HORMON DEGERLERIM

CiNNET NUR

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
5.740
16.766
Arkadaşlar ben 23 yaşındayım 1.5 yıllık evliyim. 5 ay öncesine kadar korunuyorduk. Fakat korunmayı bıraktık ve çocuk istiyoruz 5 aydır. Bende adet düzensizliği başladı bu nedenle doktora gittim hormon testi yapıldı adetin 3. Günü fakat ben olduğundan fazla stresiydim bilmiyorum stresli olmam hormonlarımı etkilemiş olabilir mi ve bu hormon değerleriyle çocuk sahibi olabilir miyim çok üzgünüm
TSH: 3.699
FSH: 13.31
LH: 10.87
PROLAKTIN:10.92
ESTRADIOL(E2): 55

Son düzenleme:
Moralinizi bozmayın hormonlar aydan aya bile değişiklik gösterebilir canınızı sıkmayın. Doktorunuz ne söyledi öncelikle bir de stres herşeyin başı etkilemiş olabilir. Doktorunuz uygun tedaviyi sizin için söyleyecektir fsh hormonunu düşürmeye çalışacaktır öncelikle. Hayıt tohumu ve aslan pençesi çayını aktardan alıp demleyin hormonları dengeliyor bu 2 hormona da çok iyi geliyor öneririm.

OLUMLU DUSUNCELERINIZ IÇIN ONCELIKLE TEŞEKKÜR EDERİM. HENUZ KONTROLE GITMEDIM BUGUN GIDIYORUM DUA EDIN LUTFEN. BU ARADA HAYIT OTU ADET KESIYOR DIYE DUYMUSTUM VE FSHNIN DUSURULME IHTIMALI YOKMUS GALIBA

OLUMLU DUSUNCELERINIZ IÇIN ONCELIKLE TEŞEKKÜR EDERİM. HENUZ KONTROLE GITMEDIM BUGUN GIDIYORUM DUA EDIN LUTFEN. BU ARADA HAYIT OTU ADET KESIYOR DIYE DUYMUSTUM VE FSHNIN DUSURULME IHTIMALI YOKMUS GALIBA
Fsh değişebilir biraz forumda dolaştığınızda sonuç alan göreceksiniz inşallah halledilmez bir şey değil hayıt için öyle bir şey hiç duymadım özellikle çocuk düşünen kadınlara önerirler

Fsh genelde 10un üstüne çıkmaması gerek diye biliyorum. Yanlışım varsa af buyrun.
Dr ne dedi değerleriniz için?

Tsh nin de gebelik öncesi ve süresince 2,5 altı olması istenir. Diğer değerleri aklımdan hatırlayamıyorum şuan. Doktorunuz daha iyi bilir ona göre yönlendirir sizi. 5 ay stres yapmak için erken ama akışına bırakın çünkü dediğiniz gibi hormonlar çok çabuk etkileniyor, sandığımızdan fazla hemde.

Sadece bu değere bakarak konuşamayız evet fsh biraz yüksek fakat alttan muayene ile yumurtlama oluyor mu olmuyor mu bakalım dedi. Baktı yumurtalarım oluşmuştu ben şuan gebeliğe engel bir durum görmüyorum. Gün aşırı ilişkiye devam edin dedi
Fsh genelde 10un üstüne çıkmaması gerek diye biliyorum. Yanlışım varsa af buyrun.
Dr ne dedi değerleriniz için?

Ya
Ya doktor değerlerimle ilgili olumsuz hiçbir şey söylemedi. Hatta alttan muayeneyle bakti. Yumurtalar oluşmuş ben gebeliğe engel bir durum görmüyorum dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…