Hormon testi sonuçlara bakar mısınız

nuralll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
3
0
23
Merhaba doktora gittim de polikistik overım. Hormon testi istedi. hormon sonuçlarıma bakar mısınız?
E2 36
LH 4.86
FSH 4.53
PROLAKTİN 14.09
TSH 1.44

Merhaba doktora gittim de polikistik overım. Hormon testi istedi. hormon sonuçlarıma bakar mısınız?
E2 36
LH 4.86
FSH 4.53
PROLAKTİN 14.09
TSH 1.44
Sonuçlar güzel sanırım hormonlarda değil pko yumurtalık görüntüsünde pko var herhalde

Sonuçlar güzel sanırım hormonlarda değil pko yumurtalık görüntüsünde pko var herhalde
Merhaba pco olduğunuz neye göre anlaşılıyor bana bir doktor pcosun dedi diğeri sadece yumurta tembelliğş var dedi anlamıyorum kilom 60 adetlerim çok düzenli tüylenmem yok sadece insülin direncim 4,9 olmus nasıl pco olabilirim ki usgdede gayet her şeyin iyi oldugunu söylemişti

Merhaba pco olduğunuz neye göre anlaşılıyor bana bir doktor pcosun dedi diğeri sadece yumurta tembelliğş var dedi anlamıyorum kilom 60 adetlerim çok düzenli tüylenmem yok sadece insülin direncim 4,9 olmus nasıl pco olabilirim ki usgdede gayet her şeyin iyi oldugunu söylemişti
Yumurta tembelliği pko demektir aslında iki doktorda aynı şeyi söylemiş. Adetin üçüncü günü hormon testleri, Amh testi ve usg görüntüsü ile pko teşhis edilebilir

Yumurta tembelliği pko demektir aslında iki doktorda aynı şeyi söylemiş. Adetin üçüncü günü hormon testleri, Amh testi ve usg görüntüsü ile pko teşhis edilebilir
Amh değerime bakılmadı fsh tsh bakıldı ve usg görüntüsünde sen gayet sağlıklısın bir şeyin olduğunu düşünmüyorum dedi hormon testlerinden sonra bunlar söylendi

2,5 kat üzerinin şüpheli olduğu söyleniyor benim ki 1,200 oluyr
2.5 kat üzeri zaten baya ileri pko oluyor. Pko tedavisi olup geçen bi durum değil genetikte olabiliyor. Dengeli beslenme düzenli egzersiz ile hafifletilebilir. İnsülin direnci de pkoyu tetikler düzenli besleme sporla ve İnsülin hapıyla düzene girecektir

2.5 kat üzeri zaten baya ileri pko oluyor. Pko tedavisi olup geçen bi durum değil genetikte olabiliyor. Dengeli beslenme düzenli egzersiz ile hafifletilebilir. İnsülin direnci de pkoyu tetikler düzenli besleme sporla ve İnsülin hapıyla düzene girecekt
2.5 kat üzeri zaten baya ileri pko oluyor. Pko tedavisi olup geçen bi durum değil genetikte olabiliyor. Dengeli beslenme düzenli egzersiz ile hafifletilebilir. İnsülin direnci de pkoyu tetikler düzenli besleme sporla ve İnsülin hapıyla düzene girecektir
umarım çok teşekkğr ederim bu konularda gerçekten bilgi sahibisiniz doktor bile beni bu kadar aydınlatamamıştı😂

2 düşük ve 4 sene çocuk sahibi olma çabası olunca malesef insan öğreniyor 10 tane belki fazla doktora gittim hepsinden bişeyler öğrendim bende pko da yok sebepsiz interfiliteydi. Ama okadar çok pko arkadaşım varki hepsinin 2 çocuğu oldu kimisi tedaviyle kimisi kendi kendine. Pko çok önemli bir sorun değil hiç takmayın kafanıza. Eşinizde mutlaka test versin vermediyse eğer. Bir sorun varsa aylar boşa gitmiş olmasın

2 düşük ve 4 sene çocuk sahibi olma çabası olunca malesef insan öğreniyor 10 tane belki fazla doktora gittim hepsinden bişeyler öğrendim bende pko da yok sebepsiz interfiliteydi. Ama okadar çok pko arkadaşım varki hepsinin 2 çocuğu oldu kimisi tedaviyle kimisi kendi kendine. Pko çok önemli bir sorun değil hiç takmayın kafanıza. Eşinizde mutlaka test versin vermediyse eğer. Bir sorun varsa aylar boşa gitmiş olmasın
Eşim henüz test vermedi şu sıralar benim derdimle uğraştığımız için ama bir sonrakş ay kontrole gittiğimde o da test verecek inşallah bir şey çıkmaz erkekte sorun varsa daha sıkıntı diyolar. Rabbim sizede bana da el açıp dua eden herkese nasip etsin inşallah

Merhaba canım bisey sormak istiyorum lh hormonu yüksekliği cok kotu birsey mi hamile kalabilir miyim acaba
Nekadar yüksek? Lh yüksekliği yumurtlamayı baskılar yumurta istenilen boyuta gelmez sürekli yüksek olduğu takdirde pkoda bu yüzden yumurta gelişmiyor bazı kişilerde

X