Hormon testi sonuçlarım nasıl?

aynennoyle

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2024
5
2
28
Merhabalar 15 aylık evliyim, 6 aydır çocuk istiyoruz. bugün hormon testi yaptım sonuçlarım şöyle çıktı;
Tsh 0.7
Progesteron 0.89
Testosteron 17.16
Fsh 11
Estradiol e2 41
Prolaktin 31
Lh 5.11
28 yaşındayım ve araştırınca fsh değerim beni çok korkuttu. Doktorum bugün yoktu yarın sonuçlar için tekrar gideceğim. Bilgisi olanlar değerlendirebilir mi acaba?

Fsh değeri yetişkinlikte 1,5 ile 12,5 arası olmalı diye biliyorum. Referans aralığında duruyor değeriniz. Adetin kaçıncı günü yaptınız testi?

Geçmiş olsun öncelikle, fsh değeriniz fazla yüksek değil ama prolaktin değeriniz yüksek bu adet düzensizliği yapabilir, doktorunuzla görüşün ilaç verir büyük ihtimalle

Normal bence değeriniz aslında raporda da karşısında yazar referans aralığı. Yüksekse kırmızıyla belli olur genelde.
Maalesef birçoğunda referans değeri kısmı boştu bu yüzden yorumlamakta zorlandım bende. Kırmızı olan hiçbir değer yok

Geçmiş olsun öncelikle, fsh değeriniz fazla yüksek değil ama prolaktin değeriniz yüksek bu adet düzensizliği yapabilir, doktorunuzla görüşün ilaç verir büyük ihtimalle
Çok teşekkürler, Adetim çok düzenli aslında bu ay çok stres yaptım ondan mı böyle çıktı acaba bakalım ne diyecek doktorum

Benimkine de bakarmısınız acil profilimden lütfem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…