hormon tahlilleri

heja

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
2.504
790
45
iyi günler doktor bey size hormon tahlillirimi gönderiyorum rica edersem yorumlarmısınız ayrıca adetin üçüncü günü yaptım
lh 5,40
fsh 4,71
estradiol 53,00
şimdiden çok teşekkür edirim a.s.

ANTİ TPO 6.89
ANTİ TG ANTİKOR 222.0

Hormon ve Tümör Belirteçleri
Test Adı Sonuç Birim Referans Değer Açıklama
TSH 4.07 uIU/mL
ERİŞKİN 0.27-4.2 uIU/mL
1-6 YAŞ 0.85-6.5 uIU/mL
7 - 11 YAŞ 0.28-4.3 uIU/mL
< 12 AY 1.36-8.8 uIU/mL
SERBEST T3 3.10 pg/mL 1.57-4.71
SERBEST T4 1.08 ng/dL
mart ayında aşılama denemek istiyorum.kasım ayında bir düşük yaşamıştım.sizce denemeliyim cevaplarsanız sevinirim.haşimato hastasıyım bun da belirtmeliyim sanırım.

meraba doktor bey bu gün hormon tahlili yaptırdım.aynen kağıttaki gibi yazıyorum.cevaplarsanız çok memnun olurum..

TETKİK SONUÇ BİRİM NORMAL DEĞERLER

FSHfolikül stimülan hormon) 3.33 mlu/ml

FOLLİKULAR 3.5-12.5

PİK 4.7-21.5

LUTEAL 1.7-7.7

MENAPOZ 25.8-134.8

estradiol(E2) 102.11 pg/ml

5.1-4250
FOLLİKULER 12.5-166

PİK 85.8-498

LUTEAL 43.8-211

MENAPOZ 5-54.7

Merhaba BTRKLC,

Sperm testinizi yeniden Kruger kriterlerine uygun bir şekilde yaptırarak bize yazabilirsiniz. Tetkik sonucunuzu inceleyerek size daha
sağlıklı bilgiler verebileceğiz.

Sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
iyi günler doktor bey size hormon tahlillirimi gönderiyorum rica edersem yorumlarmısınız ayrıca adetin üçüncü günü yaptım
lh 5,40
fsh 4,71
estradiol 53,00
şimdiden çok teşekkür edirim a.s.

Merhaba Heja,

Hormon sonuçlarınızda herhangi bir sorun görünmüyor, normal.

Sağlıklı günler.

Merhaba Yabangülü,

Hormon tahlillerinizi değerlendirirken yaşınız ve tahlilleri adetinizin kaçıncı gününde yaptırdığınız önemlidir. 2. ya da 3. günü değilse bu günlerde yaptırmanız gerekir.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Yabangülü,

Hormon tahlillerinizi değerlendirirken yaşınız ve tahlilleri adetinizin kaçıncı gününde yaptırdığınız önemlidir. 2. ya da 3. günü değilse bu günlerde yaptırmanız gerekir.

Sağlıklı günler dilerim.

doktor bey tahlili adetimin 2.günü yaptırdım ve yaşım 25..

doktor bey bu tahlıllerı adetımın 3.günü yaptırdım 23yaşindayım 1,5yıldır gebe kalamıyorum
hfsh 7.92mlml
hlh 7.85mluml
frt4 0.89ngdl
ft3 3.22pgml
prl 57.76
prog 1.19ng
tsh 1.79
bu tahlıle gere dostınex ilacı kullanıyorum

doktor bey bu tahlıllerı adetımın 3.günü yaptırdım 23yaşindayım 1,5yıldır gebe kalamıyorum
hfsh 7.92mlml
hlh 7.85mluml
frt4 0.89ngdl
ft3 3.22pgml
prl 57.76
prog 1.19ng
tsh 1.79
bu tahlıle gere dostınex ilacı kullanıyorum

Merhaba AYSILA,

Prolaktin yüksekliği nedeni ile dostinex kullanmanız doğru bir yaklaşımdır. Prolaktin dışındaki diğer hormon tahlilleriniz normal sınırlar içerisindedir. Ancak, son 1.5 yıl içerisinde neden gebe kalamadığınızın araştırılması için bu bilgiler yetersizdir.

Özellikle tüplerinizin açık olup olmadığını, rahimde yapışıklıklar veya yer kaplayan kitleler olup olmadığını gösteren rahim filmi (HSG) ile eşinizin bir tüp bebek merkezinde Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket ve morfolojisinin sonuçlarını da temel olarak görmek gerekmektedir. Bunların sonuçlarını paylaşırsanız daha net bilgiler verebilirim.

Sağlıklı günler ve doğru-etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba Osman Bey;
Pco bölümünde size yazmıştım cevabınız için teşekkür ederim. Bugün doktordaydım pco olmadığımı söyledi. Bebeğimin kalbi atmadığı için 14 ekimde kürtaj olmuştum. İlk adetimi 42 gün ikinci adetimi 37 gün sonra gördüm. (Hamilelikten önce 31 gündü.) Yapılan test sonuçları
FT3 3,02
FT4 0,78
TSH 0,49
PROGESTERON 5,11
Doktorum kürtaj sonrası vucudumun toparlanmadığını ve yumurtlama olmadığını söyledi. Birkaç ay bekleyelim toparlanmazsa tedavi uygularız dedi. Sizin görüşlerinizide almak isterim.
Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

Merhaba osman bey ben 2005 yılında 7 haftalık düşük ,2007 Aralık ayında 30 haftalık suyumun gelmesiyle erken doğum yaşadım ( sezeryan ) ve bebeğimizi kaybettik. Ekim ayı 2008 yılında tekrar hamile kaldım fakat gelişmediği için ve düşük gerçekleşmediği için 11 haftalıkken 06 aralık 2008 de kürtaş oldum ve hala adet olmadım. kürtajdan sonra göğüslerimden süt geldi ve halada sıkınca geliyor parlodel kullanıyorum.HCG yaptırdım sonuç 0.354 çıktı .Hormon testlerimi adet olmadan yaptırmalımıyım. Bağışıklıkla ilgili hangi testlerin yapılması gerekir.Teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba osman bey ben 2005 yılında 7 haftalık düşük ,2007 Aralık ayında 30 haftalık suyumun gelmesiyle erken doğum yaşadım ( sezeryan ) ve bebeğimizi kaybettik. Ekim ayı 2008 yılında tekrar hamile kaldım fakat gelişmediği için ve düşük gerçekleşmediği için 11 haftalıkken 06 aralık 2008 de kürtaş oldum ve hala adet olmadım. kürtajdan sonra göğüslerimden süt geldi ve halada sıkınca geliyor parlodel kullanıyorum.HCG yaptırdım sonuç 0.354 çıktı .Hormon testlerimi adet olmadan yaptırmalımıyım. Bağışıklıkla ilgili hangi testlerin yapılması gerekir.Teşekkürler

Merhaba kelebekk,

Öncelikle geçirmiş olduğunuz talihsizlikler nedeni ile geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Halen adet görememenizin muhtemel nedeni prolaktin hormonunuzun yüksekliğidir (göğüslerden süt gelmesini sağlayan hormon). Prolaktin düzeyinin düşmesi sağlandığında adetiniz de olacaktır. Düşük ve erken doğumla ilgili olarak detaylı incelemelerin mutlaka yapılması gerekir. Bu inceleme panellerinin planlanması için mutlaka tecrübeli bir tüp bebek merkezine başvurmanızı öneririm.

Sağlıcakla kalınız, etkili tedavilerle buluşmanız dileği ile...

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Merhaba Osman bey,
reglimin 3. günü yaptırdığım test sonuçları şöyle.
estradiol: 81,37
fsh: 4,9
lh: 8,57
prolaktin;12,92
tsh: 1,45

doktorum bana yumurtlamamın kalitesiz olduğunu söyledi ama olmayadabilir dedi muallakta bir yorum yaptı kafam çok karıştı. bu sonuçlar normal mi? değilse niye? yardımcı olursanız çok memnun olurum.
şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar.

ayrıca yaşım 31 ve 9 yıl önce de kürtaj olmuştum. bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
tekara saolun.

Merhaba Osman bey,
reglimin 3. günü yaptırdığım test sonuçları şöyle.
estradiol: 81,37
fsh: 4,9
lh: 8,57
prolaktin;12,92
tsh: 1,45

doktorum bana yumurtlamamın kalitesiz olduğunu söyledi ama olmayadabilir dedi muallakta bir yorum yaptı kafam çok karıştı. bu sonuçlar normal mi? değilse niye? yardımcı olursanız çok memnun olurum.
şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar.

Merhaba cicekcik;

Sadece bu tetkiklerle sizde gelişen yumurtaların kaliteli ya da kalitesiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Yinelemek isterim ki, tüpleriniz ve rahminizle ilgili bize bilgi verecek olan rahim filmi ile eşinizin Kruger kriterlerine göre sayı, hareket ve morfolojisinin incelendiği bir sperm analizi yaptırıp bize yazarsanız, daha sağlıklı yönlendirme yapabileceğime inanıyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

dr.bey merhaba hormon testimin sonuçları şöyle;
e2 48.28 pg/ml
testo 0.467 ng/ml
prl 34.50 ng/ml
lh 5.85 mIU/ml
fsh 2.90 mIU/ml
cort 15.55 ug/dl
ferr 4.75ng/ml
insulin 5.74 uU/ml
yaşım 26 hormon testim adetin 2.günü yapıldı 4aydan beri adet düznsizliğim var 6 aydır çocuk istiyoruz ama olmadı testin sonuçları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim segiler...

dr.bey merhaba hormon testimin sonuçları şöyle;
e2 48.28 pg/ml
testo 0.467 ng/ml
prl 34.50 ng/ml
lh 5.85 mIU/ml
fsh 2.90 mIU/ml
cort 15.55 ug/dl
ferr 4.75ng/ml
insulin 5.74 uU/ml
yaşım 26 hormon testim adetin 2.günü yapıldı 4aydan beri adet düznsizliğim var 6 aydır çocuk istiyoruz ama olmadı testin sonuçları hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim segiler...

merhaba ist.1982;

Göndermiş olduğunuz test sonuçlarınız içerisinde prolaktin hormonunuzun düzeyinin bir miktar yüksek olduğu görülüyor, ancak bu durum adet düzensizliğinizi açıklamıyor. Adet düzensizliğinizin altında polikistik over yatıyor olabilir. Hem bunu aydınlığa kavuşturmak için ve hem de çocuk isteğiniz için kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurarak, doğru bir teşhis ve tedavi planlaması alınız. Sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

merhaba sayın dr' umbenim fsh : 8. 83 çıktı yaşıma göre yüksekmiş yaşım 22
ilk tüp bebek tedavimde 21 yumurta toplandı 14 ü 1. sınıf olumlu mu ?
İLK tüpbebek denememde hamile kaldım ikizlere ama erken doğumla kaybettim bu arada
Bu değeri düşürmek mümkün mü?
Reglilerim düzenli

Son düzenleme:
merhaba ist.1982;

Göndermiş olduğunuz test sonuçlarınız içerisinde prolaktin hormonunuzun düzeyinin bir miktar yüksek olduğu görülüyor, ancak bu durum adet düzensizliğinizi açıklamıyor. Adet düzensizliğinizin altında polikistik over yatıyor olabilir. Hem bunu aydınlığa kavuşturmak için ve hem de çocuk isteğiniz için kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurarak, doğru bir teşhis ve tedavi planlaması alınız. Sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Doktor bey bu denli güzel bir açıklama yaptığınız için size çok çok teşekkür ederim saygı ve sevgilerimi sunuyorum...çünkü doktorlar pek hastaların anlayacağı şekilde konuşmuyorlar önemsemediklerinden herhalde ...oysa bizim için sağlık ne kadar önemli..şimdi size şunu sormak istiyorum benim doktorum bu sonuçlara göre bana tetradox verdi iltihap ve akıntı için sizce doğru bir tedavimi birde folic asit verdi vitamin eksikliği için verdi 3 ay içinde düzene girmezse adetim yine aynı testleri yaptırtacakmış.. böyle bir tedavi çocuk sahibi olmama yardımcı olurmu sizce cevap yazarsanız çok mutlu olucam ......

merhaba sayın dr' umbenim fsh : 8. 83 çıktı yaşıma göre yüksekmiş yaşım 22
ilk tüp bebek tedavimde 21 yumurta toplandı 14 ü 1. sınıf olumlu mu ?
İLK tüpbebek denememde hamile kaldım ikizlere ama erken doğumla kaybettim bu arada
Bu değeri düşürmek mümkün mü?
Reglilerim düzenli

merhaba YAĞMURCN;

Anlattıklarınıza göre değerleriniz normal görünüyor, endişelenmeyiniz. Mutlu haberlerinizi bekliyorum. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

X