hormon tahlilleri

mrb doktor bey size sonuçlarımı gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
prolaktin:61.09
tsh:8.574
serbest T3:1.73
serbestT4:0.83
Anti-Tirogobulin antikoru:4000
Tiroid peroksidaz antikoru:347
haşimato olduğum söylendi ilaç kullanıyorum bunun için kadın doğum doktorum herhangi bir sorun olmadığını söyledi en erken ne zaman hamile kalabilirim 1 yıldır bekliyoruz.

merhabalar dr bey adetimin 12. günü yaptırdığım ve 14.günü yaptırdığım tahlillerimi yorumlarmısınız acaba dr sadece ilişkiye girin dedi adet olmazsan gel olursan 3.günü gel dedi.

12.gün
estradiol:119

14.gün:
estradiol:167
fsh:3.88
Lh:5.47
prolactin:7.13

polikistik over hastasıyım açlık şekerim gayet iyi durumda bu ay ilk klomene başlamıştım 12. günü bana gelişmemiş yumurta dedi dr ama sadece kasıktan baktı anlam veremedim burdaki arkadaşlar rahimden muayene olduğunu ve mm olarak bilgilendirildiğini söylüyor acaba benim dr neden öyle bakmadı gerekmi duymamıştır kendisinin acil işi vardı soramadım bu gün adetimin 16.günü kasıklarımda ağrı var sizce yumurtam hala büyümeye devam ediyormudur.

merhabalar dr bey adetimin 12. günü yaptırdığım ve 14.günü yaptırdığım tahlillerimi yorumlarmısınız acaba dr sadece ilişkiye girin dedi adet olmazsan gel olursan 3.günü gel dedi.

12.gün
estradiol:119

14.gün:
estradiol:167
fsh:3.88
Lh:5.47
prolactin:7.13

polikistik over hastasıyım açlık şekerim gayet iyi durumda bu ay ilk klomene başlamıştım 12. günü bana gelişmemiş yumurta dedi dr ama sadece kasıktan baktı anlam veremedim burdaki arkadaşlar rahimden muayene olduğunu ve mm olarak bilgilendirildiğini söylüyor acaba benim dr neden öyle bakmadı gerekmi duymamıştır kendisinin acil işi vardı soramadım bu gün adetimin 16.günü kasıklarımda ağrı var sizce yumurtam hala büyümeye devam ediyormudur.

Merhaba bebişim52,

Yazmış olduğunuz sonuçlar normal, herhangi bir problem yok. Ultrason incelemelerinin karından ya da vajenden yapılmasının arasında ciddi önemde bir fark yoktur. Ancak, tüm infertilite sorunlarında hep söylediğim gibi, sizin çift olarak tecrübeli bir tüp bebek merkezi kontrolü altında takip edilmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Doktor bey bu denli güzel bir açıklama yaptığınız için size çok çok teşekkür ederim saygı ve sevgilerimi sunuyorum...çünkü doktorlar pek hastaların anlayacağı şekilde konuşmuyorlar önemsemediklerinden herhalde ...oysa bizim için sağlık ne kadar önemli..şimdi size şunu sormak istiyorum benim doktorum bu sonuçlara göre bana tetradox verdi iltihap ve akıntı için sizce doğru bir tedavimi birde folic asit verdi vitamin eksikliği için verdi 3 ay içinde düzene girmezse adetim yine aynı testleri yaptırtacakmış.. böyle bir tedavi çocuk sahibi olmama yardımcı olurmu sizce cevap yazarsanız çok mutlu olucam ......

Merhaba ist.1982;

Size verilen tedavi (tetradox) iltihabi bir durumu düzeltmek için düşünüldü sanırım. Adet düzensizliğinizin çözülebilmesi için ise, öncelikle nedeninin ortaya konması gerekiyor, ardından da düzenleyici tedavilere geçilmesi gerekiyor. Bu nedenle, sizin eşinizle birlikte bir tüp bebek merkezinin takibine girmenizi öneririm. Sağlıklı ve etkili tedaviler diliyorum.

Osman Bey merhaba..ben bikaç aylık evliyim ve ruh halim bir ara çok dalgalıydı gittiğim psikolog kadınlarda östrojen azlığı veya çokluğunun da depresyona neden olduğunu ve bi jinekoloğa gidip östrojen ölçümü yaptırmamın iyi olacağını söyledi..bu konuda bilgi verebilir misiniz?ayrıca öğrenmek istediğim bu tahlili ne zaman yaptırmak gerekir belirli bi dönemi ve açlık tokluk gibi koşulları var mıdır?şimdiden teşekkür ederim..

merhaba dr beybenim hormon tahlillerimi degerlendirirmisiniz?
e2(estradiol) 379
prolaktin 65.92
progesteron 9.1
tsh 1.25
ayrıca dr bey bende 2.5 kist ve rahim agzında yara var dedi doktorum dostinex verdi antibiyotik fitil ve fortal adet düzensizligim oldugu için hamilede kalamazmısım acaba dr bey düşünce hormonlarım ilacı bırakınca tekrar cıkarmı ve neden bu kadar yüksek ne yapmam gerek beni bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba bebişim52,

Yazmış olduğunuz sonuçlar normal, herhangi bir problem yok. Ultrason incelemelerinin karından ya da vajenden yapılmasının arasında ciddi önemde bir fark yoktur. Ancak, tüm infertilite sorunlarında hep söylediğim gibi, sizin çift olarak tecrübeli bir tüp bebek merkezi kontrolü altında takip edilmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

çok teşekkür ederim cevabınız için yalnız erzurumda yaşıyoruz burda öyle bir yer yok maddi olarakta durumumuz pek el vermiyo devamlı şehir dışına çıkıp tedavi için dolaşmaya başka şekilde de olmaz galiba o zaman bir süre ertelemek zorundayız çocuk isteğimizi ist eğer tayinimiz çıkarsa tekrar başlarız.tekrar teşekkürler osman bey

Osman Bey merhaba..ben bikaç aylık evliyim ve ruh halim bir ara çok dalgalıydı gittiğim psikolog kadınlarda östrojen azlığı veya çokluğunun da depresyona neden olduğunu ve bi jinekoloğa gidip östrojen ölçümü yaptırmamın iyi olacağını söyledi..bu konuda bilgi verebilir misiniz?ayrıca öğrenmek istediğim bu tahlili ne zaman yaptırmak gerekir belirli bi dönemi ve açlık tokluk gibi koşulları var mıdır?şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba BeYzA.NuR,

Kullanmanız için size verilen ilaç, muhtemelen adet görmenizi sağlamak içindir. Size en uygun tanı ve tedavi planlamasının yapılabilmesini sağlamanız için önerim ise, eşinize ve size bütüncül biçimde yaklaşacak olan bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

mrb doktor bey size sonuçlarımı gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
prolaktin:61.09
tsh:8.574
serbest T3:1.73
serbestT4:0.83
Anti-Tirogobulin antikoru:4000
Tiroid peroksidaz antikoru:347
haşimato olduğum söylendi ilaç kullanıyorum bunun için kadın doğum doktorum herhangi bir sorun olmadığını söyledi en erken ne zaman hamile kalabilirim 1 yıldır bekliyoruz.

Merhaba NOSTOK,

Sizde Hashimato Tiroiditi mevcut, bu durumda gebeliğin oluşumu ve devamını etkileyebilecek immunolojik yönden etkilenme söz konusu olabilir. Bir de prolaktin hormon düzeyiniz yüksek. Ancak, eşinizin sperm durumunu bilemiyorum (sayı-hareket-şekil). Sizi ve eşinizi bebek sahibi olma konusunda bütün olarak ele alıp etkili bir tedavi planlaması yapabilecek tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba dr beybenim hormon tahlillerimi degerlendirirmisiniz?
e2(estradiol) 379
prolaktin 65.92
progesteron 9.1
tsh 1.25
ayrıca dr bey bende 2.5 kist ve rahim agzında yara var dedi doktorum dostinex verdi antibiyotik fitil ve fortal adet düzensizligim oldugu için hamilede kalamazmısım acaba dr bey düşünce hormonlarım ilacı bırakınca tekrar cıkarmı ve neden bu kadar yüksek ne yapmam gerek beni bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba hasret15,

Prolaktininiz yüksek olduğu için dostinex kullanmanız uygun, ilacı bıraktığınız dönem tekrar yükselebilir, bunun için düzenli kontrol altında tutulmanız gerekiyor. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

X