Hormon Sonuçları Bakar Mısınız Testesteron

Pkosss

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
98
11
29
Kızlar sonuçlarıma bakar mısınız bende de pkos var testesteronum yüksek mi bı de . Kıllanma sorunum varaçünkü

18 Ekim 2016:
Lh:15.75
FSH:3.95
Estradiol:101.13
Prolaktin:18.51

30 Aralık 2016
Lh:7.37
FSH: 4.88
Estradiol:42.6
Prolaktin:24.49

9 Nisan 2018
Lh:3.86
FSH:4.31
Estradiol:35.0
Prolaktin:20.06

31 Temmuz 2019
Lh:3.61
FSH:4.35
Estradiol:40.0
Prolaktin:23.94

23Ekim 2020
SERBEST T3: 2.98
SERBEST T4: 0.98
TSH: 1.2437
FSH: 3.09
LH: 3.29
PROLAKTİN: 32.11
PROGESTERON: <0.5
ESTRADİOL: 32
TOTAL TESTERON: 0.97 nmol/L
AMH: 7.15

Lh:8,40
Fsh:8,48
Prolaktin:15,40
Estradiol:55,40

Amh yüksek 7,66. Ne dersiniz sonuçlara?

Son değerleriniz normal, amh pcoslularda yüksek çıkar zaten. Lh ı nasıl düşürdünüz peki, bu ciddi güzel başarı olmuş.

Son değerleriniz normal, amh pcoslularda yüksek çıkar zaten. Lh ı nasıl düşürdünüz peki, bu ciddi güzel başarı olmuş.
Hiçbir şey yapmadim aslında nasıl oldu bilmiyorum. Ama hâlâ erken menopoz riskinden korkuyorum. Adetime bir hafta vardi şuan adet oldum kanamalarim son bir yıldır çok azdı zaten gecikirdi bazı aylar onlarda da bir hafta on gün geçerdi. Şimdi erken olmak beni çok korkuyor

Hiçbir şey yapmadim aslında nasıl oldu bilmiyorum. Ama hâlâ erken menopoz riskinden korkuyorum. Adetime bir hafta vardi şuan adet oldum kanamalarim son bir yıldır çok azdı zaten gecikirdi bazı aylar onlarda da bir hafta on gün geçerdi. Şimdi erken olmak beni çok korkuyor
Doktorun önerilerini dikkate al, o şekilde ilerle. Erken menapoz riski varmı dedi?

Yumurta rezervi yüksekken menepoza girilmez yanlış bilmiyorsam 🤔 korkma pkolularda adet düzensizliği olur . Az gelir ,geç gelir ,erken gelir pkodan kaynaklı . Değerlerin ilaçla düzelir o kadar korkmana gerek yok . Testosteronun yüksek değil . Yumurta rezervi biten insan menepoza girer . Kendinizi strese sokmayın hormonlarınızı etkilemeyin 😊

Yumurta rezervi yüksekken menepoza girilmez yanlış bilmiyorsam 🤔 korkma pkolularda adet düzensizliği olur . Az gelir ,geç gelir ,erken gelir pkodan kaynaklı . Değerlerin ilaçla düzelir o kadar korkmana gerek yok . Testosteronun yüksek değil . Yumurta rezervi biten insan menepoza girer . Kendinizi strese sokmayın hormonlarınızı etkilemeyin 😊
Maalesef bu ay testesteronum yüksek çıktı diğer değerlerim de yükselmiş pcostan kaynaklı 😞 ama çok şükür erken menopoz çıkmadı sonuçlarım

Amh 7.76
Fsh 4.83
Lh 7.93

Doktorun önerilerini dikkate al, o şekilde ilerle. Erken menapoz riski varmı dedi?
Evet ondan suphelendiler ama çok şükür çıkmadi pcostan kaynakli değerlerim yükselmis tekrar yazz a başladım bu ay ilk kez daha önce hiç tedavi görmemiştim
Amh 7.76
Fsh 4.83
Lh 7.93

K
Maalesef bu ay testesteronum yüksek çıktı diğer değerlerim de yükselmiş pcostan kaynaklı 😞 ama çok şükür erken menopoz çıkmadı sonuçlarım

Amh 7.76
Fsh 4.83
Lh 7.93
Kilo almamaya bakın ve varsa fazla kilonuz verin 😊 testosteronu düşüren bitkiler kullanın

X