Hormonlarımdaki Sorun ;-(

Adrianne

♥
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mart 2011
181
4
Selam kızlar. Canım o kadar sıkkınki kendimi bir yere kapatıp ağlamak ağlamak ağlamak istiyorum..
Geçtiğimiz sene yüzümde kollarımda ve sırtımda sivilcelenme şikayetiyle cildiyeye gitmiştim. Yüzümde hafif tüylenmede vardı (göbeğimde ve diğer çoğu yerdede var.). Doktor ilaç yazdı birde hormonlarına baktır dedi. Aynı gün kadın doguma gittim adetin 2. veya 3. günü geliceksin yapıcaz dedi. Bendeki aptallık salladım unutuldu gitti öyle :KK43: Sene içerisinde tüm vücut lazer epilasyona basladım kıl yogunlugum coktu azalma oldu ama yüzümdeki tüyler erkek sakalı oldu olucak az kaldı ! Bu sabah 5 seansta garanti veren uzmanı(!) aradım herzamanki gibi gelin bakalım dedi...
5 gibi kardesimle yine cildiyeye gittik sivilce sorunu yine. Bende cok yok ama kollarımla basım dertte sag kolumun üst kısmı izlerle doldu. Kardesimde delikanlı oluyor ya taktı sivilcelere :KK53: Doktor hanım bana baktı ve direkt dediki yüzünde kıllar var erkek çocuklarının oralarında kıl cıkarr kız gibi değil yüzün (ki yüzümü bi görün dibine girip bakınca belli oluyor kıllar!) kısacası kadın moralimi sıfıra indirdi. Regl dönemim yeni bitti önümüzdeki ay gidip hormon testi yaptırıcam hemen. Az önce netten baktım biraz biri diyor polikistik over hormon bozukluguna kıllanmaya sebep oluyormus %90 öyleymiş ergenlik döneminde başlarmışş ileride çocuk sahibi olması çok zormuş ! Biri diyor hormon ilaçları çok kilo aldırıyormuşş. Biri dediğim çoğu yerde bu tip şeyler yazıyor. Biliyorum netten bakılarak teşhis olmaz ama yazılanlar çok moralimi bozdu kızlar inanın yazarken ağlıyorum ya :KK43: :KK43: Ya benim çocuğum olmazsa ya böyle bozuk bozuk yasarsam ilaç kullanıp kilo alırsam :KK58: Aklımda bin ton şey var çok mutsuzum ya niye böyle oldu neden böyleyimmm :KK43: İlaç kullanıcam kilo alıcam belki o kistlerden var bende çocugum olmicak aklıma bin ton şey geliyor normalde böyle hemen morali bzulan takan biri degilim ama işte... :KK43:

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaslarr,bu sorunu yasamıs olanlar ühüühü :KK43:

Canimmm öncelikle çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.Kötü düşünerek kendini yıpratma hayatım.Her şey beyinde biter iyi düşün...bu konuda hiç bir bilgim yok çevremde de bu sorunu yaşayan biri olmadı.. Senin için dua edeceğim arkadaşım..Üzme kendini

ben pkoluyum bazı sorunlar yasıyorum evet ama oyle kendımı odaya kapatıp aglıcak kadar degıl adet duzensızlıgı yasıyorum zaman zaman cıldımde yaglanma sıvılcelenme oluyo ama cok degıl 1 2 tane falan sıgarayı bıraktıktan sonra 20 kılo almıstım ozamanlar bu sorunları cok yogun yasadım 4 ay adet olamamıstım 55 kılodan 76kg ye cıkmıstım doktorum kılo vermen gerekıyo eger kılo verırsen normale donersın demıstı ınsılın dırencı yaptıgından kılo veremıyodum ve doktorum hem hormonlorımı hem ınsulın dırencımı kontrol altına alıcak haplar verdı ve cok ıse yaradı 76 dan 63kg ye dustum hapları bıraktım kendı kendıme adet oluyorum cok sukur hamıle kalamama olayına gelınce bu herkez ıcın gecerlı degıl bazıları pkolu olarak pkonun tum olumsuzluklarını yasamıyo artı kk da arastır bır gor pkolular hamıle kalabılıyor bazıları kendı kendıne bazıları ılacla hamıle kalıyo yanı uzme kendını pko okadarda cok korkulacak bır rahatsızlık degıl allah beterınden korusun kı senın kı daha kesınlesmemış bende ılk pkolu oldugumu ogrenınce netten arastırıp uzulmustum ama korkulacak bısey degıl dıana 35 verıyo pkolulara doktorlar bu tuylenmene sıvılcelenmenı adet olamamanı duzeltıyo caresız bır hastalık degıl yanı

canım benım hormon ılacları pkolulara kılo aldırmak yerıne kılo verdırıyor yanında ınsulın dırencı ıcınde ılac verırse kılo bıle verebılırsın ben o hapları kullandıktan sonra 13 kg verdım herkeze kılo yapmıyor hormon hapları

Canimmm öncelikle çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.Kötü düşünerek kendini yıpratma hayatım.Her şey beyinde biter iyi düşün...bu konuda hiç bir bilgim yok çevremde de bu sorunu yaşayan biri olmadı.. Senin için dua edeceğim arkadaşım..Üzme kendini

Çok teşekkür ediyorum arkadasımm,allah razı olsun :KK71:

Yasemincim adet düzensizliğim yok çok şükür her ay oluyorum ses vs hicbir erkeksi olayda yok (Erkeksi diyim ne denirki baska :KK53: ) Ama su tüy olayı işte. Birde polikistik over felan diyor çok korkuyorumm doktor öyle bişey demedi insallah demezde ama bilmiyorum işte :KK43: Yazdıklarımdan belli oluyordur zaten ruh halim :KK43: Bu hormonun sonucunda illa pko mu çıkıyor yani baska bişi olmuyormu sadece erkeklik hormonu fazlalıgı felan :KK53: ooof off..

Sakin ol, korkacak bişey yok. Ben de pko luyum. Belirtiler pko ya benziyor, bende de ade düzensizliği yoktu ama şartların hepsini birden taşıman gerekmiyor. 27yasemin'in dediği gibi pko tedavisi için verilen ilaçlar hem adet düzenliyor hem de insilün seviyesini ayarkadığı için kilo almakdan çok kilo vermeye yarıyor. O kadar da zor değil inan. Hem pko her kişi de hamileiğe engel de değil. Ama hormon tahlilini geciktirme, bir an önce tedavine başla. pko ise ve ilerlerse daha fazla vakit ister tedavin.

Polikistik overde illa tuylenme olucak diye birsey yok. Ben 7 senedir pco luyum tuylenme yok hic bende. Eskiden 4 ayda olan regllerimde kendiliginden 2 ayda bazende 45 gune indi hap kullanmiyorum ilk baslarda kullandim kiloda yapmiyor acikcasi bilmiyorum bende yapmadi ama kiloda veremedim yani ne aldim ne verdim yediklerime dikkat ettim.. sen bi hormonlarina baktir cnm ihmal etme. Adetlerin duzenliymis hormonlarin dengeli cikmazsa ilac kullanma derim canim sana sana civan percemi ve hayit tohumunu oneririm hormanlarini dengelemesi acisindan..

Son düzenleme:
Ama tabiki doktorlar en iyi cozumu bulucaktir senin icin haplara ben guvenmiyorum 3 sene kullandim duzeltmedi. Senin durumun farkli ama stres yapman hic iyi olmaz senin icin cnm Rahat ol stres en buyuk sorun bu konularda emin ol.. Cok gecmis olsun umarim birsey cikmaz hormonlarinda.

Ah kızlar su testi bi yaptırıyım regl dönemimde ilk buraya yazıcam. Pko nun böyle karın agrısıdır felan hani görülür belirtiler işte böyle bişeyleri yokmu ? :KK43: Birde bu testi illa regl dönemindemi yaptırmak gerekiyor,yarın gidip yaptırsam ? :KK58:

Çok teşekkür ediyorum arkadasımm,allah razı olsun :KK71:

Yasemincim adet düzensizliğim yok çok şükür her ay oluyorum ses vs hicbir erkeksi olayda yok (Erkeksi diyim ne denirki baska :KK53: ) Ama su tüy olayı işte. Birde polikistik over felan diyor çok korkuyorumm doktor öyle bişey demedi insallah demezde ama bilmiyorum işte :KK43: Yazdıklarımdan belli oluyordur zaten ruh halim :KK43: Bu hormonun sonucunda illa pko mu çıkıyor yani baska bişi olmuyormu sadece erkeklik hormonu fazlalıgı felan :KK53: ooof off..

canım korkma bukadar ALLAH CUMLEMİZDEN RAZI OLSUN CANIM PKO ULRASONLA VE SIKAYETLERINLE ANLASILIYO BEN DOKTORA GITTIGIMDE 4AY ADET OLAMAMISTIM DOKTOR BUNU DUYUNCA PKO MU VAR ACABA GEL BI ULTRASONLA BAKALIM DEDI BENI YATIRDI BAKTI ULTRASONLA EVET DEDI POLIKISTIKOVER SENDROMU VAR DEDI 10 PARCA KUCUK KUCUK KISTLERIN VAR DEDI VEBU KISTLER HORMON SALGILATIP SIVILCELENME TUYLENME YAPIYOMUS BENDE TUYLENME PEK YOKTU AMA O HORMON HAPI TUYLERE COK ETKILI NORMALDE BIYIKLARIMI 2 HAFTADA ALIYOSAN O HAPI KULLANIRKEN AYDA 1 ALMAYA BASLAMISTIM.BELKI SADECE ERKEKLIK HORMONUN FAZLA CALISIYORDUR BUNUDA HAPLA DUZELTIRLER LAZERE GIDIYORMUSSUN HORMON HAPI KULLANIRSAN COK IYI SONUCLAR ELDE EDERSIN CANIM TABIKI DOKTOR VERIRSE KENDI KAFANA GORE ICME SAKIN HERSEYI BIR BIR MASAYA YATIRIN DOKTORLA HER AYRINTIYI GORUS

[ı]ama tabiki doktorlar en iyi cozumu bulucaktir senin icin haplara ben guvenmiyorum 3 sene kullandim duzeltmedi. Senin durumun farkli ama stres yapman hic iyi olmaz senin icin cnm rahat ol stres en buyuk sorun bu konularda emin ol.. Cok gecmis olsun umarim birsey cikmaz hormonlarinda.[/ı]

canım pko gecıcı bır hastalık degıl gecmez yumurtalık yapısıyla alakalı bırsey benım doktor anlattı daha anne karnında olusuyormus bu hastalık ılacla olumsuzlukları kaldırırsın yanı ama gecmez azalır fazla kılolu degılsen az yasarsın ama kesınlıkle gecen bır rahatsızlık degıl ben doktoruma sormustum nekadar surede gecer dıye omur boyu gecmez dedı yanı ılaclara guvenmıyorum gecırmıyo dıyorsun ya ondan dedım

Ben bu gidişle yarın giderim bu test için :44: Bişeyi 40 kere söylersen olur derler ya olmasada olucak ama yani moralim o kadar bozuldu anlatılmaz yasanır.. Bayramdan 1 gün önce seansa gittim,genital kol altı dökülmelerim süper denilebilir çünkü yoğundu zamanında yaptıgım yanlıslıklar yüzünden :93: Hadi bacaklarda iyi gibi gibi ama yüzüm epilasyondan önce sadece bıyıklar yogundu iple alıyordum bende. Yüzümde çene altı kısmı tüylüydü ama ne sarı ne siyah diyim size güneş vurunca ışıkta felan veya çok yakından belli oluyordu uzunlugu varlıgı. Epilasyon sağolsun favorilerim cene altı oldu erkek gibi.. Bayramdan 1 gün önce gittim diyorum ya,ertesi gün hemen çıkmaya başladı daha bir buçuk hafta olmadı yüzüm orman oldu. Napıcam dışarı çıkamıcakmıyım mecbur jiletlicem kısaltıcam üstten çare yok :KK43: Sabah aradım merkezi bir ton bağırdım zaten onlarda bi mıymık :KK47: Sinirlerim bozuk kızlar ya,of hormonlarım of yani !

Canım öncelikle polikistik over hormon bozuklugu bende de var ve vücudumda kıl oranı diger kızlara göre daha fazla ama yüzümde bir sorunum yok.Tabiki yüzümde de fazlaca kıl var digerlerine göre ama inceler.Senin yüzündeki kılların artma sebebi lazere baslaman diye düşünüyorum.Ben de bıyık bölgemi kendim almaya baslamıstım inanılmaz kalın cıkmaya basladı çünkü.Polikistik over için bir kadın doğuma gitmen gerekiyor ve verdiği ilaçları günü gününe kullanman gerekiyor.Bak ben o ilaçları inat edip hastalığı hafife alıp hiç kullanmadım ve lohusalar gibi kanamam oldu ve polikistik over kiste dönüşmüş.Ve ben yine bir aptallık edip ilaçlarımı kullanmadım şu anda o kadar büyümüş olacak ki çok ağrım oluyor ve sanırım ameliyat olacağım...Ve eğer kist yumurtalıklarımdaysa bir daha asla çocuğum olmayacak...

Canım ben yasadım ve sen en basındasın lütfen bunu bir rica olarak say ve hemen bir kadın doğuma git ve sana verilen ilaçları düzgünce kullan.Polikistik over korkulacak bir şey değil ilaçla yok edilebilir ama kiste dönüşürse o zaman sonun benim gibi olacak...

Canım öncelikle polikistik over hormon bozuklugu bende de var ve vücudumda kıl oranı diger kızlara göre daha fazla ama yüzümde bir sorunum yok.Tabiki yüzümde de fazlaca kıl var digerlerine göre ama inceler.Senin yüzündeki kılların artma sebebi lazere baslaman diye düşünüyorum.Ben de bıyık bölgemi kendim almaya baslamıstım inanılmaz kalın cıkmaya basladı çünkü.Polikistik over için bir kadın doğuma gitmen gerekiyor ve verdiği ilaçları günü gününe kullanman gerekiyor.Bak ben o ilaçları inat edip hastalığı hafife alıp hiç kullanmadım ve lohusalar gibi kanamam oldu ve polikistik over kiste dönüşmüş.Ve ben yine bir aptallık edip ilaçlarımı kullanmadım şu anda o kadar büyümüş olacak ki çok ağrım oluyor ve sanırım ameliyat olacağım...Ve eğer kist yumurtalıklarımdaysa bir daha asla çocuğum olmayacak...

Canım ben yasadım ve sen en basındasın lütfen bunu bir rica olarak say ve hemen bir kadın doğuma git ve sana verilen ilaçları düzgünce kullan.Polikistik over korkulacak bir şey değil ilaçla yok edilebilir ama kiste dönüşürse o zaman sonun benim gibi olacak...

Ama tabiki eğer sende polikistik over çıkarsa bunları dikkate al.Böyle bir hastalığının olup olmadıgı kesin degilken seni korkutmak istemem....

Ah canım çok üzüldüm,umarım çocugunun olmaması gibi birşey olmaz,çok büyümeden kurtulursun bu şeyden,rabbim yardımcın olsun :KK43:

27yasemin bu hastalık geçmiyor demişsin bende varsa hep bununla mı yaşıcam :KK43::KK43::KK43::KK43: Belki sadece hormonlarım bozuktur ama onunda hep tekrarlama ihtimali var sanırım of çok mutsuzum allahım ya :KK43:

Arkadaslar sizce regl dönemimi beklemeden gidip yaptırsam su testi ? Nasıl yapılıyor nasıl oluyor daha önce yaptırmıs olan arkadaslarr ? İlla regl mi olmam lazım ya of daha yeni bitti bekle simdi kim beklicek ekimi :KK43:

6 sene önce adet başlamadan 8-9 önce ara kanamlarım oluyordu tüylenme sorunum vardı ama seninki kadar değildi,3,5 milimdi kistim doktor gittim 1,5 ay adet olmamıştım.Doktor adet söktürücü verdi herşey iyiydi daha sonra 20 gün kanama sürdü ama bu 20 gün içinde iki kere doktora gittim ilkinde 4,5 cm oldu ikincide 6,5 7 oldu bana dediki yarın gel acil ameliyata alıcam seni bende başka doktora gittim doktor bana fırça attı sen nerde kaldın diye kistim 8 cm olmuştu çünkü veee ameliyat oldum bir yumurtamı kaybettim kanser hücreli kist çıktı 3 ayda bir konturole gittim.Diğer Yumurtamda 1ay kist oluyordu adettele birlikte diğer ay olmuyordu tüp bebeğe başladığımdan beri kist yoktu ama şuanda gene varr inş. kalıcı değildir.

Kuzenimde de kıllanma vardı hemde baya erkeklik hormanı yüksek çıkmıştı kistte vardı ama 1 sene doğum konturol hapı kullandı ve şunda herşeyi normale döndü.
Doktorun iyi seç bir doktorla kalma benim gittiğim doktor yaşadığım yerde adı duyulmuş ve baya iyi bir doktordu geçmiş olsun.:KK71:

Arkadaslar sizce regl dönemimi beklemeden gidip yaptırsam su testi ? Nasıl yapılıyor nasıl oluyor daha önce yaptırmıs olan arkadaslarr ? İlla regl mi olmam lazım ya of daha yeni bitti bekle simdi kim beklicek ekimi :KK43:

Doktora gitti o ne yapman gerektiğin söyler en azından ultrasona girersin ne var ne yok çıkar hem zaten ultrasona adet bitimi gel diyorlar.

Kızlar az önce özel bir hastahaneyi aradım yarın kadın doguma gidicem en azından ultrasona girerim PKO varmı yokmu öğrenirim bosuna üzülüp harap etmem kendimi sonucu hemencecik bildiricem size inşallahhhhh birlikte sevinirizz:KK61: :KK43:

Ama hormonlarım bozuk işte bozukkkkk kıllar hala yüzümde deliricem kızlar yemek yemek istemiyorum hiçbişey yapmak istemiyorum bu yüzümdekiler yüzünden hormonlarım bozuksa bosuna lazere gidiyorum ben zaten :KK43: Allahım sen yardım et bana benden önce tüm PKO'lu arkadaslara hormonları bozuklara :KK59:

canım pko gecıcı bır hastalık degıl gecmez yumurtalık yapısıyla alakalı bırsey benım doktor anlattı daha anne karnında olusuyormus bu hastalık ılacla olumsuzlukları kaldırırsın yanı ama gecmez azalır fazla kılolu degılsen az yasarsın ama kesınlıkle gecen bır rahatsızlık degıl ben doktoruma sormustum nekadar surede gecer dıye omur boyu gecmez dedı yanı ılaclara guvenmıyorum gecırmıyo dıyorsun ya ondan dedım

Evet ama bi arkadasimda benim gibi pkoluydu 2 senedir aydan aya duzenli tabi kisiden kisiye gore degisiyor pko turu, fazla kilonunda zarari var elbette fazla kilolu degilim ama bende icten ice tedirgin oluyorum cocuk dusunuyoruz daha ilk denememiz stresten uzak durmakta zor bi bakima,ya olmazsa diye,o yuzden bende hormonlarima baktiricam tskler cnm cvp icin bu arada :-)

X