği alındı, ingilizcesi de orta seviyede ve kabul edilip başladı :işsiz: :110:
Yok artık ozel hava yolu olabilir .ben böyle bir şeye hiç denk gelmedim bizde imkansiz Aksine çok zor giriliyor. Puanla alınıyor öyle kabul etmeler fln küçük bi yer değil sonuçta. Ve devamlı eğitimleri var . 5 yıllık hostesim törpüle gözümle ve kulağımla hiç sahit olmadim. Artı asiri zor bi meslek evet. Vücut saatin asla yok .devamlı şişiyorsun.gece çalışıyorsun.calistigin iş seni fiziki olarak yoruyor indir kaldır ayaktasın. Insanlarla uğraşmaken en zoru . Herseferinde farklı insanlarlasın. Dünyanın bi ucundasinartık 40. Kez gitmişsin. O otel odası sana işkence. Duvarlar üzerine geliyor tek istedin evinde olmak sevdiklerinle olmak. Hep sabir işi . Yol uzun bazen 10 saat bazen 12 . Saatler bambaşka. Hep bikader birliği var zaten kelle koltukta bi iş. Psikolojik olarak yoruluyosun. Artık bi günde 1000 kişi görüyorsun herşeyi unutmaya başlıyorsun. Disardaki hiç bi insana da ayak uyduramıyorsun. Sevmeden asla yapılmayacak bi iş. Tek çare gönül vermelisin para için yapılması zor hemde çok zor

Yok artık ozel hava yolu olabilir .ben böyle bir şeye hiç denk gelmedim bizde imkansiz Aksine çok zor giriliyor. Rahatsizliginiz varsa sirket kendisi doktor randevunuzu aliyor. Disardan dr dahi gidemezsiniz. Puanla alınıyor öyle kabul etmeler fln küçük bi yer değil sonuçta. Ve devamlı eğitimleri var 1 puanla kalanları gördüm. 5 yıllık hostesim torpile gözümle ve kulağımla hiç sahit olmadim. Artı asiri zor bi meslek evet. Cok hasta oluyorum artik neredeyse her ay serum . Vücut saatin asla yok .devamlı şişiyorsun.gece çalışıyorsun.calistigin iş seni fiziki olarak yoruyor indir kaldır ayaktasın iscisin agir bildigin. Insanlarla uğraşmaken en zoru bazen gunde 1000 kisi. Herseferinde farklı insanlarlasın uctugun kisileri ilk kez goruyorsun insanlarla iletisimin iyi olmakzorunda idare edici bi yapın olmalı takım işini sevmeli yapabilmelisin ast üst ilişkisi esas bunları ego ile hareket edip tolere edebilmelisin. Dünyanın bi ucundasinartık 40. Kez gitmişsin. O otel odası sana işkence. Duvarlar üzerine geliyor tek istedigin evinde olmak sevdiklerinle olmak. Hep sabir işi . Yol uzun bazen 10 saat bazen 12 . Saatler bambaşka. Ailen kahvalti ederken sen dunyanin baska ucunds uyumak zorundasin. Yılbaşında havadaydım eşim beni bekliyordu bayramlar fln hikaye kuzenimin kinasina nisanına gidemedim düğününe zar zor . Özel günlerin olmaz kendi duzenin olacak kendi ıçinde. Insanlar cok konusurcok sorar cok onyargili olur. Cok dedikodun niyeyse ypilir anlamis degilim aman falanci kizida hostes hep amerikada. Ee yani ? Isinde ayrica bikader birliği var zaten kelle koltukta bi iş. Onca kisinin cani sana emanetken bi cok şeyi aynı anda düşünüp yapman gerekiyor. Psikolojik olarak yoruluyosun. Artık bi günde 1000 kişi görüyorsun herşeyi unutmaya başlıyorsun. B12 im bitti artık :) takviye hep sağlığa ekstra özen göstermelisin. Disardaki hiç bi insana da ayak uyduramıyorsun. Sozun ozuc, Sevmeden asla yapılmayacak bi iş. Tek çare, gönül vermelisin.. para için yapılması zor hemde çok zor

Yok artık ozel hava yolu olabilir .ben böyle bir şeye hiç denk gelmedim bizde imkansiz Aksine çok zor giriliyor. Puanla alınıyor öyle kabul etmeler fln küçük bi yer değil sonuçta. Ve devamlı eğitimleri var . 5 yıllık hostesim törpüle gözümle ve kulağımla hiç sahit olmadim. Artı asiri zor bi meslek evet. Vücut saatin asla yok .devamlı şişiyorsun.gece çalışıyorsun.calistigin iş seni fiziki olarak yoruyor indir kaldır ayaktasın. Insanlarla uğraşmaken en zoru . Herseferinde farklı insanlarlasın. Dünyanın bi ucundasinartık 40. Kez gitmişsin. O otel odası sana işkence. Duvarlar üzerine geliyor tek istedin evinde olmak sevdiklerinle olmak. Hep sabir işi . Yol uzun bazen 10 saat bazen 12 . Saatler bambaşka. Hep bikader birliği var zaten kelle koltukta bi iş. Psikolojik olarak yoruluyosun. Artık bi günde 1000 kişi görüyorsun herşeyi unutmaya başlıyorsun. Disardaki hiç bi insana da ayak uyduramıyorsun. Sevmeden asla yapılmayacak bi iş. Tek çare gönül vermelisin para için yapılması zor hemde çok zor
hayır thy.mesleğin zorluklarına lafım yok ya da siz emeğinizle girmiş olabilirsiniz size bişey demedim.ama o kurumun da en çok torpil dönen kurum olduğunu içerden duyuyoruz malesef, sadece hosteslik pilotluk alanında da değil mühendislik kısmında da.

Polislik ve katıplikte sağlam bir referansın yoksa hiç uğraşma. Zira referans olmadan girmen çok düşük bir ihtimal. İkisinde de mülakat yani bildiğin torpil var.

hayır thy.mesleğin zorluklarına lafım yok ya da siz emeğinizle girmiş olabilirsiniz size bişey demedim.ama o kurumun da en çok torpil dönen kurum olduğunu içerden duyuyoruz malesef, sadece hosteslik pilotluk alanında da değil mühendislik kısmında da.

Mesela bir örneği de Elif Can Yetim 🙂
Thy eski halinden eser olmayan bir kurum.
Konu sahibi düz memurluk için kpssyi hatmetmeniz lazı en az 90 puan gerekiyor.
Katiplik için de klavyede çok hızlı olmanız lazım. Bunu başarabilirsiniz klavye kursları var. Pratik işi

Mesela bir örneği de Elif Can Yetim 🙂
Thy eski halinden eser olmayan bir kurum.
Konu sahibi düz memurluk için kpssyi hatmetmeniz lazı en az 90 puan gerekiyor.
Katiplik için de klavyede çok hızlı olmanız lazım. Bunu başarabilirsiniz klavye kursları var. Pratik işi
O kim söylediğiniz kişi ben tanımıyorum da anlamadım

Doğrudur canım ben zaten kendimi savunmadım. şahit olduğum, gördüğüm yok demek istedim. Yani 12 bin kişiyiz. Varsa da bana denk gelmemiş demekki okadar donanımsız ingilizcesiz vs.

4 senelik mi okudunuz 2 senelik mi ?
Benim farklı bir önerim olacaktı 2 senelik sağlık okuyup kolay atanan bölümlerden sonra da KPSS kassanız.
Hosteslik zor çünkü yrni dil öğrenmek KPSS den zor.
KPSS sıkı çalışıp iyi puan alırsanız olur.
Polislik Kadınlar için zor ama bu devirde ne kolay ki.
Allah yardımcınız olsun.

X